Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Dėl gyventojus išgąsdinusių sąskaitų už šilumą vasarį kalta šalta žiema
2012-03-13 Šaltinis: Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt

Šiomis dienomis vilniečius pasiekę „Vilniaus energijos“ laiškai su sąskaitomis už vasarį sunaudotą šilumos energiją ne vieną šokiravo. Jos gerokai didesnės negu buvo sausį, nors tai buvo trumpiausias metų mėnuo. Šilumos tiekėjai tvirtina, kad koją pakišo itin šalti orai.


Dėl gyventojus išgąsdinusių sąskaitų už šilumą vasarį kalta šalta žiema
Nuotr. Tomo Urbelionio/BFL

Šilumos tiekėjai suskaičiavo, kad už maždaug 60 kv. m buto šildymą vasarį gyventojams teks pakloti vidutiniškai 575 Lt, o prastos būklės namuose ši kaina išaugo net iki 800 Lt. Kaip visada geriausia situacija naujos statybos ar atnaujintuose daugiabučiuose – ten tokio buto šildymas vasarį kainavo apie 215 Lt. Tačiau gyventojai skundžiasi, kad daliai jų pateiktos sumos dar įspūdingesnės ir siekia 600 Lt bei daugiau. Ir tai už mėnesį, kuris turėjo vos 29 dienas.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Vytautas Stasiūnas skuba ginti šilumos tiekėjus. Esą vidutinė temperatūra vasarį buvo gerokai žemesnė negu sausį. Vasarį termometrai rodė apie 10,5 laipsnių šalčio, sausį – 3,5 laipsnių. Tad šilumos energijos suvartota maždaug trečdaliu daugiau, o tai atsispindi ir sąskaitose.

Tuo tarpu sausį vidutinė suma už 60 kv. m šildymą buvo apie 440 Lt. Daugiausiai už 60 kv.m buto šildymą sausį sumokėti teko Arklių g. 16 (594,63 Lt), J.Tiškevičiaus g. 6 (629,60 Lt) ir Agrastų g. 8 (773,37 Lt) namų gyventojai. Mažiausiai – Sviliškių g. 4, 6 (94,87 Lt), Pavilnionių g. 31 (105,23 Lt) ir Jonažolių g. 13 (113,67 Lt) namų gyventojai.

V.Stasiūno teigimu, šių metų vasario šalčiai prilygsta 2010-ųjų sausio mėnesio speigams. Tiesa, tuomet miestų, kuriuose šiluma gaminama vartojant dujas, sąskaitos gyventojams buvo apie 150 Lt mažesnės. Tačiau tai esą nulėmė dujų kaina, kuri 2010 metais šilumos tiekimo įmonėms buvo apie 1200 Lt/tne, o šiemet – jau apie 1900 Lt/tne. Dėl šios priežasties vidutinė šilumos kaina siekė ne 30 ct, kaip dabar, o 21 ct/kWh.

Norint sumažinti sąskaitas už šildymą, anot V.Stasiūno, reikia šiltinti daugiabučius ir deginti ne dujas, o biokurą. „Palyginkime šių metų sausio duomenis skirtinguose miestuose. Vilniuje už 60 kv.m butą standartiniuose daugiabučiuose teko mokėti 340-380 Lt. O štai Radviliškyje, kur šiluma gaminama deginant biokurą, sąskaitos buvo apie 270 Lt. Ir Skandinavija tokiu būdu pasiekė rezultatų. Mes ir sakome – apšiltinkime namus ir pereikime prie biokuro ir butas mokės gerokai mažiau“, – aiškino LŠTA prezidentas.

V.Stasiūnas įsitikinęs, kad prezidentė arba Vyriausybė turėtų rengti susitikimus, diskusijas, kaip naudoti daugiau biokuro, apšiltinti namus, tuomet ir Lietuvoje procesai pajudės. „Kol kas tik politiniai žaidimai vyksta, nors įvykdyti projektai rodo, kokią naudą galime gauti“, – teigė V.Stasiūnas.

Šiuo metu Lietuvoje yra 15 miestų, kur šilumos energijos kilovatvalandė kaina yra 20 ct, o ne 30 ct, kaip vidutiniškai yra dujas deginančiuose miestuose.

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt