Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

EK ekspertas: neefektyviausiai Lietuvoje energija naudojama namų ūkiuose
2013-02-07 Šaltinis: Balsas.lt

Elektros ir dujų rinkos liberalizavimas, Lietuvos pastangos integruotis į ES vidaus rinką – kokius darbus dar reikia atlikti, kad būtume lygiaverčiai šios rinkos žaidėjai, ko reikia, kad energija taptų konkurencinga preke už ekonomiškai pagrįstą kainą.


EK ekspertas: neefektyviausiai Lietuvoje energija naudojama namų ūkiuose
Nuotr. Irmanto Gelūno

Tokius klausimus aptaria Vilniuje ketvirtadienį vykstančios tarptautinės energetikos konferencijos, skirtoje aptarti ES vidaus rinkos kūrimą iki 2014 metų. „Bendra ES vidaus rinka gali būti sukurta, tik sukūrus rinką kiekvienoje ES šalyje atskirai“, – konferencijoje sakė energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, apgailestaudamas, kad dėl energetinės izoliacijos Lietuva yra atsidūrusi energetinėje izoliacijoje.

Jo teigimu, kadangi esame priversti pirkti beveik tik iš vieno tiekėjo, esame suvaržyti derantis dėl energijos kainų. Jis akcentavo jungčių su Švedija ir Lenkija „LitPolLink“ ir kitų svarbą, dujų terminalo Klaipėdoje statybą ir kitus projektus, kuriuos ketinama įgyvendinti per kelerius artimiausiu metus. Ministro teigimu, jei atliksime namų darbus, nuo 2015 metų turėsime daug didesnes galimybes dujų rinkoje, o vėliau ir elektros rinkoje.

Europos Komisijos (EK) Ekonomikos ir finansinių reikalų generalinio direktorato ekonomikos analitikas Jerzy's Pienkowskis, apžvelgdamas padėtį Lietuvoje ir lygindamas ją su padėtimi kitose šalyse, konferencijoje aiškino, kad energetikos kainos turi įtakos visiems šalies ūkio sektoriams. Jo teigimu, Lietuva nėra vienintelė šalis, kurioje visas energijos importas ateina praktiškai iš vienos valstybės – Rusijos.

Tačiau atsinaujinantys šaltiniai, kurie sudaro apie 16 proc. energijos, padėtį, susidariusią uždarius Ignalinos atominę elektrinę, anot svečio, šiek tiek sušvelnina. Vis dėlto pagal importuojamą elektros kiekį Lietuva yra viena iš labiausiai priklausomų nuo vienintelio tiekėjo valstybių, akcentavo J. Pienkowskis. J. Pienkowskio teigimu, Lietuvoje energijos sunaudojimo efektyvumas blogiausias yra namų ūkyje. Jis pateikė skaičius, kurie rodo, kad 2011 metais Lietuvos energijos deficitas palyginti su BVP, buvo 7,8 proc. BVP.

Tačiau svečias pabrėžė, kad Lietuva ES vertinama, kaip sėkmingai besinaudojanti JESSICA fondu ir kai kuriose kitose srityse. „Būtų gerai sumažinti energijos deficitą, visų pirma diegiant energijos efektyvumo priemones“, – konferencijoje ES pageidavimus išsakė EK atstovas J. Pienkowski.

ES vidaus rinkos sukūrimo užbaigimo svarbą ir šalių rinkų integraciją konferencijoje akcentavo ir EK generalinio direktorato Vidaus rinkos skyriaus atstovas Kristof Kovacs. Jo teigimu, energijos rinkos problemų sprendimas yra susijęs ir su klimato kaitos problemų sprendimu. K. Kovacs pareiškė, kad per kelerius artimiausius metus tikimasi iš emės išspręsti rytinių ES valstybių energinės izoliacijos problemas ir pasiekti, kad jos būtų įjungtos į ES vidaus rinką.

Kalbėdamas apie iššūkius vartotojams, jis aiškino, kad paprasčiausiai „užrakinti” kainą turės neigiamą poveikį valstybės biudžetui ir stabdys investicijų į šalį atėjimą. K. Kovacs teigimu, nauda būtų trumpalaikė, o per ilgesnį laiką tai gali turėti net neigiamos įtakos konkurencingumui. Vis dėlto svečias sakė, kad Lietuvoje pastebi gerų poslinkių, kurie rodo, kad vartotojai neilgai trukus galės turėti pasirinkimo galimybę.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt