Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Dažniausiai daromos klaidos klijuojant keramines plyteles
2019-02-14 Šaltinis: Senukai.lt

Esu įsitikinęs, kad daugelis jūsų sakys, jog kažką praleidau … ir tikrai tikiu, kad esate teisūs, tačiau dėmesį skyriau tiems dalykams, kurie, mano nuomone, pasikartoja dažniau.


Dažniausiai daromos klaidos klijuojant keramines plyteles title=

Pirmoji klaida – tai keraminių plytelių klojimas be sujungimų, dažniau vadinamų „skiedinio linija“. Sujungimai turi būti visada ir turi būti bent 1 mm storio, o mano nuomone, 2 mm storis būtų tinkamiausias. Žinau, kad daugelis jūsų su manimi nesutiks, jeigu bus klojamos lygios plytelės.

Sujungimai nėra vien tik estetinis įgeidis – jie atlieka svarbias technines funkcijas, pavyzdžiui, sumažina matavimų skirtumus tarp plytelių, sugeriančio paviršiaus tempimus ar net leidžia kondensatui išsisklaidyti ir padeda skiediniui sustingti. Tačiau daugelis nepagalvoja apie vieną dalyką, ir taip yra būtent dėl sujungimo: sudužusias plyteles pakeisti yra daug paprasčiau ir nereikia „pagražinimų“ naujoje vietoje, jau nekalbant apie galutinę šių „retušavimų“ apdailos kokybę.

Antroji klaida – tai tinkamiausios rišamosios medžiagos arba klijų tipo pasirinkimas kiekvienai keraminei medžiagai.

Tradicinis skiedinys visko nesuklijuos.

Jeigu tiek substratas, tiek keraminė medžiaga pasižymi dideliu poringumu, prireiks mechaninio lipinimo (tradicinis skiedinys), jeigu priešingai, šių elementų arba bent vieno iš jų poringumas yra vidutinis-žemas – turėtume įtraukti į rišamąją medžiagą cheminę sudedamąją dalį (kokybės didinimas polimerais).

 Ir pereiname prie trečiosios klaidos: užsispyrimas dėti plyteles ant rišamosios medžiagos plotelių, dažniausiai tai vadinama tepimu-klijavimu. Taip greičiau! Išgaunamas didesnis lygumas! O gal mes visada taip darydavome? Tai tik keli komentarai, pateikiami, kai klausiama apie šį „nuostabų“ klijavimo metodą. O kaip dėl minimalaus 80 % uždengimo, kurį turime pasiekti, kad užtikrintume tinkamą plytelių sukibimą? Ir burbulai, na gerai … daugiau nei oro burbulai – susidarančios oro kišenės – jos yra pirmoji dužimo priežastis, kai bandoma gręžti arba kai mūsų gražiosios naujosios plytelės patiria smūgį virtuvėje nukritus įprastam indui ar stiklinei.

 

Tinkamas klijavimas nereikalauja daug pastangų. Tereikia kloti vidutinio-didelio poringumo plyteles nenaudojant storo tradicinio skiedinio sluoksnio, bet padengiant visą plytelės paviršių. Taip pat tereikia naudoti polimerais pagerintos rišamosios medžiagos sluoksnį, kai reikia – naudoti rantuotą mentę arba šukas.

Ketvirtoji klaida – kitaip ir negali būti – yra tiesiogiai susijusi su trečiąja. Turiu omenyje daugelio užsispyrimą ir toliau dirbti naudojant paprastą klijavimo metodą (rišamoji medžiaga tiesiog paskleidžiama ant substrato) klojant didelio formato plyteles. Dideli formatai visada turi būti klojami naudojant dvigubo klijavimo metodą (galinės dalies tepimą), nepaisant to, ar tai yra grindų, ar sienų plytelės, vidaus ar lauko plytelės. Visas keramines plyteles, kurių formatas yra didesnis nei 30 × 30 cm, reikia klijuoti dvigubu klijavimu. Na, o pabaigai – mano mėgstamiausia dalis: siaurų juostelių pjovimas siena-siena ir grindys-siena susijungimuose. „Priverstinis“ siaurų juostelių klijavimas plokštumos nuokrypiuose yra aiškiausia nepasiruošimo pasekmė.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt