Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Gražios aplinkos konkurse – pertrauka
2011-08-23 Šaltinis: Diena.lt

Skaičius 13 ilgamečiam sostinės savivaldybės konkursui "Žydintis Vilnius", atrodo, buvo lemiamas. Pernai tryliktą kartą rengtas gražiausiai tvarkomų balkonų ir miesto teritorijų apžiūros konkursas šiemet nevyksta.


Gražios aplinkos konkurse – pertrauka
Nuotr. Gričiupio seniūnijos

Koją pakišo viešieji pirkimai

"Konkurso nėra dėl organizacinių problemų, keitėsi už konkursą atsakingų skyrių darbuotojai, nespėta paskelbti viešųjų pirkimų", – situaciją komentavo savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas Antonas Nikitinas.

Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vita Braškienė neslėpė apgailestaujanti, kad tradicinis konkursas nutrūko. Tačiau užtikrino, jog kitąmet jis tikrai atgims.

"Po rinkimų pasikeitus Aplinkos apsaugos komiteto sudėčiai buvo nuspręsta konkursą organizuoti per viešuosius pirkimus, o ne kuriant bendruomenių tarybas, kaip buvo daroma pernai. Viešojo pirkimo procedūros užstrigo, be konkurso mes negalėtume išaiškinti nugalėtojų: juk reikia, kad pavyzdingiausiai besitvarkantys miestiečiai būtų aplankyti – tai ir žmonių laikas, ir transporto išlaidos. Be viešųjų pirkimų net dovanų laimėtojams negalėtume nupirkti. Tačiau mes jau prisidievagojome, kad "Žydintis Vilnius 2012" tikrai bus", – garantavo V.Braškienė.

Tikimasi, kad konkursas atgims su nauja jėga. Jame bus kviečiami dalyvauti ne tik nauji dalyviai, bet ir pagerbti ankstesnių metų konkurso laureatai.

"Svarstoma galimybė konkurso laimėtojų namus pažymėti specialiomis lentelėmis, kurios nurodytų, kad ten gyvena aplinkai draugiški šeimininkai", – ateities planus atskleidė V.Braškienė.

Siūlydavo seniūnijos

Nors konkursas skaičiuoja daugiau nei dešimtmetį, nepasitenkinimo, kad šiemet jis neįvyks, vilniečiai esą nereiškia. "Lietuviai – santūrūs žmonės, nelinkę girtis. Ankstesniuose konkursuose miestiečiai dažniau dalyvaudavo irgi ne visai savo iniciatyva. Juos skatindavo seniūnijų atstovai – šie apvažiuodavo teritoriją, apžiūrėdavo ir geriausiai besitvarkančius gyventojus siūlydavo konkursui. Gražiausių sodybų šeimininkai savo kandidatūras kelia retai. Žmonės, kurie puoselėja aplinką, mano, kad taip tiesiog turi būti", – kalbėjo V.Braškienė.

Vieną kartą konkursą laimėjusios sodybos antrąkart jame nedalyvauja, todėl aplinkos puoselėjimo naujokai nekonkuruoja su ilgamete patirtimi galinčiais pasigirti sodininkais ir gėlininkais. Konkursuose pastebėta, kad vilniečiai vis drąsiau eksperimentuoja su kraštovaizdžiu. Pasitaiko net tokių fanatikų, kurie egzotinius augalus vežasi iš užsienio ir augina savo kieme – kuria mažus botanikos sodus.

Perkrauta, bet savotiškai gražu

Vertinant sodybas išryškėja ir to meto aplinkos tvarkymo mados. "Buvo fontanų banga, akmens banga, dabar – augalų gausos ir įvairovės banga. Kad visko daug būtų, kartais net atrodo, kad perkrauta, tačiau savotiškai gražu. Puošiami ir daugiabučių balkonai, aplinkos grožiu rūpinasi įmonės", – ankstesnių metų konkursų rezultatus yra apibendrinusi V.Braškienė.

Konkurse "Žydintis Vilnius" miestiečiai varžydavosi dėl gražiausiai apželdinto privataus ir organizacijų balkono, geriausiai sutvarkyto daugiabučio namo kiemo, gražiausiai sutvarkytos aplinkos individualių gyvenamųjų namų, įstaigų ir organizacijų teritorijų, kotedžų, blokuotų mažaaukščių namų grupėje.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt