Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Būsto rinka – ko galime tikėtis?
2015-10-14 Šaltinis: Vytautas Urbonas / Ekonomika.lt

Šiais metais nekilnojamo turto (NT) rinka gyvena aukso amžiuje ir pasak ekspertų lyginant su praėjusiais metais NT rinka augo 9 procentais. Tačiau aukso amžius eina į pabaigą ir jau trečią ketvirtį matome ,kad būsto kainos krito dešimtadaliu.


Būsto rinka – ko galime tikėtis?
Nuotr. kaunoaleja.lt

Pasak „Inreal“ investicijų ir analizės departamento vadovo Arnoldo Antanavičius šių metų pirmojo pusmečio pardavimų augimas buvo laikinas ir antroje metų pusėje jau matome mažėjimą.

„Tas rekordinis kiekis yra jau pasiektas ir jį sunku išlaikyti. Mūsų nuomone tvarus skaičius yra 230 - 250 parduotų butų per mėnesį. Kai tuo tarpu pirmąjį pusmetį turėjome apie 300 parduotų butų. Taigi skirtumas tarp tvaraus lygio ir tarp to, kurį matėme yra 20-30 procentų“, - teigė A. Antanavičius.

Nekilnojamo turto ekspertas įvardina ir pagrindinę būsto pardavimų šuolio priežastį – Lietuvos banko atsakingo skolinimosi nuostatas nuo lapkričio. Tad jau ketvirtą ketvirtį prognozuojame, kad santorių sumažės 10-15 proc. lyginant su trečiuoju ketvirčiu.

Vilniečiai gali rinktis iš 100 variantų

Kalbant apie Vilniaus būsto rinką, UAB „Eika“ plėtros departamento direktorius Martynas Žibūda tikina, kad šiuo metu pirkėjas gali rinktis iš daugiau nei šimto projektų Vilniuje, o tuo tarpu prieš metus buvo 77.

„Tai rodo, kad projektų daugėja ir neparduotų butų „sandėlis“ didėja kas mėnesį. Vidutiniškai rinkai pasiūloma po 70 naujų butų papildomai, tai reiškia tiek jų neparduodama. Paklausa tikrai yra aktyvi, bet pasiūla dar aktyvesnė ir ji lenkia 70-čia butų per mėnesį“, - teigė M. Žibūda.

Anot eksperto kitais metais turėtumėme pasiekti 5 tūkst. laisvų butų ribą. Nereikėtų tikėtis, kad visuomet toks bus augimas, tačiau galima tikėtis, kad bent jau šiuos metus baigsime su 9 proc. augimu.

Ateities perspektyvos niūrios

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius nuogąstauja, kad ateinantys metai bus permainingi.

„Nuo kitų metų turi įsigalioti A klasės būsto reikalavimai ir kadangi dabar nėra daug informacijos, mes inicijuojame diskusiją ar tokie pokyčiai yra adekvatūs esamai situacijai. Kitas klausimas yra aktyvi Lietuvos banko politika ir tai, kad nuo lapkričio mėnesio įsigalioja Atsakingos skolinimosi nuostatos. Tačiau tuo neapsiribojama ir dabar eina kalba apie Europos sąjungos būsto direktyvos perkėlimą į Lietuvos nacionalinę teisę“, - dėstė M. Statulevičius.

Pasak NT eksperto Europos sąjungos direktyvoje yra tam tikrų dalykų, kurie gali būsto rinką veikti neigiamai ir ypač jaunam žmogui pasiskolinti būstui gali tapti sunkiau.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt