Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Griauti balkoną ir kambarį jungiančią sieną – tik su leidimais
2013-12-14 Šaltinis: ELTA

Pastaruoju metu daugiabučių namų gyventojai dažnai nori pasididinti kambario plotą, sujungdami jį su balkonu ar lodžija. Ir tai atlieka neteisėtai, jeigu, išėmę balkono duris ir langą, išgriauna ir dalį po langu esančios laikančiosios sienos. Arba, siekdami didesnių erdvių bute, pašalina dalį laikančiųjų vidaus pertvarų ar keičia jų vietą, pažymi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija.


Griauti balkoną ir kambarį jungiančią sieną – tik su leidimais
Nuotr. balkonai.info

„Tai nereiškia, kad minėti darbai yra apskritai negalimi, tačiau, norint juos atlikti, reikia parengti kapitalinio remonto projektą ir gauti įgalioto savivaldybės tarnautojo rašytinį pritarimą šiam projektui“, - naujienų agentūrai ELTA teigė inspekcijos atstovė Vida Aliukonienė.

Specialistė atkreipia dėmesį, kad kapitalinio remonto projektą parengti gali tik tam tikrus kvalifikacinius reikalavimus atitinkantis projektuotojas. Neypatingo statinio - tokie yra ne daugiau kaip 5 aukštų daugiabučiai namai, projekto vadovu gali būti architektas ar statybos inžinierius, turintys atitinkamą profesinę patirtį.

„Ypatingų statinių kategorijai priskirtinų gyvenamųjų pastatų projektų vadovais gali būti tik teisės aktų nustatyta tvarka atestuoti architektai ar statybos inžinieriai. Projekte turi būti įvertintas apkrovų persiskirstymas, naujų susidarymas, parinktos pakankamos laikomosios galios naujos konstrukcijos ar jų elementai ir pan.“, - sakė V. Aliukonienė.

Pasak jos, parengtą kapitalinio remonto projektą, daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų daugumos pritarimą patvirtinantį dokumentą bei kitą privalomą dokumentaciją kartu su prašymu pateikęs savivaldybės administracijai ir sulaukęs rašytinio pritarimo kapitalinio remonto projektui, buto savininkas gali ramiai vykdyti suplanuotus darbus.

„Tinkamai įgyvendinant projekto sprendinius būtų išvengta statybos darbų neigiamo poveikio gretimiems butams. Taip pat negrėstų ir administracinė atsakomybė už savavališkai atliekamus ar atliktus daugiabučio gyvenamojo namo kapitalinio remonto darbus. Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytos baudos nuo 1000 iki 8000 litų“, - teigė V. Aliukonienė.

Specialistė atkreipia dėmesį, kad, pagal nuo 2014 metų sausio 1 dienos įsigaliosiantį reglamentavimą, jeigu mieste esančio daugiabučio namo kapitalinio remonto metu nebus keičiama pastato išvaizda, pakaks pasirengti tik kapitalinio remonto projektą, savivaldybės tarnautojo rašytinio pritarimo jam nereikės. Daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų daugumos pritarimą privalu gauti tiek dabar, tiek ir po Naujųjų metų.

„Jeigu norima bute išgriauti nelaikančią sieną - vidinę pertvarą, ar jos dalį, tai tokiam paprastajam remontui nereikalingas nei gyventojų daugumos sutikimas, nei projektas, nei statybą leidžiantis dokumentas. Tačiau buto šeimininkas turėtų remontą atlikti taip, kad sudarytų kuo mažiau nepatogumų kaimynams, ir išnaudoti visas galimybes, siekdamas suderinti savo veiksmus su jų interesais“, - perspėja V. Aliukonienė.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija nepastebi, kad šiemet, palyginti su praėjusiais metais, būtų žymiai pasikeitęs kaimynų skundų dėl kaimyniniuose butuose vykdomų statybos darbų skaičius.

„Panašus išlieka ir skundų turinys. Sienomis ar perdangomis besiribojančių butų šeimininkai dažniausiai skundžiasi dėl sienų ir perdangų įtrūkimų, apdailos pažeidimų. Kad įgriūtų virš remontuojamo buto esanti perdanga ar kiltų reali pastato griūties grėsmė, tokių atvejų nenustatyta“, - teigė V. Aliukonienė.

Specialistai perspėja, kad, siekiant išvengti nepageidaujamų padarinių išgriovus sieną ar jos dalį, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, ar ji yra laikančioji. Tai galėtų nustatyti namo techninę priežiūrą atliekantis specialistas pagal statinio konstrukcinę schemą.

Statybos darbai, kai pašalinamos ar pertvarkomos, pavyzdžiui, susilpninamos, pašalinant dalį konstrukcijos ar padarant angą, pastato laikančiosios konstrukcijos, priskiriami statinio kapitaliniam remontui, kuriam daugiabučiame name atlikti pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus reikalingas statybą leidžiantis dokumentas.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt