Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Džiovyklė namuose – patogumas ar būtinybė?
2014-02-21 Šaltinis: Lina ABROMAVIČIENĖ, Snaujienos.lt

Daugelis anksčiau suprojektuotų namų turi erdvę, kurioje yra vieta, skirta skalbimui ir skalbinių džiovinimui. Taip buvo įprasta mūsų tėvams, kurie statė namus atkreipdami dėmesį į savo patogumą. Kiekvienas savo namuose vieną kampelį galėjo skirti skalbinių džiovinimui. Tiems, kurie gyveno bute, teko nuo rudens iki pavasario kankintis su skalbiniais ne tik vonioje, bet ir kai kuriuose kambariuose išraizgius virvių labirintus.


Džiovyklė namuose – patogumas ar būtinybė? title=

Neretai skalbiniai džiūdavo ir ant radiatorių. Toks išradimas, kaip skalbinių džiovyklės - tikras išsigelbėjimas namų šeimininkėms, nes jos taupo laiką bei neapkrauna namų erdvės. Taip pat nebereikia kvėpuoti įvairių skalbiklių ir audinių minkštiklių kvapais. Naudojant džiovykles skalbiniai mažiau susiglamžo, tad tampa lengviau juos lyginti.

Džiovyklės būna dviejų tipų

Dar prieš 20 metų drabužių skalbimas buvo toks sunkus, kad moterys jam skirdavo visą dieną. Reikėdavo gerai apgalvoti, kada ir kokių drabužių reikės, nes iš karto jų nebus galima naudoti. Juk skalbiniai džiūdavo ne vieną dieną. Taip pat užtrukdavo ir lyginimas. Naujos kartos skalbimo mašinos gerokai sutrumpino skalbinių džiuvimo laiką, tačiau džiovinimo klausimo neišsprendė. Todėl jei namuose norime gyventi patogiai, šalia skalbyklės tiesiog privalo stovėti ir džiovyklė.


Skalbinių džiovyklės gali būti dviejų tipų: ventiliacinės ir kondensacinės. Kondensacinės veikia tokiu principu, kad drėgmė yra surenkama filtre, kuris paprastai yra įmontuojamas valyti patogioje vietoje. Pasibaigus džiovinimo ciklui, filtras ištraukiamas, o jame susikaupęs vanduo išpilamas. Jei yra galimybės, susikaupusį skystį galima nukreipti ir į kanalizaciją.

Ventiliacinėse džiovyklėse vandens po džiovinimo išpylinėti nereikės. Tačiau turint tokią džiovyklę reikia užtikrinti, kad susirenkantis vanduo turėtų galimybę pasišalinti per ventiliacijos angą. Žinoma, jei namuose viskas apgalvota, kad džiovyklė galėtų normaliai dirbti, problemų su jos naudojimu neturėsite.

Turi džiovyklę – nereikia lygintuvo?

Daugelis patikimų džiovyklių turi ir lyginimo funkciją. Džiovyklės su lyginimo funkcija turi daug privalumų, palyginus su jos neturinčiomis. Garų funkcija, kuri džiovyklėse naudojama pasibaigus džiovinimui, gali pašalinti įvairius nemalonius kvapus iš audinių jų neskalbiant. Naudojant tokias džiovykles, audiniai nesilamdo ir atkrenta būtinybė juos lyginti. Tačiau, reikia prisiminti, kad lyginimo funkcija yra veiksminga tik su tam tikru kiekiu audinių. Paprastai maksimalus kiekis lyginamų skalbinių apsiriboja 3 kilogramais. Džiovyklės su lyginimo funkcija yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie yra alergiški skalbimo priemonėms. Šio buities prietaiso pagalba jie turi galimybę daug rečiau skalbti drabužius, taigi ir mažiau kontaktuoti su alergenais. Ne veltui džiovykles taip liaupsina mamos, kurių vaikučiai ar kiti šeimos nariai linkę alergiškai reaguoti į skalbimo priemones.

Skalbinių sausumas priklauso nuo būgno dydžio

Džiovyklė užima ne ką mažiau vietos, kaip bet kuri skalbimo mašina, tad ruošiantis ją įsigyti reikėtų pagalvoti, kurią vietą ji jūsų namuose užims. Paprastai džiovyklės matmenys būna tokie patys, kaip ir standartiniai skalbimo mašinos matmenys. Jei ruošiatės statyti džiovyklę ant skalbimo mašinos, atkreipkite dėmesį į tai, kad jos matmenys būtų tokie patys ar kiek mažesni nei skalbyklės.

Pasirinkus to paties gamintojo džiovyklę ir skalbyklę, jums bus pasiūlytas sutvirtinimo rėmelis, tam, kad prietaisai stovėtų stabiliai. Kuo didesnis pasirinktos džiovyklės būgnas, tuo mažiau susilamdo skalbiniai džiovinimo ciklo metu. Paprastai džiovyklėse galima džiovinti nuo 1 iki 8 kilogramų šlapių skalbinių.

Džiovyklių energijos klasės

Pačios brangiausios skalbinių džiovyklės yra A klasės, kadangi jose yra įdiegtos visos įmanomos technologinės naujovės, kurios užtikrina, jog šis buities prietaisas naudos itin mažai elektros energijos. Tai pat A klasės skalbinių džiovyklės turi drėgmės jutiklius, dėl kurių skalbiniai nėra perdžiovinami. Teigiama, kad A klasės skalbinių džiovyklės sunaudoja per pusę mažiau elektros energijos nei B ar C klasės buities prietaisai. Taip pat A klasės skalbinių džiovyklėse skalbiniams džiovinti naudojama gerokai mažesnė temperatūra nei B ar C klasės džiovyklėse. Pastarosios yra pigesnės, tačiau ne tokios ekonomiškos. Jų džiovinimo ciklas paprastai būna ilgesnis, o elektros energijos sąnaudos didesnės. Tokias džiovykles patartina rinktis žmonėms, kurie planuoja naudotis džiovyklėmis rečiau. O taip pat reikėtų priminti, kad aukšta temperatūra džiovinimo metu gali pakenkti audiniams, tad reikia mokėti džiovyklėmis tinkamai naudotis.

Kiekvienuose namuose galima rasti apie 5-10 buitį palengvinančių prietaisų. Kai kurie, ne paslaptis, tik renka dulkes, tačiau daugelis jų žymiai palengvina kasdienybę, taupo laiką. Praktika rodo, kad kuo daugiau skirtingų buities prietaisų namuose, tuo buities darbai atliekami lengviau ir efektyviau. Tad specialistų nuomone, šiuolaikiškas prietaisas, atitinkantis mūsų poreikius, skalbinių džiovyklė - puikus pagalbininkas visuose namuose.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt