Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Ekologiška vejos priežiūra
2013-06-19 Šaltinis: PrieKavos.lt

Kas gali būti gražiau nei žalia veja, lyg kilimas, šalia namų… Be pavojingų pesticidų ir cheminių trąšų žolė gali užaugti dar vešlesnė ir žalesnė. Vejos priežiūra gali būti dar paprastesnė, kai žinosite keletą svarbiausių dalykų.


Ekologiška vejos priežiūra title=
Nuotr. publicdomainpictures.net

Veja – tai gyvas organizmas

Kaip natūraliai ir organiškai prižiūrėti veją? Visų pirma reikėtų suprasti, kad veja – tai gyvas organizmas. Dirvoje gyvena įvairių organizmų, kurie maitinasi, geria, virškina ir šalina atliekas. Geroje žemėje veisiasi naudingi organizmai, kurie purena ir tręšia žemę, padeda augti augalams. Organiškos trąšos nuo cheminių skiriasi tuo, kad jos maitina dirvožemio organizmus, o cheminės tiesiog veikia augalų augimą. Cheminių trąšų likučiai patenka į požeminius vandenis, ežerus, upes ar jūrą. Sveikoje dirvoje auganti veja yra atsparesnė sausrai, kenkėjams, jai reikia mažiau priežiūros.

Sėklos vejai

Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad visos žolės sėklos vienodos. Kai kurios iš jų auga aukštos, kitos – žemos. Vienos mėgsta tiesioginės saulės spindulius, kitos – pavėsį, trečios gali augti nepalankiomis sąlygomis takuose ar lengvai pakenčia sausrą. Daugelis šiuolaikinių žolės veislių auga lėtai ir yra atsparios ligoms, todėl tokią veją reikia rečiau laistyti, tręšti ir pjauti.

Baltieji dobilai

Amerikoje iki penktojo dešimtmečio vejų sėklų mišiniai būdavo supakuoti su baltųjų dobilų sėklomis. Vėliau rinkai buvo pristatytas sintetinis herbicidas, kuris naikina piktžoles, taip pat ir dobilus. Tačiau dabar dobilai vėl pradėti vertinti. Dobilai yra ne tik atsparūs nepalankioms klimato sąlygoms, tačiau šaknyse kaupia atmosferos azotą, kuris yra natūrali žemės trąša. Dobilai užgožia piktžoles vejoje, yra atsparūs ligoms ir kenkėjams bei neauga aukšti, todėl vejos su dobilais nereikia labai dažnai pjauti.

Veją pjauti dažnai, bet ne per trumpai

Per trumpai nupjovus veją pažeidžiamos žolės šaknys, žemė greičiau išdžiūsta ir nebepatenka užtektinai deguonies. Pjauti reikėtų tik trečdalį žolės ilgio. Puiku, jei žolė neaukštesnė nei 2,5 ar 3 cm. Žolę pjauti rekomenduotina prieš trumpalaikį lietų.

Vejos laistymas

Vejoms laistyti sunaudojama begalė vandens resursų. Vejai dygstant reikia apie 25 mm vandens per savaitę. Norėdami sutaupyti vandens veją laistykite rytą. Laistykite gausiai, bet ne dažnai. Rinkitės organiškas trąšas ir medžiagas, kurios pagerina dirvožemio sudėtį. Augalus sodinkite jiems tinkamoje vietoje.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt