Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Į duris beldžiasi šildymo sezonas
2017-10-03 Šaltinis: Milda Skiriutė, Diena.lt

Vis labiau vėstantys orai primena apie artėjantį šildymo sezoną. Paskutinių parų vidutinės temperatūros byloja, kad startą jau būtų galima skelbti, tačiau neskubama. Viliamasi, kad pavyks atsilaikyti dar savaitę, o gal net dvi.


Į duris beldžiasi šildymo sezonas
Nuotr. vilken.es

Iš meteorologų – geros žinios

Oficiali šildymo sezono pradžia skelbiama, kai tris paras vidutinė temperatūra būna 10 ir mažiau laipsnių šilumos. Įmonės "Klaipėdos energija" duomenimis, šis reikalavimas jau pasiektas.

Šeštadienio vidutinė paros temperatūra siekė 9,9, sekmadienio – 8,2 laipsnio aukščiau nulio. Šiltesnis nebuvo ir pirmadienis.


Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis tvirtino, kad orų prognozės jau stebimos.

"Manau, kad tam įtakos turėjo vėsios naktys. Šiaip pajūryje pastarosiomis dienomis, palyginti su kitais šalies miestais, buvo šilčiausia", – teigė vedėjas.

A.Gaižutis prognozavo, kad šią savaitę dar nereikės skelbti oficialios šildymo sezono pradžios.

"Kitą savaitę žiūrėsime, kokie orai atkeliaus. Meteorologai prognozuoja, kad šis spalis bus šiltesnis nei vidutinis. Dėl to šildymo sezonas gali prasidėti vėliau nei pernai ar užpernai. Tačiau jei įsivyraus vėjuoti, lietingi orai, patalpose greitai pradės jaustis diskomfortas, kaupsis drėgmė. Norėsis šilumos", – prognozavo vedėjas.

Gali apsispręsti patys

A.Gaižutis pabrėžė, kad gyventojai gali nelaukti, kol savivaldybė paskelbs šildymo sezono pradžią. Daugumos sprendimu šildytis jie gali pradėti anksčiau.

"Savivaldybė įsakymą pasirašo daugiau dėl savo įstaigų, kompensacijų už šildymą. Kiekvieno daugiabučio namo gyventojai gali patys nuspręsti, kada imti šildytis. Tačiau paprastai dauguma sulaukia savivaldybės įsakymo", – komentavo vedėjas.

Uostamiesčio savivaldybės atstovai praėjusią savaitę buvo susitikę su įmonės "Klaipėdos energija" vadovais. Kalbėta apie pasirengimą šildymo sezonui.

"Klausėme, kokių žinių jie gauna iš daugiabučių namų administratorių. Šie nebeprivalo teikti informacijos savivaldybei apie pasiruošimą šildymo sezonui. Tačiau prašėme, kad vis tiek informuotų", – dėstė vedėjas.

Anot A.Gaižučio, buvo gauta nerimą keliančių signalų dėl kai kurių renovuojamų namų. Pranešta, kad juose šildymo sezonas negalės startuoti laiku, nes bankrutavo rangovas.

"Baiminamės, ar nesusiklostys tokia situacija, kaip praėjusiais metais. Tada kelis namus renovavęs rangovas bankrutavo, o dalies pastatų šildymo sistemos buvo išpjaustytos. Pasitikslinome ir sužinojome, kad šį kartą situacija kitokia. Dėl šildymo sistemų šiuose namuose problemų nėra", – komentavo vedėjas.

Kaina išliks panaši

Prognozuojama, kad šį šildymo sezoną šilumos kainos uostamiestyje išliks panašios, kaip ir pernai. Nuo spalio įsigaliojusi siekia 4,14 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Pastarasis gyventojams ir šį šildymo sezoną išliks lengvatinis bei sieks 9 proc. Seimas vasarą šį mokestį šilumai buvo padidinęs, tačiau nuo spalio 1 d. jis vėl sumažėjo.

Nuo spalio įsigaliojusi šilumos kaina yra 2,5 proc. didesnė, nei buvusi rugsėjį. Pokyčiui įtakos turėjo pabrangusi šiluma, kuri superkama iš nepriklausomų tiekėjų.

Tokios tendencijos vyrauja kasmet. Vasarą nepriklausomų tiekėjų šiluma yra pigiausia, o artėjant šildymo sezonui po truputį ima brangti.

Šį spalį galiosianti šilumos kaina yra beveik tokia pati, kaip prieš metus. Vos 0,48 proc. didesnė.

Klaipėdoje šilumos kaina yra viena žemiausių Lietuvoje. Jei palygintume didžiuosius šalies miestus, rugsėjį Klaipėda buvo antroje vietoje, o visos šalies mastu – ketvirtoje.

Įtakos tokiems rodikliams turi tai, kad Klaipėdoje šiluma perkama ir iš nepriklausomų tiekėjų, o šie konkuruoja tarpusavyje. Nesikeitė ir kuro kaina.

Įtakos kainai turi ir įmonės "Klaipėdos energija" investicijos į šilumos trasas. Taip mažinami šilumos nuostoliai. Klaipėdoje pastarieji yra mažiausi šalyje.

Praėjusiais metais šildymo sezonas mieste startavo spalio 10 d. Tradiciškai jis prasideda antroje spalio pusėje.

Šildymo sezonas Klaipėdoje oficialiai pradėtas:

2004 m. – spalio 12 d.

2005 m. – spalio 18 d.

2006 m. – spalio 26 d.

2007 m. – spalio 15 d.

2008 m. – spalio 27 d.

2009 m. – spalio 13 d.

2010 m. – spalio 11 d.

2011 m. – spalio 19 d.

2012 m. – spalio 17 d.

2013 m. – spalio 15 d.

2014 m. – spalio 22 d.

2015 m. – spalio 9 d.

2016 m. – spalio 10 d.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt