Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Estetiškas būstas renesansą išgyvenančiose Šnipiškėse
2021-01-20 Šaltinis: Aruodas.lt

Verčiantis šimtmečiams, keičiantis santvarkoms vienoje ar kitoje šalyje, pamažu kinta ir jos gyventojų mentalitetas. Neišvengiamai žmonėms formuojasi ir kitokie vartojimo įpročiai. Vienas pagrindinių – tai, kad pirmaisiais smuikais pradeda griežti nebe kiekybė, bet kokybė. Tuo įsitikinęs vilnietis Rytis.


Estetiškas būstas renesansą išgyvenančiose Šnipiškėse title=

Įsirengdamas namus tarp prestižinių ir perspektyviausių sostinės mikrorajonų linksniuojamose Šnipiškėse, vyras svajonių namams taikė esminį kriterijų: mokėti buvo pasirengęs tiek, kiek reikės, svarbu, kad viskas iki smulkiausių detalių būtų itin kokybiška.

„Ieškodamas būsto, variantų apsvarsčiau daugybę. Vis dėlto norėjosi, kad namai būtų kuo arčiau Vilniaus centro, tokiu atstumu, kurį nesudėtinga būtų įveikti pėsčiomis. Priežastis paprasta – kad kuo mažiau reikėtų naudotis automobiliu. Visiškai beprasmis laikas, leidžiamas spūstyse, o kur dar automobilio statymo miesto centre bei senamiestyje rebusai“, – pasakoja vilnietis Rytis

Prieš dvejus metus susidomėjęs nekilnojamojo turto (NT) projekto „Rinktinės Urban“ II etapo statybų pasiūlymais, Rytis savo svajonių būstą išsirinko Ceikinių gatvėje.

 

Panoraminiuose languose – Gedimino pilis


Penktajame gyvenamojo namo aukšte Rytis savo rytus pradeda pro panoraminius langus iš dešiniajame Neries krante įsikūrusio mikrorajono žvelgdamas į sostinės panoramą su istoriniu politiniu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centru – Gedimino pilimi. „Buto langai orientuoti į pietus, virtuvės langai – į rytų pusę. Dėl to butas ne tik turi milijono vertą panoramą, bet ir yra labai šviesus. O aš esu šviesą mėgstantis žmogus.

 

Mona Avik nuotr./Svarbus faktorius renkantis būstą neretai būna balkonas

Norėjau įspūdingo vaizdo, kurio neužstotų kada nors ateityje galimai iškilsiantys kaimyniniai namai. Įsikurdamas tam tikrose Vilniaus gatvėse, ne visada gali būti ramus, kad šiandien šalia plytintys laukai nebus urbanizuoti ir juose neišdygs dangoraižiai. Šiuo atveju po langais – mokyklos teritorija. Nuoširdžiai abejoju, kad jai grėstų griovimas“, – svarsto vilnietis Rytis. Naujakuriams paruoštą 2 kambarių, 76 kv. m butą apžiūrėti galite populiariausiame šalies NT skelbimų portale Aruodas.lt pagal šią nuorodą.

Visuose 2020 m. pastatyto šešiaaukščio namo butuose įstatyti panoraminiai langai, bet tik viršutiniuose lubos kyla iki 2,87 m aukščio. „Ne tik šviesos, bet ir erdvės norėjosi. Aukštų lubų, didelės svetainės. Nors turime jaukų vidinį kiemelį, man patinka privatumas, todėl galutinai nuginklavo 5,2 kv. m balkonas“, – prisimena vilnietis.

 

Nesileidžia į kalbas apie nuomą


Būstą Šnipiškių mikrorajone Rytis rezervavo ir įsigijo prieš beveik dvejus metus. Per šį laiką jis ne tik pilnai įrengė savo ateities namus, bet ir priėmė sprendimą juos parduoti, kadangi pasikeitė asmeninio gyvenimo aplinkybės.

Naujakuriams paruoštą 2 kambarių, 76 kv. m butą apžiūrėti galite populiariausiame šalies NT skelbimų portale Aruodas.lt pagal šią nuorodą. „Nė nebuvo minčių apie būsto išnuomojimą. Ne tik kaip aukštos klasės objekto, į kurią jis laisvai pretenduotų – nuomos klausimo apskritai nesvarstau. Kai tavo namai – tokios kokybės, neramu perleisti jį kitiems. Gali patirti daugiau nuostolių negu uždarbio. Nuomai būčiau įrenginėjęs jį visai kitaip“.

 

Jaukumą prisilietimais sukūrė dizainerė


Tai kaip gi įrengta greta Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių esanti šiuolaikiško vilniečio tvirtovė? Visų pirma, Rytis neabejoja, kad tam tikras atsakomybes reikėtų patikėti savo srities specialistams. Pasak vyro, kaip, suskaudus dantims, kreipiamės į odontologą, o namų sienų mūrijimą paliekame statybininkams, taip ir prie jų interjero prisidėti turėtų šią sritį išmanantis žmogus.

Namai – ne muziejus: eksponatų į juos netempia


Vilnietis Rytis pasakoja esąs ne vien natūralių atspalvių, bet ir minimalizmo plačiąja prasme mėgėjas. Tai atsispindi ir pašnekovo parduodamame 2 kambarių bute. „Prisimenate, kaip prieš keletą dešimtmečių Lietuvos žmonių butai buvo užgriozdinti sulig visa kambario siena besitęsiančiomis sekcijomis ir sunkiasvorėmis sofomis? Ačiū, ne, manęs tai nežavi.

 

Mona Avik nuotr./Kokybiškai įrengta viengungio tvirtovė Ceikinių g.

Nemėgstu apsikrauti ir kaupti. Pastebėjau, kad ir mano aplinkos žmonės mąsto panašiai: kiekvienas daiktas namuose turi turėti paskirtį, o jeigu ta paskirtis – dekoracija, ji irgi turi į būsto vientisumą „įsipaišyti“ idealiai“, – dėsto Rytis. Vilniečio būste, pasak jo paties, perteklinių daiktų nėra. Baldai – tik būtiniausi, derantys prie bendros interjero koncepcijos ir gaminti pagal užsakymą būtent vyro svajonių būstui. Pavyzdžiui, darbo stalas įrengtas vientisame kietųjų svetainės baldų komplekte, netoli 165 cm įstrižainės „LG“ televizoriaus su „OLED“ technologija. Savo vietą šalimais atrado ir hindu dievybės – blogio naikintojo Šivos – biustas iš „Baliwood“.

 

Mona Avik nuotr./Kokybiškai įrengta viengungio tvirtovė Ceikinių g.

Kavos staliukai svetainėje dengti „Emperador Dark“ marmuru, virš jo – 120 cm skersmens itališkas „Light4“ šviestuvas. Rinktinio lietuviško ąžuolo lentų grindis nuklojo vokiški kilimai. Tuo tarpu sezoniniams drabužiams laikyti yra atskira 6 kv. metrų drabužinė, o namų valymo priemonių laikymui taip pat skirta atskira patalpa.

 

 

Valdo su mobiliąja programėle


Kas be ko, technologijų amžių vertinantis Rytis kaip vieną iš savo būsto Šnipiškėse privalumų įvardija gyvenimo kokybę stipriai gerinančius išmaniuosius sprendimus. „Domofone įdiegta vaizdo skambučio funkcija, todėl ne tik girdi, bet ir matai, kas iš lauko skambina ir prašosi į svečius. Grindų šildymas visame bute veikia su mobiliojo telefono programėle. Išvyksti – įjungi ekonominį režimą, likus penkiolikai minučių iki grįžimo telefonu įsijungi šildymą.

Su perspektyva gyventi trijuose kambariuose


Trumputėje Ceikinių g. esančio būsto savininko teigimu, jo sukurtą modernaus miesto žmogaus oazę perims kokybišką gyvenimą vertinantis viengungis, įsimylėjėlių porelė arba šeima su jauna atžala: „Pagal projektą mano butas buvo trijų kambarių. Vienos sienos atsisakiau tam, kad galėčiau laiką leisti erdvioje 53 kv. metrų virtuvės ir svetainės zonoje. Taigi būstas buvo subalansuotas kokybiškam viengungio arba įsimylėjėlių porelės gyvenimui.

 Tiesa, visada pagalvoju į priekį, todėl su perspektyva elektros instaliaciją palikau neišmontuotą, tik meistriškai paslėptą sienoje. Esant poreikiui, atstatyti sieną ir įrengti vaiko kambarį – visai nesudėtinga.

 

Kaina – ne „iš oro“


Lankomiausiame šalies NT skelbimų portale Aruodas.lt pristatomas būstas Šnipiškių mikrorajone kainuoja per 300 tūkst. Eur.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt