Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Dėl kituose miestuose gyvenančių būtų savininkų- rūpesčiai palangiškiams
2014-09-26 Šaltinis: Laura Sėlenienė, 15min.lt

Pasibaigus vasarai pastebimai ištuštėjo kurorto paplūdimiai ir gatvės. Tuštėja ir Palangos daugiabučiai. Nemažai būstų juose priklauso čia negyvenantiems, tik vasarai paatostogauti užsukantiems atvykėliams. Smagiai praleidę atostogas jie savo sezoninius būstus palieka kartu užkraudami ir aibę rūpesčių čia nuolat gyvenantiems kaimynams.


Dėl kituose miestuose gyvenančių būtų savininkų- rūpesčiai palangiškiams
Nuotr. priejuros.lt

Kaimynai verčiami stirti iš šalčio

Opiausia tik šiltuoju metų sezonu atvykstančių poilsiautojų kaimynystėje įsikūrusių palangiškių bėda – šildymas. Jo sezono vietiniai gyventojai laukia su nerimu.

Išvykdami vasarotojai pamiršta, kad artėja šildymo sezonas, ir būtina pasirūpinti šildymo sistema. Jos priežiūra gula ant nuolatinių gyventojų pečių. Labiausiai kenčia gyvenantys naujos statybos būstuose ar renovuotuose namuose su individualia šilumos reguliavimo sistema, taip pat tie, kas šildosi elektra.

„Manau, kad Palangoje bent 20 proc. būstų priklauso ne palangiškiams. O dabar naujai statomuose namuose apskritai retas palangiškis perka būstą. Daugelis naujakurių yra iš kitų miestų. Ir natūralu, kad vasaros sezoną pabaigę poilsiautojai išvyksta palikę minimalų šildymą arba visai jį užsukę. Kaimynai nuo to neabejotinai kenčia.

Jei šalia, viršuje ir apačioje butai nešildomi, tai gyvenančiųjų tarp jų sąskaitos už šildymą yra gerokai didesnės nei galėtų būti“, – pasakojo kurorto daugiabučiams šilumą tiekiančios UAB „Litesco“ Palangos filialo vadovas Rimantas Kregždė.

Įvykus nelaimei – neprisišaukia savininkų

Likimo valioje palikti butai nuolatinius gyventojus įstumia į beviltiškas situacijas. Nešildomuose būstuose neišvengiamai įvyksta ir vandentiekio, ir nuotekų sistemos avarijos. Tačiau palangiškiai dažnai priversti tiesiog trypčioti prie užrakintų kaimynų durų, kurios atveriamos tik vasarai.

„Yra buvę ir avarijų, ir vanduo sistemoje užšąlo. Kiekvienais metais taip vargstam. O jiems kas – atvažiuoja, pailsi ir išvažiuoja“, – nuogąstavo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Stepas Šeputis.

Neapsikentę atvykėlių aplaidumo, palangiškiai mina kelius, kad daugiabučiams būtų įvestas privalomas bent minimalus šildymas.

Prie bendrų darbų neprisideda

Senbuviai palangiškiai atvirauja, kad maloniausias dalykas, kuomet išvyksta vasarotojai, – nurimęs bruzdesys.

Daugiabučiuose savotiškas poilsines įsikūrę atvykėliai keliamu triukšmu ir nuolatinėmis linksmybėmis kaimynams per vasarą įkyri iki gyvo kaulo. O išvykdami nė nepasiteirauja, kuo galėtų prisidėti prie bendros daugiabučio tvarkos.

„Kaimynai kooperuojasi ir inventorių atnaujindami, ir kiemą, ir laiptines gražindami.

Dažnai ir bendrą fondą sudaro. O iš tokių atvykėlių nieko negalime tikėtis. Yra Palangoje ir toks namas, kur laiptinėje – 10 butų, o nuolat gyvena tik dvi šeimos. Tai jų situacija iš viso tragiška“, – palangiškių rūpesčius vardijo S.Šeputis.
 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt