Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Dekoratyvinės drožlės - ne tik gražu, bet ir naudinga
2015-04-27 Šaltinis: sodospalvos.lt

Dekoratyvinės drožlės - ne tik gražu, bet ir naudinga. Įsibėgėjus pavasario-vasaros darbams, vis dažniau sodininkams ir dekoratyvinių augalų augintojams trūksta laiko rūpintis savo augintiniais. Jei norime turėti puikų sodą, nepamirškime laiku tręšti, genėti, formuoti dekoratyvinių augalų. Tačiau dažnai daug brangaus laiko skiriame laistymui, o dar daugiau - piktžolėms ravėti. Tai bene didžiausias rūpestis, su kuriuo susiduriame prižiūrėdami sodą ir želdinius.


Dekoratyvinės drožlės - ne tik gražu, bet ir naudinga title=
Nuotr. supermama.lt

Medžių drožlės palengvina aplinkos priežiūrą


Bėgant laikui, sodininkams siūloma vis naujų produktų, kurie palengvina darbą ir netgi padeda išspręsti daugelį teritorijos tvarkymo problemų. Vienas iš jų - dekoratyvinės medžių drožlės, kurios naudojamos labai įvairiai. Jomis galime dekoruoti gėlynus, dekoratyvinių augalų grupes, "pridengti" unksmingas vietas, kur nenori vešėti veja ar gėlės.

Naudodami dekoratyvines drožles galime ne tik pagyvinti aplinką, bet ir iki minimumo sumažinti darbus sode. Jos nekenkia augalams. Tai šiuolaikinė ekologiška medžiaga, kurią leidžiama naudoti apželdinamose teritorijose. Visos į sudėtį įeinančios medžiagos yra neutralios aplinkai ir nerūgština dirvožemio, nestabdo augalų augimo, palaiko dirvoje drėgmę.

Medžio drožlės - šiuolaikinė ekologiška medžiaga, kurią leidžiama naudoti apželdinamose teritorijose. Visos į sudėtį įeinančios medžiagos yra neutralios aplinkai ir nerūgština dirvožemio, nestabdo augalų augimo, palaiko dirvoje drėgmę.

Derinkime spalvas

  • Dekoratyvinės medžio drožlės nekeičia spalvos ir ilgai išlieka atsparios atmosferos poveikiui. Nusprendę jomis dekoruoti sodą ar gyvenamojo namo aplinką, pirmiausia pasirinkime spalvą. Ji gali būti geltona, plytinė, alyvuogių, ruda ir juoda.

 

  • Atsižvelkime į mus supančią aplinką ir bandykime mulčio spalvą derinti prie pastatų. Galima pasirinkti ir keletą spalvų. Šitaip sklypui suteiksime žaismingumo ir orginalumo, išsklaidysime žalios spalvos monotoniją.

 

  • Ypač naudingas dekoratyvinis mulčias yra tose vietose, kur dėl tam tikrų priežasčių nenori augti augalai ir veja. Štai atokaitoje galima sukurti pušų, kadagių kompozicijas. Spalvotas kilimas ne tik papuoš aplinką, bet ir sulaikys drėgmę, neleis vešėti piktžolėms, o gilią žiemą dar ir apsaugos augalų šaknis nuo šalčio.

 

  • Kuriant kontrastingesnį gėlyno foną, patartina naudoti plytines ir geltonas medžio drožles. Labai gražiai dera rudos ir geltonos. Norėdami išlaikyti kuo natūralesnę spalvą naudokime tik rudas drožles. Jomis išpiltas gėlynas ar dekoratyvinių augalų grupės atrodys labai stilingai.

 

  • Papylę šios medžiagos vejoje puikiai „įrėminsime“ dekoratyvinių augalų grupes. Ypač gražiai atrodys rododendrų, azalijų, pušų deriniai.

 

  • Spalvotomis medžių drožlėmis galima dekoruoti ir daugiamečių gėlių lysves.

 

  • Paunksmėje, kur taip pat nenori vešėti dekoratyviniai augalai labiausiai tiks geltona spalva, primenanti saulės spindulius. Tačiau kiekvienas sodininkas, kurdamas savo sodą, turėtų pasirinkti širdžiai mielą spalvą ar kelių spalvų derinį.


Dekoratyvinės medžio drožlės nekeičia spalvos ir ilgai išlieka atsparios atmosferos poveikiui. Nusprendę jomis dekoruoti sodą ar gyvenamojo namo aplinką, pirmiausia reikėtų pasirinkti spalvą.

Keli geri patarimai

Dekoratyvines medžio drožles pilame aplink augalus 6-10 cm storio sluoksniu, prieš tai gerai išravėję ar nupurškę dirvą nuo piktžolių.

 

Labai patogu gėlyną nuo vejos atskirti specialiomis juostomis (ribotuvais). Jos neleidžia plisti žolėms ir palaiko norimą formą. Toks gėlynas puikiai atrodo kelerius metus.

 

Laikui bėgant, apatinė medžio drožlių dalis pūva, tręšdama dirvą, todėl kas kelerius metus rekomenduojama šiek tiek atnaujinti viršutinį sluoksnį.


Papylus dekoratyvių medžio drožlių, mūsų sodas taps ne tik spalvingesnis, įdomesnis bet ir darbai bus daug lengvesni ir malonesni. Daugiau laisvo laiko galėsime skirti gėrėjimuisi vaizdų grožiu ir maloniam poilsiui išpuoselėtoje aplinkoje.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt