Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Gyventojai dažniau renkasi šildytis dujomis
2016-03-30 Šaltinis: Tomas Kavaliauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Energijos išteklių kaina lemia gyventojų pasirinkimą kokiu kuru šildyti savo būstą. Energijos skirstymo operatoriaus tyrimas parodė, kad tai lemia ne tik įrangai būtinų investicijų suma, tačiau ir patogumas, todėl, jei yra techninės galimybės, prioritetas teikiamas dujoms.


Gyventojai dažniau renkasi šildytis dujomis
Nuotr. Thinkstock

Gyventojai, spręsdami kuo šildyti nuosavą namą, vadovaujasi ne tik kiek pinigų jiems prireiks įdiegti pačią šildymo sistemą, tačiau ir kiek kainuoja konkretus kuras. Pabrangus dujoms, žmonės dažniau rinkosi malkas, kitą kietąjį kurą. Vos pradėjo pigti dujos, išaugo domėjimasis jomis.

„Tai yra dujų, kaip tam tikros kuro rūšies, renesansas, tą parodo ir mūsų paraiškų skaičius, kuris jau 2 kartus šiemet išaugo. Tuo galima džiaugtis, kad dujos, kaip vienas švariausių iškastinių kuro rūšių, grįžta į mūsų namų ūkius“, – sako ESO generalinis direktorius Liudas Liutkevičius.

Kaip parodė ESO tyrimas, atliktas penkiuose didžiuosiuose miestuose, Vilniuje ir Klaipėdoje dominuoja centrinis šildymas, Kaune – istoriškai žmonėms kuriantis nuosavuose namuose – daugiau vartotojų šildosi dujomis. Dėl mažesnio dujų tinklo Šiauliuose ir Panevėžyje, čia taip pat dominuoja centrinis šildymas arba naudojamas kietasis kuras. Tačiau jei dujų tinklas netoli, anot bendrovės, žmonės linkę rinktis dujas, esą dėl paprastesnės priežiūros, galimybės valdyti nuotoliniu būdu.

„Pagal investicijas, malkos arba kieto kuro katilas reikalautų mažiausių investicijų visai sistemai, antroje vietoje – dujos, toliau – granulės ir geoterminis šildymas. Jei vertintume tik išlaidas kurui, tai pirmoje vietoje būtų geoterminis šildymas, toliau būtų malkos ir trečioje vietoje – dujos. Tai susumavus matome, kad gamtinės dujos yra antroje vietoje po malkų“, – teigia VGTU Pastatų energetikos katedros docentas dr. Giedrius Šiupšinskas.

Verslas, dirbantis mieste, linkęs rinktis centrinį šildymą, o jei tai pramonės įmonė – ji dažniausiai renkasi dujas, bet jas kombinuoja, atsižvelgiant į gamybą, su biokuru. Dujos, anot ESO, pasirenkamos todėl, kad gamyboje norima tikslesnės ir tolygesnės temperatūros.

Gyventojams, norintiems įsivesti dujas, vidutiniškai prireikia apie 18 metrų dujotiekio ir tai kainuoja apie 500 eurų. Dujos šiuo metu įrengiamos vidutiniškai per 7 su puse mėn., šiemet žadama terminą trumpinti iki pusmečio.

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt