Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Daugiabučių renovacija įsibėgėja, kolkas pirmauja Ignalina
2013-11-13 Šaltinis: Būsto energijos taupymo agentūra, "Supernamai"

Šalies savivaldybės ką tik prasidėjusiam antrajam daugiabučių modernizavimo etapui jau atrinko 1682 namų. Tai ‒ du kartus daugiau nei buvo atrinkta pirmajam etapui. Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė teigia: „Jeigu iki 2013-ųjų senų daugiabučių renovacija atrodė nebeįmanoma misija, tai per dešimt šių metų mėnesių tapo akivaizdu, kad ji ne tik įmanoma, bet ir sėkmingai vykdoma“. Anot viceministrės, nuolatinis bendradarbiavimas su savivaldybėmis ir jų aktyvios pastangos yra tokios sėkmės laidas.


Daugiabučių renovacija įsibėgėja, kolkas pirmauja Ignalina

Kad renovacijos sėkme patikėjo kur kas daugiau šalies gyventojų rodo vis didėjantis savo namus atnaujinti pageidaujančiųjų skaičius. Tai patvirtina ir pirmojo etapo rezultatai. Nuo 2013 m. pradžios namų renovavimui pagal naująjį modelį jau pritarė 530 daugiabučių gyventojai. Tai reiškia, kad dar šiemet bus pasirašyta apie 600-700 rangos sutarčių ir tai leis pradėti šių namų modernizavimo darbus.


Antrąjame renovacijos etape aktyviausiai įgyvendinti programą planuojama Vilniaus, Kauno ir Šiaulių apskrityse. Daugiausia namų (211 daugiabučių) numatoma renovuoti sostinėje. Beje, tai beveik šimtą kartų daugiau nei per pirmąjį etapą, kai buvo atnaujinami tik 26 daugiabučiai. Be Vilniaus, tarp renovavimo lyderių – Kaunas (95 namai) ir Marijampolė (65 namai). Iš mažesnių savivaldybių daugiausia namų bus modernizuotaKauno (85) ir Mažeikių (82) rajonuose. Beveik visų 1682 atrinktų daugiabučių gyventojai jau renovacijai pritarė ir jos laukia. Ir tai ‒ visiškai suprantama, nes daugumai gyventojų norėtųsi menkesnės mokėjimų už šildymą naštos ir patogesnių bei gražesnių gyvenimo sąlygų.

Visos penkiasdešimt aštuonios antrajame modernizavimo etape dalyvaujančios šalies savivaldybės (po pirmojo etapo prisijungė Kalvarijų ir Skuodo raj. savivaldybės) iki lapkričio 29 d. – pasirašys trišales bendradarbiavimo sutartis su Aplinkos ministerija ir Būsto energijos taupymo agentūra. Sudarius šias sutartis bus organizuojami konkursai ir pirkami investicijų projektai. Gyventojams už juos nieko nereikės mokėti, nes paramą projektams rengti teikia valstybė.


Svarbu, kad yra numatyta visiškai konkreti tolesnė antrojo renovacijos etapo eiga. Iki kitų metų pabaigos bus parengti visų modernizavimui atrinktų namų investicijų projektai ir tikimasi, kad gyventojai jiems pritars. Taip pat, iki 2015 m. pradžios turi būti organizuoti rangos darbų konkursai. Siekiant, kad renovacija vyktų kuo sklandžiau ir, kad, kuo operatyviau būtų sprendžiamos jos metu kylančios problemos, imamasi ir konkrečių priemonių. Neseniai Ignalinoje įvykusiame BETA organizuotame pasitarime, kuriame dalyvavo premjeras Algirdas Butkevičius, Aplinkos ministras Mazuronis, viceministrė Daiva Matonienė, Ignalinos meras Bronis Ropė, plačiai renovaciją propaguojančios žiniasklaidos kompanijos „Supernamai“ atstovai bei pagrindinių šalies dienraščių žurnalistai, buvo nutarta kas ketvirtį rengti Aplinkos ministerijos susitikimus su merais.


„Džiugu, kad savivaldybių vadovai patys aktyviai domisi renovavimo reikalais, – pasidžiaugė renginio metu viceministrė Daiva Matonienė. Suprantama, nė kiek nemažiau svarbu, kad kuo daugiau šalies gyventojų plačiau susipažintų su pastatų renovavimo galimybėmis bei sąlygomis, su šiuolaikiniais efektyviais energijos taupymo būdais. Tai ‒ vienas iš kitais metais balandžio mėnesį sostinėje organizuojamos statybų ir interjero parodos „Supernamai 2014” tikslų.

Ignalinos gyventojai jau įsitikino renovacijos nauda

Ignalinos rajono savivaldybė, kurioje vyko minėtas renginys, pirmoji ėmėsi daugiabučių atnaujinimo pagal naująjį renovavimo modelį. Pagrindinis jo išskirtinumas – renovaciją vykdo ne gyventojai, o savivaldybė, kuriai suteikta visiška iniciatyvos ir organizavimo teisė.

Jau šiuo metu, pasinaudojus Probleminių teritorijų plėtros programa, Ignalinoje baigta renovuoti 16 daugiabučių namų. Būtent ši programa ir įkvėpė gyventojus toliau siekti renovacijos įgyvendinimo rezultatų – jie realiai pamatė renovacijos naudą, pagerėjusią atnaujintų namų gyventojų gyvenimo kokybę, ženkliai sumažėjusias sąskaitas.

Ignalinos savivaldybė, ėmėsi pavyzdinės iniciatyvos dalyvauti Daugiabučių atnaujinimo programoje pagal naująjį įgyvendinimo modelį. Pagl šį modelį statybos š. m. birželio mėnesį pradėtas renovuoti Ligoninės g. 9 namas, jau šiandien, prabėgus vos 4 mėnesiams, stovi renovuotas. Beje, Ignalinos savivaldybė yra nupirkusi rangos darbus dar 45 namams, o realūs statybos darbai jau vyksta 25 namuose. Planuojama modernizuoti apie 80 atitinkančių valstybės nustatytus kriterijus daugiabučių namų.

50 proc. visų projektui reikiamų lėšų prisidės gyventojai, kurie įgyvendinus projektą kas mėnesį mokės nustatytą sumą maždaug 20 metų. Yra nustatyti trys atsiskaitymo būdai: mokant kas mėnesį, darant įmoką kartą per metus arba iškart apmokant visą sumą. Gerai, kad gyventojams renovacijai paskolų imti nereikia, nes, pinigus jai skolinasi savivaldybės paskirta įmonė. Tai dar vienas aspektas, leidžiantis tikėtis, kad įgautas būstų atnaujinimo pagreitis nesumažės. 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt