Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Duris atveria brangiausias pasaulyje išmanusis namas
2014-04-15 Šaltinis: Eglė Kairelytė, Supernamai.lt

Ar norėtumėte apsilankyti name, kuriame durys pačios atsidaro, įleisdamos namo grįžusį šeimininką, užuolaidos pačios pakyla pasitikdamos saulės šviesą, o kilimai patys bent kartą per savaitę išsivalo nuo dulkių ir kitų nešvarumų. Mes suteikiame Jums išskirtinę galimybę praverti duris į aštuonaukštį 55 mln. dolerių (138,26 mln.LT) vertės Bilo Geitso namą, įsikūrusį JAV, Vašingtono valstijoje, ant Vašingtono ežero kranto.


Duris atveria brangiausias pasaulyje išmanusis namas title=
Nuotr. propertyinvestmentproject.co.uk

Optinė namo apgaulė

Iš tiesų vaizdingoje vietoje stovintis milžiniškas namas (bendras jo plotas daugiau kaip 3,5 tūkst. Kvadratinių metrų) atrodo kaip keturraukštis. Optinė apgaulė slypi tame, kad dar keturi pastato aukštai išsidėstę po žeme. Kodėl? Atsakymas čia gana paprastas ir ekonomiškai pagrįstas.

 

Paprasčiausiai, pagal vietos įstatymus, po žeme esantis plotas neapmokestinamas. Tad karališkuose namuose gyvenantis mlžiniškos Microsoft kompanijos įkūrėjas moka tik už pusę savo būsto ploto, tačiau sumos vis tiek įspūdingos. Geitsas kasmet tenka pakloti apie milijoną litų mokesčių. Gyventi po žeme atrodo nekomfortiška ir nepatogu... Bet tik ne tuomet, kai kalba eina apie brangiausią pasaulyje išmanų namą.

 


Naujausios technologijos ir moderniausi sprendimai

Geitsas nebūtų Geitsas jei nepasirūpintų, kad ir požeminė jo išmaniojo namo dalis būtų aprūpinta natūralia saulės šviesa. Lygiai taip pat lyg pagal grafiką veikia ir kondicionavimo sistema, tiekianti kalnų tyrumo šviežią orą, prieš tai, žinoma, pašildytą iki reikiamos temperatūros. Autonominis šildymas, autonominė elektra, kuri užtikrintų, kad net dingus elektros tiekimui visoje apylinkėje šis namas neliktų be šviesos. Lygiai tokia pati unikali ir autonominė vandens tiekimo ir valymo sistema, kuri geriamu paverstų patį nešvariausią vandenį. Taigi, viskas sukurta taip, kad net jei už lango vyktų karas ar ateitų pasaulio pabaiga, išmanusis namas veiktų kaip veikęs, o jame gyvenantys žmonės neprarastų nė kruopelės įprasto komforto.

 

Bill Gates House- View from lake 2


Saugumu rūpinasi dirbtinės akys


Kaip žinia, aukščiausio lygio technologijomis besirūpinantis Bilas Geitsas savo namų saugumą patikėjo taip pat daugiausia ne apsauginiams. Stengdamasis išvengti žmogiškojo faktoriaus klaidų, namo šeimininkas nusprendė, kad jo ir jo šeimos saugumu rūpinsis kelios dešimtys sumaniai paslėptų kameerų, sujungtų į bendrą saugumo sistemą. Patikimos „dirbtinės akys“ saugo visus 12 kambarių ir 24 vonios kambarių pastate, taip pat kinoteatrą, baseiną, šokių salę, biblioteką (kurioje išskirtiniai pasaulio kūriniai ne tik popieriniu, bet ir skaitmeniniu pavidalu) ir paveikslų galeriją (čia galima pasigrožėti Rembranto, Van Gogo, Pikaso ir kt. išskirtinių menininkų darbais). Dar du sekimo prietaisai įrengti prie įvažiavimo į namą. Jie skirti atpažinti atvažiavusiųjų automobilių numerius, įsitikinti, kad jie yra laukiamųjų sąraše ir tik tuomet atverti sunkius, namus saugančius vartus. Tam, kad pro visa matančias dirbtines akis nepraslytsų nė pelytė, specialios kameros įrengtos net 22 metrų aukštyje, kur visus akylai seka iš paukščio skrydžio.

Namuose – individualūs maršrutai

Net ir patekę į šiuos akylai saugomus namus bet kur vaikščioti negalėsite. Kiekvienam svečiui sudaromas individualus maršrutas priklausomai nuo to, kiek namo šeimininkas pasiryžęs parodyti svetingumo. Vienais koridoriais gali vaikščioti jo bendradarbiai, kiti skirti spaudai ar paprastiems svečiams, patalpų, kuriose jie nepageidaujami, durys jiems paprasčiausiai neatsidarys. Kiekvienas atvykęs gauną specialų RFID ženkliuką, kuris atidaro tik tas duris, kurias yra numatęs Bilas Geitsas. Tačiau ir čia svečiai nepaliekami vieni. Po visus namus juos lydi specialiai jiems skirti garso ir vaizdo efektai. Protingas namas, atsižvelgdamas į šeimininko nustatymus, kiekvienam svečiui gali sukurti net atskirus kvapus.

 

Bill Gates House- View from lake 3
 

Bill Gates House- View from lake 4


Išskirtinė poilsio zona

Apsilankę Bilo Geisto namuose neleis sumeluoti, kad šis darboholikas, nemažai savo darbui paaukojęs žmogus lygiai tiek pat stengiasi pasirūpinti komfortišku poilsiu. Specialiai tam įrengta lengvai transformuojama šokių salė, nepastebimai galinti pakeisti patalpų konfiguraciją. Nemažiau unikalus ir dvidešimties metrų baseinas, kurio vanduo aromatizuojamas priklausomai nuo metų laiko ir lauko temperatūros. Čia ir interaktyus muzikinis fontanas, kuris prie jo artėjant ne tik ima šokti pagal muziką, bet ir užtikrina neįtikėtiną spalvų šou.

 

Bill Gates House- Fireplace

 

Nenuostabu, kad visą šį stebuklą geriausi Jungtinių valstijų statybos ekspertai statė septynerius metus, kad tik įgyvendintų kiekvieną šeimininko pageidavimą. Rezultatas nenuviliantis, tai unikali tobula sistema, kurią kontroliuoja šimtai kompiuterių, vienas inžinierius ir trys profesionalūs apsauginiai. Išties, šis namas tiek pat unikalus, kiek paslaptingas. Natūralu, kad aplinkiniams leista pamatyti toli gražu ne visus stebuklus, kurie slypi viduje. Juk visos šio namo durys atvertos tik jo šeimininkui...

 

Bill Gates House- Virtual ViewParuošta pagal užsienio spaudą

 


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt