Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

D. Britanijoje vyras pasistatė namą už 3000 svarų
2011-09-22 Šaltinis: Anglija.lt

Vienai D. Britanijos šeimai įgriso mokėti bankui didžiules būsto paskolos įmokas, todėl jie, tiesiogine tų žodžių prasme, nusprendė imti likimą į savo rankas.


D. Britanijoje vyras pasistatė namą už 3000 svarų

Apsiginklavęs plaktuku, kirviu ir pjūklu, Simonas Dale'as su šeima atvyko į jam priklausantį Velso mišką ir ant vienos iš jo kalvelių pradėjo statybos darbus.

Vyras, naudodamas medžio ir kitas statybines atliekas, pastatė trobelę per keturis mėnesius ir jam tai tekainavo 3000 svarų (apie 10 tūkst. Lt).

Kol S. Dale'as, kuris neturi nei dailidės, nei architekto patirties, rentė būstą, jo žmona Džezmina ir vaikai gyveno stovyklavietėje gretimame kaime.

Portalui dailymail.co.uk vyras teigė: „Būti savamoksliu architektu yra labai smagu, nes tai leidžia sukurti kažką, kas yra tavo ir kraštovaizdžio dalis, o ne masiškai gaminamą dėžutę, kuri buvo padaryta tam, kad kuo daugiau ir kuo greičiau uždirbtų kažkokia statybų kompanija“.

MėnesioSavaitėsParos"Lietuvos rytas" sudarė sutartį su G.JeretinuM.Popovičius baigė karjerą Kroatijos rinktinėje
S. Dale'as taip pat džiaugiasi, kad nuosavas būstas padės išvengti vėžį sukeliančių medžiagų, kurių turi dažnas modernus pastatas.

Jis patenkintas ir dėl to, kad nebereikia rūpintis dėl mišką prižiūrinčio žmogaus, kadangi šeima dabar tai gali daryti pati.

Statydamas trobelę, S. Dale'as iš pradžių surentė medinį karkasą, paskui ėmė dengti stogą, kurio pirmą sluoksnį sudarė šiaudų spudulai, antrą – plastikas, o viršutinį – žemės. Sienos tinkuotos, tačiau joms nenaudotas cementas. Jų pagrindą taip pat sudaro šiaudų spudulai. Grindis S. Dale'as išklojo medinėmis lentomis.

Didžioji dalis medžiagų buvo surinkta iš konteinerių, atiduota ar dovanota statybininkų.

S. Dale'as žmona Džezmina paaiškina, kaip prasidėjo ir tęsėsi projektas: „Šiek tiek patirties praeityje, daug skaitymo ir tikėjimas savimi mums suteikė drąsos įgyvendinti svajonę ir pastatyti namus natūralioje aplinkoje. Aišku, buvo streso, buvo nuovargio, bet dabar tikrai neturime dėl ko apgailestauti. Esame labai patenkinti“.

Vietiniai gyventojai jau praminė būstą „hobitų namu“ (hobitai - populiarios trilogijos „Žiedų valdovas“ personažai, gyvenę mažytėse apvaliastogėse trobelėse). Viskas čia pagaminta savo rankomis – šaldytuvas, kuris šaldomas oru, einančiu iš po namo pamatų, kompostinis tualetas, saulės plokščių sukaupiama energija veikiamas apšvietimas, vandentiekis, sujungtas su netoliese tekančiu upeliu ir t.t.

Šis namas buvo pastatytas 2005-aisiais, tačiau S. Dale'as jau puoselėja naują projektą – pirmąjį Velso „ekokaimą“. Vyras pradėjo statyti kitą namą, kurio dizainas labai panašus į sau suręsto būsto.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt