Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Daugybė daugiabučių bet kada gali likti be šilumos
2013-11-07 Šaltinis: 15min.lt

Vilniaus Architektų g. 55 namo gyventojų bendrija sunerimusi – sugedo namo šilumokaitis. Gyventojai teigia įtariantys, kad galbūt šilumokaitis nebuvo kokybiškas, todėl ir sugedo. Tačiau sostinės savivaldybei šiuo metu kur kas labiau galvą skauda dėl kitų dalykų – nebeliko kontrolės, todėl nežinoma, ar visi Vilniaus daugiabučiai tinkamai pasiruošė žiemai. Jeigu ne – gyventojai gali per šalčius likti be šilumos.


Daugybė daugiabučių bet kada gali likti be šilumos
Nuotr. Irmanto Gelūno

Architektų g. 55 namo bendrijos valdybos narys Albinas Čiurlys tvirtina turįs įtarimų, kad šilumokaičiai, įdiegti Vilniaus daugiabučiuose, gali būti tiesiog nekokybiški, tad ir genda labai greitai. Jų name šilumokaitis tarnavo pusketvirtų metų. „Anksčiau šilumokaičiai veikdavo 5 ir daugiau metų, dabar vos pusketvirtų metų. Šitą šilumokaitį sumontavo „Vilniaus energija“, garantiją suteikė metams. Gal jie pigiausius pirko, todėl taip greitai jie ir genda?“ – svarstė Architektų gatvės gyventojas.

A.Čiurlio teigimu, kaimyniniame name šilumokaitis atitarnavo vos dvejus metus, nors už jį buvo sumokėta net 9 tūkst. Lt. O tai irgi kelia abejonių dėl paties šilumokaičio kokybės.

Masiškai negenda

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos viceprezidentas Romaldas Morkvėnas tikino, kad gyventojų nuogąstavimai neturi pagrindo – esą visos šilumos tiekimo įmonės šilumokaičius pirko, kai dar juos diegė ir jais rūpinosi, viešųjų pirkimų būdu: „Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimai jiems privalomi.“

Bendrovės „Mano būstas LT“, kuri vienija nemažą dalį sostinės daugiabučių administruojančias įmones, atstovo Pauliaus Ugianskio teigimu, masiškai šilumokaičiai Vilniuje tikrai negenda: „Mes savo prižiūrimuose namuose per metus vidutiniškai pakeičiame 25 šilumokaičius. Tiesa, buvo toks mėnuo, kai nemažai gedimų fiksavome Karoliniškėse ir Viršuliškėse. Manome, kad gedimų priežastis – tiekiamo vandens kokybė.“

Naujo šilumokaičio kaina, anot „Mano būstas LT“ atstovų, priklauso nuo gamintojo ir pastato, kuriame jis montuojamas, tūrio. Kaina gali svyruoti nuo kelių iki 7 tūkst. Lt. Jei šilumokaičio montavimas vyksta sklandžiai, tuomet darbai užtrunka valandą, tačiau iškilus techninių problemų – gali užtrukti ir visą dieną.

Vilniaus savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Karosas 15min.lt teigė, kad išties yra namų, kuriuose kyla problemų dėl sugedusio šilumokaičio, žmonės ir kelioms savaitėms lieka be karšto vandens. Ypač jeigu bendrija nedidelė, o jos nariai nelinkę taupyti.

Situacija suprastėjo, anot K.Karoso, po 2011 metų rudenį pakeisto Šilumos įstatymo, kai šilumos tiekėjai prarado teisę prižiūrėti šilumos sistemas namo viduje. Esą dabar viskas priklauso nuo to, ar bendrija sukaupę pakankamai lėšų, kurių prireikia perkant naują šilumokaitį. Jeigu administratorius prižiūri daugiau namų, tuomet tikimybė, kad jis turės tam tikrą rezervą lėšų, didesnė.

Nežino, ar namai tinkamai parengti žiemai

Tačiau K.Karosas tvirtina, jog jam kur kas didesnį nerimą kelia kitas dalykas. 2011 metais pakeitus Šilumos įstatymą šilumos tiekėjas nebekontroliuoja daugiabučių pasirengimo šilumos sezonui.

„Situaciją šiandien turime tokią, kad apie tūkstantis daugiabučių neturi parengties šildymo sezonui aktų.

Iš 6 tūkst. centralizuotai šildomų namų tūkstantis, o tai yra apie 17 proc., nenoriu sakyti, kad visiškai nepasiruošė šildymo sezonui, bet pasirašytų dokumentų mes neturime“, – teigė K.Karosas.

Nuo šių metų vasaros proceso nekontroliuoja ir Energetikos inspekcija, pasilikusi sau tik teisę patikrinti namų sistemas vos kartą per ketverius metus.

„Liko tik namo valdytojas – administratorius arba bendrijos pirmininkas – ir prižiūrėtojas. Jie dviese pasirašo aktą ir patvirtina, kad visi darbai yra atlikti. Bet yra tikimybė, kad ne visur tie darbai buvo atlikti, todėl rudenį iškyla šilumokaičių sandarumo problema. Įstatymas buvo pakeistas taip, kad visa kontrolė palikta patiems gyventojams, išorinės kontrolės nebeliko jokios“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

K.Karosas neslepia, kad tai gali turėti skaudžių padarinių: „Jeigu nebuvo padaryta hidraulinių šilumokaičio bandymų, o atėjus šalčiams sugenda šildymo šilumokaitis, visas namas lieka be šilumos. Jeigu bandymų nebuvo padaryta, tokia tikimybė tikrai padidėja“, – aiškino Aplinkos ir energetikos departamento direktoriaus pavaduotojas.

Anot K.Karoso, iš tų tūkstančio namų, kurie neturi parengties šildymo sezonui aktų, tikrai bus apie 10 proc., kur hidraulinių bandymų prieš šildymo sezoną nebuvo atlikta. O tai yra 100 namų su gyventojais, kurie, atsitikus nelaimei, šals.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt