Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Buvusioje poliklinikoje Vilniaus centre įkurtame bute - netradiciniai sprendimai
2020-01-23 Šaltinis: LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt

Kaip interjere dera duoklė istorijai ir modernumas? Atsakymą žino dizainerė Eglė Braziulė.


Buvusioje poliklinikoje Vilniaus centre įkurtame bute - netradiciniai sprendimai title=

Klasikinės architektūros name pačiame Vilniaus centre anksčiau veikė poliklinika, dabar, renovavus pastatą, kuriasi nauji gyventojai. Pasak kelis interjerus čia projektavusios dizainerės Eglės Braziulės, į vietos kontekstą ir pastato eksterjerą atsižvelgti būtina. Kartais pakanka nedidelių, bet iškalbingų detalių naujame interjere. Tokių, tarsi atiduodančių duoklę namo architektūrai, šiame bute netrūksta, tačiau visa kita – modernu ir pritaikyta šios dienos gyvenimui.

Kaip senų namų privalumą dizainerė įvardija aukštas lubas. Čia jos siekia daugiau nei tris su puse metro. Aukštos lubos, pasak Eglės Braziulės, tarsi konfliktavo su statytojų suplanuotų trijų kambarių nedidele erdve, tad šie sujungti į du didesnius.

 

Buto interjeras

Erdvė yra interjero pagrindas, įsitikinusi dizainerė, ir čia ji ieškojo netradicinių plano sprendimų. Viena buto erdvė skirta miegamajam, kitoje sutalpinta svetainė, valgomojo zona ir virtuvė. Pastarajai dizainerė kėlė daug reikalavimų – ši zona turėjo būti funkcionali, įdomi ir atrodyti prabangiai.

„Šiuolaikinės tendencijos sako, kad virtuvė yra prabangi tada, kada ji yra neapkrauta“, – sako E. Braziulė.

Miegamasis šiame bute yra gana netradicinio išplanavimo ir jis matomas iš visų buto erdvių – ir iš virtuvės, ir iš vonios.

„Tai sukurta stiklinių pertvarų pagalba. Pagal poreikį bet kada galima užsidengti užuolaidomis“, – pasakojo E. Braziulė.

 

Buto interjeras

Miegamajame įkurdintas fototapetas buvo vienas iš pirmųjų dalykų, kurie buvo parinkti šiame bute. Jis taip pat padiktavo ir spalvinę interjero gamą. Koloritas čia – ramus ir ilgaamžis, kad šie namai taptų poilsio vieta vidury šurmuliuojančio miesto. Ramios spalvos, pasak dizainerės, taip pat tampa tinkamu fonu gražiems daiktams. Ramius kakavos ir alyvuogių tonus pagardina gintaro spalvos akcentai, o detalėms parinkta juoda, anot dizainerės, nevargina ir neįpareigoja.

Pasak Eglės, šio buto šeimininkė – keliaujanti po pasaulį ir besidominti naujausiomis interjero tendencijomis, tad jai norėjosi naujų ir inovatyvių sprendimų. Jie čia yra, tačiau kartu ir įsiklausyta, ką istoriją turintis namas gali pasakyti ir duoti. Šią sintezę ir dar ramybę dizainerė įvardija kaip svarbiausias šio interjero vertybes.

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže:

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt