Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Hidrauliniai bandymai – kodėl jų metu išjungiamas karštas vanduo?
2019-05-10 Šaltinis: Chc.lt

Kasmet nuo gegužės iki spalio mėnesio Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) tikrina šilumos vamzdynų būklę, vykdo suplanuotus šilumos tinklų profilaktikos ir remonto darbus, kuriuos būtina atlikti siekiant išvengti galimų avarijų ir užtikrinti kokybišką bei patikimą šilumos tiekimą klientams šildymo sezono metu. Deja, kol atliekami šie darbai, būtina laikinai nutraukti karšto vandens tiekimą.


Hidrauliniai bandymai – kodėl jų metu išjungiamas karštas vanduo? title=
Nuotr. WaterHeaterHub.com

Suprasdama, kad karšto vandens išjungimas net ir vieną ar dvi dienas klientams kelia nepatogumų ir rūpesčių, VŠT siekia kaip galima greičiau pašalinti visus nustatytus vamzdynų defektus, o apie planuojamus darbus informuoja gyventojus iš anksto individualiai siųsdama pranešimus el. paštu arba mobiliuoju telefonu.

„Šilumos tinklų būklė tikrinama atliekant hidraulinius bandymus, nes tai patikimiausias būdas aptikti vamzdynų defektus: įtrūkimus, pralaidumą, deformacijas. Tokie vamzdynų defektai lemia nekokybišką ir nepatikimą šilumos tiekimą vartotojams bei šilumos perdavimo nuostolius tinkluose“, – teigia VŠT Perdavimo tinklo departamento direktorius Algimantas Sadauskas.

Pasak A. Sadausko, atliekant hidraulinius bandymus tikrinamas šilumos trasų stiprumas ir sandarumas. Tai patikimiausias būdas sumažinti avarinių situacijų riziką žiemą. Ištikus avarinei situacijai, šilumos tiekimą tektų visiškai nutraukti, o tai sukeltų daug didesnių nepatogumų negu trumpalaikis karšto vandens nebuvimas šiltuoju metų laiku.

Įprastai vienos atkarpos hidrauliniai bandymai su vamzdynų sandarumo patikra užtrunka kelias valandas. Jei bandymų metu defektų nenustatoma, karšto vandens tiekimas gali būti atnaujintas jau tą pačią dieną. Jei nustatomi vamzdynų defektai, karšto vandens tiekimas gali būti atnaujinamas tik po to, kai visi defektai yra pašalinti. Defektų šalinimo laikas priklauso nuo jų sudėtingumo ir kiekio. Įprastai defektų šalinimas ir remontas trunka 1–2 paras, tik retais atvejais 4–5 paras“, – pavyzdį pateikė A. Sadauskas.

Apie užbaigtus bandymus, jų remonto pabaigą ir apie karšto vandens tiekimo atnaujinimą VŠT praneša šilumos punkto prižiūrėtojui. Karštas vanduo gyventojams pradedamas tiekti tik po to, kai pastato šilumos tinkle jo prižiūrėtojai įjungia atitinkamus įrenginius.

Taigi, karšto vandens tiekimo sustabdymo trukmė priklauso nuo kelių faktorių ir kelių šiame procese dalyvaujančių vykdytojų veiklos. Jei VŠT galėtų prižiūrėti ir valdyti šilumos punktus, esančius pastatuose, šis laikas gerokai sutrumpėtų, nes visame procese dalyvautų viena įmonė (būtų sutaupyta laiko informacijos perdavimui, derinimui ir veiksmų atlikimui).

Hidrauliniai bandymai atliekami daugelyje Europos šalių, turinčių centralizuotas tiekiamos šilumos sistemas, gali skirtis tik jų reguliarumas bei trukmė. Šalyse, kuriose šilumos trasos yra naujesnės arba dažniau renovuojamos, jų būklė yra geresnė ir defektų pasitaiko mažiau.

Informaciją galima gauti el. paštu arba SMS žinute


Apie užbaigtą vamzdynų patikrą, jų remonto pabaigą ir apie karšto vandens tiekimo atnaujinimą VŠT praneša namo administratoriui arba bendrijos pirmininkui arba šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojui. Tačiau karštas vanduo gyventojams pradedamas tiekti tik po to, kai namo šilumos punkte prižiūrėtojas įjungia atitinkamus įrenginius.

Informacija apie planuojamą karšto vandens išjungimą dėl hidraulinių bandymų ir vamzdynų remonto teikiama VŠT klientų aptarnavimo tel. 1840 ir bendrovės tinklapio rubrikoje „Karšto vandens išjungimai“ – į paieškos laukelį suvedus namo adresą arba jo fragmentą sistema pateikia išjungimų grafiką. Skelbimus apie planuojamus ir vykdomus darbus šilumos tinkluose daugiabučio namo administratorius arba bendrijos atstovas dažniausiai iškabina laiptinių skelbimų lentose.

Vilniaus miesto gyventojai, kurie yra pateikę tikslius savo kontaktus VŠT savitarnos svetainėje, apie laikiną karšto vandens išjungimą jų namuose gali sužinoti iš anksto gavę pranešimą el. paštu arba SMS žinute. Tai patogiausias būdas gauti šią aktualią informaciją.

Daugiau informacijos

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt