Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Dviejų aukštų buto išskirtinė savybė- unikalūs laiptai
2015-10-18 Šaltinis: NamuDizainas.lt

Pagrindinis buto per du aukštus, dizaino elementas yra atviri laiptai, kurie lyg pianino klavišai, virstantys vargonų registrais, tarp kurių šokio judesyje išsilankstęs metalinis turėklas. Nuo laiptų, į šalis – lyg garsai, sklindantys besisukant laiptų pakopoms, sukasi namų erdvės.


Dviejų aukštų buto išskirtinė savybė- unikalūs laiptai title=
Nuotr. atmosstudio.com

Maždaug 160m2 butas neatpažįstamai rekonstruotas ir reorganizuotas. Netikėtos vizualinės kompozicijos, perspektyviniai rakursai, detalių taupumas ir šviesos gausa, nei užuominos nebelikę apie tamsokas buto erdves.

 

Alex Haw, ATMOS Studio yra projekto autoriai. Norėdami rekonstruoti butą, architektai ir savininkai susidūrė su daugybe planavimo apribojimų. Namas yra saugomas valstybės ar kitos atitinkamos organizacijos. Architektai priėmė tai kaip iššūkį, sukurdami sudėtingas persipinančias erdves, besimaudančias dienos šviesoje. Po kruopščių projektavimo darbų, architektai turėjo pasiūlymą, nuo kurio negalėjo atsisakyti paveldo puoselėtojai.  Buvo gautas statybos leidimas naujam aukštui su terasa.

 

Dviejų aukštų buto Šiaurės Londone transformacija yra puikus pavyzdys, kaip erdvė gali būti protingai ir originaliai pertvarkyta, atskleidžiant namų estetiką ir optimaliai praktiškai išnaudojant erdves, sienas, nišas. Butas suprojektuotas muzikantui, jo žmonai aktorei ir jų kelių metukų sūnui. Projekto pavadinimas – “Išaustas lizdas”. Tai projektas – ištrinantis ribas tarp meno, dizaino ir architektūros.

 

Tai lyg grandiozinis architektūrinis baldas, savyje talpinantis buto erdves ir kambarius: svetainę, miegamąjį, vonios, darbo kambarius ir kitas patalpas. Laiptai, kaip ir daugelis plokštumų ir tūrių šiuose namuose yra multifunkcionalūs. Apatinės pakopos tai lentynų tąsa, taip pat vietelės greitam, alternatyviam pasėdėjimui, vėliau (vėliau, kalbant erdvės tąsos sąvokomis) įsiliejančios ir ištirpstančios svetainės erdvėse.

 

atmos5

 

Laiptai lyg muzikinis kūrinys, kuriame vieno instrumento temą tęsia kitas instrumentas. Į medinių instrumentų skleidžiamus garsus įsilieja metalinių instrumentų garsai.

 

atmos7

 

Lentynėlės, stalčiai integruoti į kiekvieną įmanomą plokštumą. Horizontalūs plyšeliai tarp stalčių neįmanomai grakščiai (tiesiog iki skausmo mielai) atsikartoja vertikaliuose laiptų turėklų strypeliuose.

 

060_950_600x904

 

Laiptai lyg šviesos  medis, savo šakose puoselėjantis namų erdves ir patalpas; atgyjantis, kildamas aukštyn į šviesą, sklindančią pro langus ir stoglangius antrame aukšte.

 

130_950_600x400

 

Laiptų pakopos lyg svyruoja, vibruoja erdvėje, apjuostos plonu beržiniu kaspinėliu ir iš vidaus metaliniu porankiu, nubanguojančiu palei baltą sieną.

 

030-177sncs-upstairs1_950_600x400

 

Štai ir tikri architektūrinai vargonai ir juodai dizaineriškas pianinas tolumoje.

 

atmos2

 

atmos6

 

Laiptinės vibracijos transformuojasi į darbo kambario stalą ir lentynas virš jo.

 

Image-6_600x413

 

Veidrodžiai, langai vonios ir wc kambaryje išardo 3D erdves, sukurdami siurrealios erdvės iliuziją.

 

9b9d3240

 

Miegamasis kambarys apdovanotas nuostabiais langais, lyg miegotum po atviru dangumi.

 

ccb8cf6e

 

Vonios kambarys ir sandėliavimo lentynos suprojektuotos šoninėje laiptų sienoje. Medinis stalviršis driekiasi išilgai lango, tapdamas suoleliu, spintelėmis su lentynomis po juo, tęsiasi sienos perimetru, nužingsniuodamas vonios kambariu į miegamojo erdves.

 

atmos1

 

Daiktų, rūbų, patalynės sandėliavimo gudrybės ir įdomus dizainas leidžia patirti stebėtinus projektavimo akibrokštus.

 

atmos4


Pasak architektų: ” – Erdvėmis tarp besiribojančių patalpų yra skolinamasi ir dalinamasi, kiekviename kambaryje pasiūlant įvairias kryptis ir skirtingas perspektyvas. Veidrodžiai dvigubina ir keturgubina vaizdus, įtraukdami į vizualinį erdvių tyrimą. Integruoti baldai sukelia susidomėjimą ir suteikia tolimesnio erdvės tęstinumo pojūtį. ”


atmos8

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt