Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Dizainerė vilniečiams patogią buitį kuria mažuose butuose
2014-10-13 Šaltinis: Asta Jasulaitytė, lrytas.lt

Kodėl šiandien tokie populiarūs maži, nė 40 kvadratinių metrų neturintys butai? Kas tai per plotas, jei jame netelpa nei miegamasis su plačia lova, nei darbo kambarys su stalu anei vaikų kambarys. Koks tai butas - kai žengi žingsnį ir jau esi virtuvėje, o žengęs atgal prisėdi ant sofos?


Dizainerė vilniečiams patogią buitį kuria mažuose butuose title=
Nuotr. A.V.Popa

Interjero dizainerės Raminta Kupčiūnaitė ir Kristina Česonytė neseniai vieną po kito įrengė kaip tik tokius mažus butus, po vos 32 kvadratinius metrus. Šioms kūrėjoms pavyko juose sutalpinti visas patogiam gyvenimui būtinas funkcijas: ergonomišką virtuvės zoną, svetainę - pabuvimui su svečiais ir valgomąją zoną, atskirtą miegamąją vietą zona bei tualetą.

„Visus šiuos reikalavimus įvykdėme išlaikydamos kiek įmanoma daugiau erdvės ir šviesos. Ir netgi įliejome šiek tiek poezijos, kad erdvės įgautų subtilų charakterį“, - džiaugėsi Raminta.

 Dabar ji su kolege bet kurį nediduką būstą iš skylės, kur viskas griūva ant galvos, gali paversti jaukiais namais.

Pirmiausia ir svarbiausia - tinkamai suskirstyti zonas. Tai reiškia, jog tinkamai įvertinus būsto erdvę, joje privalu atriekti tam tikrus plotus virtuvei, svetainei ir miegamajai zonai.

 „Kadangi mažučių butų konfigūracija yra ganėtinai įvairi, tai ir sprendinių atitinkamai bus įvairių, tačiau pagrindinės gairės gali tikti daugumai butų. Virtuvės frontas turėtų būti bent 3 metrų.

Tiek pakaks šaldytuvui (60 cm), kriauklei (60 cm) ir kaitlentei su orkaite ( 60 cm) bei dar dviems segmentams po 60 cm laisvo darbastalio.

 Jei yra galimybės, virtuvę galite išplėsti, tačiau mažinti nerekomenduotume. Tiesiog bus nepatogu ruošti maistą“, - patarė dizainerės.

Dažniausiai tokiose nedidelėse erdvėse svetainė būna sujungta su virtuve. Svetainei vietos lieka nedaug, todėl nereikėtų svajoti apie didelį amerikonišką odinį kampą ir „tinginio“ fotelį. Čia jie tikrai netilps.

Svetainei užteks 2 metrų ilgio sofos.

 „Norėtume įspėti, kad baldus rinktumėtės lakoniško dizaino ir kuo smulkesnius.

Paprastai nedidelio ploto butuose įsikuria jaunos poros arba viengungiai, taigi nėra reikalo čia statyti ir didelį pietų stalą. Pakaks dviem žmonėms skirto.

Miegamajai zonai daug ploto nereikia, užtenka atskirti 4 kv. metrų erdvę, kurioje tilps miegamojo lova (geriausia jei tai yra baldas su stalčiais) ir, jei yra norite, spintutė prie jos. Ji gali būti atskirta stumdomomis durimis, užuolaida, ar išvis neuždaroma.

 Jei jūsų mažylis butas turi aukštas lubas, miegamojo zoną galite įkurdinti antresolėje. Taip sutaupysite daug vietos. Po laiptais gali atsirasti talpi spinta“, - patarimų negaili Raminta.

Beje, apie daiktų laikymo funkciją ji siūlo pakalbėti atskirai. Kadangi vietos daug nėra, o formuoti atskirą sandėliuką būtų beprotybė, belieka užsisakyti talpias spintas, kuriose reikalui esant vietą surastų ir dulkių siurblys, ir skalbinių džiovyklė, ir kiti ne itin išvaizdūs, bet itin reikalingi buityje daiktai.

 Šioje vietoje taip pat galima pasitelkti fantaziją: meistrai gali pagaminti lovą- komodą su stalčiais apatiniams drabužiams ar knygų lentyną kartu su spintute daiktams.

„Bet negalvokite, kad jei pristatysite įvairiausių dydžių ir formų spintelių visi daiktai juose sutilps, o vietos tiesiog padaugės. Reikėtų nustoti vergauti daiktams ir apsiriboti būtiniausiais, ypač jei kuriatės tokio ploto bute", - sako Raminta.

 Kaip išsaugoti erdvės pojūtį? Jums padės saiko jausmas ir mažas baldų bei visų aksesuarų mastelis. Jei sofa - tai kuo mažesnė, be masyvių porankių, jei stalas - tai laibas, smulkus, jei spintelė - žema, geriausia ne itin kontrastuojanti su sienomis, su kuo mažiau detalių, kuo lygesniu paviršiumi.

Mažose erdvėse turėtų karaliauti minimalizmas, modernus stilius.

 Mažų erdvių apšvietimas? „Jį reikia projektuoti tik ten kur jo tikrai reikia. Šviestuvai - kuo natūralesni. Jokių liustrų. Atsargiai elkitės su žemai nuleidžiamais šviestuvais - jie vizualiai labai sumažina erdvę.

 Nesirinkite prie pat lubų tvirtinamų šviestuvų. Jei norite šviestuvų ant sienų – tai kuo minimalistiškesni, neapkraukite erdvės. Jei visgi pageidaujate toršero skaitymui- pasirinkite liauną, reguliuojamą. Atsiminkite, tokiame bute mažiau yra daugiau", - priminė Raminta.

 

 

 

 

Bustas.lrytas.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt