Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Bute kaip džiunglėse: interjeras gamtos ritmu
2016-10-06 Šaltinis: Sandra Kliukaitė, žurnalas SUPERNAMAI

Gyvenimas šiuolaikiniame didmiestyje tarp daugybės funkcionalių, bet negyvų daiktų turi esminį trūkumą – esame per daug nutolę nuo gamtos ir jos skleidžiamo gyvybės jausmo. Gamtai nekenksmingiinterjero dizaino sprendimai gali mus ne tik prie jos priartinti, bet ir padėti tausoti aplinką, mūsų planetą. Taigi, kaip sukurti namų interjerą, kasdien pulsuojantį gamtos ritmu?


Bute kaip džiunglėse: interjeras gamtos ritmu title=

Gamtai nekenksmingas interjeras

Ekologiško, arba gamtai nekenksmingo(angl. Eco-friendly),interjero filosofija gimė dar 7-ajame dešimtmetyje ir buvo įkvėptahipių judėjimo. Šiandien ši filosofija atgimsta būdama dar stipresnė, kai,kuriant gamtai nekenksmingądizainą, galvojama apie daugybę tausojančių ir išteklius taupančių technologinių sprendimų, ieškoma ir išrandama novatoriškų organinėsapdailos medžiagų.

 

Toks interjeras formuojamas iš žaliųjų augalų ir aplinkos nežalojančiųnekenksmingų, netoksiškų, natūralių, ilgaamžių ir perdirbamų žaliavų. Tai gana minimalistinis, paprastas, daiktais ir baldais neperkrautas interjeras, varijuojantis tarp skandinaviškos estetikos, atogrąžų egzotikos ir pajūrio kaimelių stilistikos.

 Dizaino tendencija – atogrąžų stilius


Vadinamasis atogrąžų stilius (angl. Tropical appeal) – viena iš populiarių šių metų interjero dizaino tendencijų, kuri gali tapti vienu iš tiesiausių kelių, padėsiančių jums suformuoti žaliąją džiunglių karalystę namuose. Įkvėpimo galite semtis iš paprastai įgyvendinamų ir lengvų Havajų,

 

 

Balio salų kaimelių interjerų, derindami juos su natūraliais skandinaviško stiliaus elementais ir net lietuviško dizaino detalėmis.

Interjero spalvų paletė

Ekologiškame interjere dažniausiai vyrauja natūralios spalvos iršvelnūs pasteliniai tonai: žolės, lapų, smėlio, medžio, akmens, vandens, žemės. Tarp švelnių tonų gali įsimaišyti ir ryškūs egzotiški atspalviai bei raštai: koralų, vandenyno, vaisių, palmių lapų, rotango, bambuko ir įvairios kitos egzotiškos medienos tonai.

 Atviras planas ir šviesa

Kalbant apie erdvių planavimą, ekologiškam interjerui būdingas atviras planas ir ypač daug natūralios šviesos, sklindančios pro didelius langus ir stoglangius. Daugdėmesioskiriama išorės (pvz., balkono ar terasos) ir vidaus erdvių vientisumui.

 

Erdvi virtuvė tampa kone centrine ekologiško interjero ašimi. Dar 7-ajame dešimtmetyje stipriai išsiplėtė virtuvės zona. Vadinamoji virtuvės sala, aplink kurią verda socialinis šeimos gyvenimas, tapo madinga tendencija, kuri itin populiari ir šiuolaikiniame interjere.

 Džiunglių karalystė namuose

Daugiabučių betono džiungles paverskite gyvųjų augalų džiunglėmis. Kaip tai padaryti? Auginkite vertikalius irkabančius sodus. Jums prireiks vertikalių augalų stovų arba lentynėlių irpakabinamųjųvazonų. Derinkite aukštyn augančius augalus su svyrančiais žemyn, taip sukursite didesnį augalijos masyvą, kuris primins tikras džiungles.

Augalų terapija

Dėl fotosintezės žalieji augalai sugeria anglies dvideginį ir išskiria deguonį, taigi oras mūsų namuose tampa grynesnis. Augalai veikia lyg oro valytojai. Daugelis paprasčiausių kambarinių augalų veiksmingaivalo patalpų orą ir palaiko tinkamą oro drėgmę. Geriausi oro valytojai yra šie: alavijas, trijuostė sansevjera, Bendžaminofikusas, Simso rododendras, bambliuotoji palmė, dracenos, chrizantemos, papartis ir kt.Gyvendami gaivioje, žalioje ir harmoningoje aplinkoje emociškai ir fiziškai mes jaučiamės kur kasgeriau.

 Daržas virtuvėje


Užsiauginkite prieskoninių žolelių ir net daržovių patys. Pačių užauginti augalai bus ne tik ekologiški, bet ir leis gaminti šviežią maistą iš kątik nuskintų žalumynų čia ir dabar. Bazilikai, kalendros, krapai, raudonėliai, mairūnai, mėtos ir daugybė kitų žolelių puikiai auga pasodinti vazonėliuose. Namų sąlygomis galite sėkmingai užsiauginti laiškinių svogūnų ir česnakų, pomidorų, salotų, salierų ir net morkų. Išnaudokite tam palanges, sienas ir visus laisvus namų kampelius.

 Natūralios medžiagos

Gamtai nekenksmingame interjere dominuoja natūralios medžiagos: medis, medžio plaušo plokštės ir klijai, ekologiškas laminatas, kamštis, džiutas, vytelės, akmens plytelės, stiklas, molio tinkas, keraminiai indai, popierius, vidaus apdailai naudojami ekologiški dažai, gruntai, glaistai, organinės kilmės ekologiškas plastikas (pvz., pagamintas iš celiuliozės). Kalbant apie namų tekstilę, tai medvilnė, linas, vilna, bambuko pluoštas, įvairios kitos medžiagos iš augalinio pluošto.

 Natūralu – dar nereiškia ekologiška

Pažymėtina, kad interjerui pritaikytos natūralios medžiagos nebūtinai yra ekologiškos. Jų ekologiškumas vertinamas pagal įvairius kriterijus, pavyzdžiui, jei jūsų baldai pagaminti iš egzotiškos medienos, atvežtos iš nykstančių atogrąžų miškų, vargu ar prisidedate prie planetos išsaugojimo. Jei natūralaus medžio masyvo baldai buvo pagaminti naudojant toksiškus klijus, jie nebėra ekologiški. Svarbu ne tik tai, kaip ir kur medžiagos buvo išgautos, bet ir kokiu būdu jos pagamintos ar perdirbtos, koks jų poveikis aplinkai.

 Energijos taupymas

Tausokite aplinką pradėdami nuo savęs ir savo namų. Taupykite vandens išteklius, virtuvėje ir vonioje naudodami vandenį taupančius maišytuvus, kurie leistų sutaupyti net iki 40 proc. veltui nutekančio vandens.Maistą gamindami ant indukcinės kaitlentėsgalite sunaudoti iki 40 proc. mažiau elektros energijos. Pasirūpinkite ir elektros energiją taupančiomis elektros lemputėmis ar šviesos diodais, taip galite sutaupyti net iki 80 proc. daugiau energijos.

 Perdirbimas ir rūšiavimas


Nauja –tai atnaujinta sena. Taikodinis gamtos nežalojančio interjero pavadinimas.Restauruokite ir prikelkite naujam gyvenimui senus ir net antikvarinius daiktus, baldus. Senas medines dėžes paverskite daiktų dėtuvėmis. Stiklainius ir stiklinius butelius naudokite augalamsauginti, merkti ar pasigamintiiš jų žvakides.

 

Rūšiuokite atliekas, tam naudodami šiukšliadėžes su skyriais, skirtais stiklui, popieriui, plastikui, metalui. Ekologija interjere – tai gyvenimo būdas. Visi galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo, pradėdami nuo savęs ir savo namų erdvių.

 

 


 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.


 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt