Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Čerpės : mitai ir realybė
2018-03-19 Šaltinis: UAB DANSTEMOS STATYBA

Natūralios čerpės - tai vienas iš seniausių stogo medžiagų , klasika, kuri visada liks madinga . Idealiai tinka ir kukliam namui, ir prabangiam kotedžui. Neabejotini jų privalumai -ilgaamžiškumas ir prestižinė išvaizda . Tačiau dar visai neseniai apie šią dangą daug žmonių turėjo neigiamą nusistatymą.


Čerpės : mitai ir realybė title=

Mitas 1 : Natūrali ir ekologiška čerpė - tai tik keramika.

Natūralių čerpių gamybai tūkstančius metų medžiaga buvo molis, kuris susideda iš natūralių silicio oksidų , aliuminio ir geležies. Senovės romėnai išrado cementą - smėlio, kalkakmenio ir molio perdirbimo produktą. Ir šis išradimas padarė savo pakeitimus čerpių gamyboje - iš cemento ir smėlio mišinio buvo pradėtos gaminti ir čerpės. Jų sudėtyje natūralios medžiagos: natūralus kvarcinis smėlis ir cementas (medžiaga sukurta iš kalkakmenio). Ir keraminės ir betoninės čerpės turi tą pačią paskirtį, panašius techninius stogo konstrukcijos reikalavimus, panašų aksesuarų ir papildomų elementų asortimentą. Taigi, keraminės ir betoninės čerpės - natūralios ir ekologiškai švarios stogo dangos.

Mitas 2 : čerpės - labai sunki stogo danga

Antras skeptiškas įsitikinimas - keraminės čerpės - sunki stogo danga ( 1 kv.m. sveria 40-60 kg ), kuri reikalauja gerokai sustiprinti viso pastato konstrukcijas . Taip, čerpės ir yra dešimt kartų sunkesnės nei metalinė danga. Tačiau tai nereiškia, kad tiek pat padidės ir gegnių apkrova. Skaičiuojant gegnyną atsižvelgiama ne vien į čerpių svorį, bet ir į daugiasluoksnės stogo konstrukcijos svorį, bei sniego, vėjo apkrovas. Ir net labai apytikriai skaičiavimai rodo, kad gegnės reikalauja tik neženklaus sustiprinimo - tik 15-20 %, o skaičiuojant bendrą apkrovą pamatams, čerpės sudaro tik 2-4 % .

 

Bet kaip daug naudos! Pirma, čerpių stogas išlygina staigius temperatūros svyravimus. Jis saulėje lėčiau įšyla ir atvėsta , kas sąlygoja geresnę stogo ventiliaciją. Antra, čerpių stogas atsparus net stipriausioms vėtroms. Trečia, jis nekaupia statinės elektros, pavojingos žmonėms ir kuri gali sukelti gaisro pavojų. Ketvirta, masyvios čerpės puikiai sugeria garsą. Po čerpių stogu beveik negirdimi lietaus ir gatvės garsai. Ir pagaliau, puikiai žinome, kad sienoms judant ar sėdant (ypač tai liečia rąstinius namus) išjudinamos gegnes ir grebėstai, dėl ko lengvų dangų hermetiškumas ir vientisumas yra pažeidžiamas. Gaminant čerpes formuojamos užkaitos, kurios leidžia atskiras čerpes truputi judėti viena kitos atžvilgiu, nepažeidžiant stogo sandarumo.

 Mitas 3: Čerpės -brangi stogų danga turtingiesiems

Tai jau pasenęs teiginys. Naujos gamybos technologijos iš pagrindų pakeitė situaciją . Čerpės nebėra retenybė ir prabanga, tapo prieinamos visiems. Pavyzdžiui, betoninės čerpės ne ką brangesnė, o kai kada ir netgi pigiau nei metalinė stogo danga, tačiau jų tarnavimo laikas yra tris kartus ilgesnis. Aukšta jų kokybė pateisina kainą: stogas su čerpių danga mažiausiai 100 metų nereikalaus remonto.

Mitas 4: čerpių danga reikalauja nuolatinės priežiūros ir remonto

Tai atsitinka tik tada, kai statybos metu, buvo nuspręsta sutaupyti ne tik įsigyjant dangą, bet ir nesilaikant rekomendacijų komplektuojančioms ir dengimo technologijai . Štai tada viskas gali virsti begaliniu remontu. Šiuolaikinės čerpių stogo iš viso nereikia remontuoti visu namo eksploatacijos metu. Ir priežiūros reikalauja minimalios, nebent reikia pakeisti atskiras čerpes, pažeistas ypatingomis sąlygomis - kas nors užlipo ar nukrito ant stogo.

 

O štai bet kurios kitos stogo dangos stogas reikalauja pastovaus remonto, dažymo ir po 30-50 metų - visiškai pakeisti .

 

Danstema.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt