Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Gyventojai daugiau nei dešimtadalį savo mėnesinių lėšų skiria būstui atnaujinti
2014-08-21 Šaltinis: 15min.lt

Vidutiniškai po 13,5 proc. per mėnesį gaunamų pajamų Vilniaus miesto gyventojai skiria savo būsto atnaujinimui: apdailos bei remonto darbams, naujų baldų įsigijimui. Tai reiškia, kad du vidutinius atlyginimus kas mėnesį į bendrą šeimos biudžetą sunešantys du dirbantys asmenys vidutiniškai per mėnesį tam skiria 473 litus, rodo nekilnojamojo turto (NT) vystymo bendrovės „MG Valda“ užsakymu TNS LT atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.


Gyventojai daugiau nei dešimtadalį savo mėnesinių lėšų skiria būstui atnaujinti
Nuotr. mosteleganthomes.com

Daugiau nei du trečdaliai apklausoje dalyvavusių gyventojų teigė skiriantys ne mažiau 6 proc. savo mėnesinio šeimos biudžeto būsto atnaujinimui. Kas trečias apklaustasis skiria 6-10 proc. mėnesinių pajamų, 15 proc. apklaustųjų – 16-20 proc., 11 proc. – ketvirtadalį per mėnesį gaunamų pajamų. Vos 7 proc. neskiria lėšų turimo būsto atnaujinimui. 29 proc. skiria nuo 1 iki 5 proc.

Nekilnojamojo turto vystymo ir plėtros bendrovės „MG Valda“ direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė pastebi, kad, Lietuvos gyventojai palyginti nemenką savo lėšų dalį skiria būstui atnaujinti ir vis aktyviau tuo rūpinasi. Anot jos, apskritai ryškėja tendencija, kad vartotojai daugiau dėmesio skiria savo gyvenimo kokybei, o nuolatinės investicijos į būsto atnaujinimą yra tik viena iš sudėtinių šio proceso dalių.
„Viena vertus, gyventojai daugiau investuoja į būstą, kita vertus, kelia ir didesnius reikalavimus savo gyvenimo sąlygoms. Jie apima ne tik būsto apdailą, bet ir tokius aspektus kaip naujausių technologijų diegimas, būstą supanti aplinka, infrastruktūra ir kt.“, – teigia S. Survilaitė-Mekionienė.

Aktyvesnį gyventojų investavimą į savo namus patvirtina ir Lietuvos statistikos departamento (LSD) duomenys. Jie atskleidžia, kad šalyje žymiai didėja būsto įrengimo ir atnaujinimo prekių vartojimas. Lyginant 2014 m. birželio mėn. rodiklius su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (be PVM) padidėjo 3,4 procento. Labiausiai augo baldų, apšvietimo įrangos ir kitų namų ūkio prekių (52,6 proc.) bei garso ir vaizdo įrangos (41,8 proc.) specializuotų parduotuvių apyvarta.

Norėtų naujesnio būsto

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (55 proc.) norėtų keisti būstą į naujesnį, ekonomiškesnį butą arba namą. Savo turimu būstu yra patenkinti tik 43 proc. šalies gyventojų. „Didžioji dalis mūsų šalies žmonių keistų savo būstą, jei tik turėtų tokių galimybių. Tai daryti skatina gana senas, brangiai išlaikomas būstas. Matome, kad apdraustuose senuose būstuose didžioji dalis įvykių, kuriuos kompensuoja draudimas, būna susiję su prakiurusiais vamzdynais, šildymo sistema, sena elektros instaliacija. Tai sukelia gaisrus, užliejami butai ir kaimynai“, – teigia „PZU Lietuva“ Produktų ir rizikos valdymo departamento direktorius Edvardas Skupas.

„MG Valdos“ užsakymu atliktas tyrimas taip pat atskleidė, kad sostinės gyventojai planuodami įsigyti nuosavą būstą ima aktyviau taupyti. 21 proc. respondentų teigė nuosavo būsto įsigijimui atsidedantys ketvirtadalį ir daugiau savo per metus gaunamų pajamų. 37 proc. apklaustųjų per metus naujo būsto įsigijimui atsideda nuo 1 iki 10 proc. metinių pajamų, 16 proc. apklaustųjų – nuo 11 iki 20 proc. metinių pajamų, ketvirtadalis – netaupo.

S. Survilaitė-Mekionienė pabrėžia, kad didesnės gyventojų investicijos į būsto atnaujinimą koreguoja ir nekilnojamojo turto vystytojų veiksmus. „Rinkos dalyviai suvokia, kad neužtenka vien pastatyti namą ir išparduoti butus. Namas turi būti nepriekaištingos kokybės, jame turi būti įdiegtos naujausios aplinką tausojančios bei energiją taupančios technologijos. Maža to, namo aplinka turi būti pritaikyta aktyviam gyventojų buvimui lauke: vaikų žaidimų aikštelės, pasivaikščiojimam skirtos zonos ir kiti privalumai“, – aiškino S. Survilaitė-Mekionienė.


 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt