Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Būsto pirkėjų portretas – kitoks nei anksčiau
2017-03-03 Šaltinis: DMN inf.

Maži, 2-3 kambarių optimalaus išplanavimo butai šeimoms ir netgi studijos tipo vieno kambario butai (20-22 kv. m ploto) jauniems žmonėms ar studentams – klausite, ar tai patrauklu kauniečiams? Į šį klausimą atsako Kauno nekilnojamojo turto ekspertai.


Būsto pirkėjų portretas – kitoks nei anksčiau
Nuotr. pprojetai.lt

Tendencijos Kaune

Raimondo Štaro, „Capital Kaunas” brokerio, teigimu, per pastaruosius metus labai pasikeitė nekilnojamojo turto (NT) vidutinio pirkėjo Kaune portretas. Visų pirma, apie būsto įsigijimą nebegalvojama kaip apie vienkartinę gyvenimo investiciją. Dar prieš kelerius metus Kauno miesto gyventojai buvo linkę taupyti ar imti būsto paskolas tam, kad įsigytų tą vienintelį, jų nuomone, būstą (butą ar namą) visam gyvenimui. Šiandienos būsto įsigijimo sandoriai atskleidžia didelius šuolius nuo anų dienų mąstysenos.

Dabar, anot ekspertų, galima drąsiai daryti išvadas, kad būstas Kaune perkamas ne vieną kartą žmogaus gyvenime – jis keičiamas priklausomai nuo gyvenimo etapo. Jaunimas linkęs nuomotis, jaunos šeimos pradžioje perka ekonominės klasės butus, o vėliau, pagerėjus finansinei šeimos situacijai, perkamas namas ar komfortiškesnis butas, arba pora, užauginusi vaikus ir jiems pradėjus savarankišką gyvenimą, linkusi parduoti namą ir pirkti kompaktiškesnį būstą, planuodama mažesnes pajamas išėjus į pensiją.

Pasak, R. Štaro, pastarųjų metų NT sandoriuose dominuoja 45-55 kv. m butai, kurių kaina svyruoja nuo 45 tūkst. iki 60 tūkst. eurų. Tai rodo, kad Kauno gyventojai yra linkę dairytis į naujos statybos, kad ir mažesnius būstus – žmonės jau nebenori pirkti taip vadinamų pilių.

Pasak NT brokerio R. Štaro, ne vienas, o keletas veiksnių lemia naujas būsto įsigijimo tendencijas tarp kauniečių. Tai ir didelė darbo jėgos migracija, kai žmonės suvokia, kad būstas negali būti trukdis galimiems karjeros iššūkiams, taip pat emigrantų poreikis investuoti uždirbtas pajamas perkant butus nuomai.

Ne mažiau svarbus veiksnys, lėmęs galimybes įsigyti nuosavą būstą, yra ir nuo praėjusių metų įsigalioję griežtesni Atsakingo skolinimo nuostatai, ypač sąlyga, reikalaujanti įmokėti bent 15 proc. siekiančią įsigyjamo NT vertės pradinę įmoką. Kai būsto vertė siekia 60-100 tūkst. eurų ar daugiau, 15 proc. nėra tokia jau maža suma, kurią gali greitai susitaupyti jaunas žmogus. Tai natūraliai didina nuomos kainas ir mažina būsto įsigijimo paklausą.

„Manau, kad viena esminių kliūčių jaunoms šeimoms ar baigusiems studijas, neblogai uždirbantiems jaunuoliams įsigyti naują būstą yra ta, kad sunku susitaupyti pradiniam įnašui. Kaune vidutinė pradinio įnašo suma yra apie 8-10 tūkst. eurų, taigi net aukštesnes nei vidutines pajamas turintys jauni žmonės turi taupyti ne vienerius metus”, – teigė R. Štaras.

Būtent visos šios aukščiau išvardintos priežastys ir lėmė tai, kad Lietuvos didžiuosiuose miestuose ypatingą paklausą įgauna 2-3 kambarių optimalaus išplanavimo butai jaunoms šeimoms ir netgi studijos tipo vieno kambario butai (20-22 kv. m. ploto) jauniems žmonėms, siekiantiems gyventi savarankiškai ir nenorintiems kažkam mokėti pinigus už nuomą.

Kainos dar augs?

Pastaraisiais metais aiškėja nauja tendencija – investuojama į būstą su tikslu jį pernuomoti. Nemaža dalis Lietuvos gyventojų mano, jog būstų kainos artimiausiu metu nemažės, atvirkščiai, greičiausiai šoktelės į viršų.

Pasak NT specialisto Roberto Jociaus, būsto rinka Kaune toliau kaista – pernai sudaryta 12,3 proc. daugiau sandorių nei 2015 m. Tebevyraujant mažoms palūkanoms, didelė dalis butų perkama investiciniais tikslais, o tai kelia nekilnojamojo turto kainas.

„Kauną pirkėjai renkasi dėl to, kad pastaraisiais metais stebi intensyvią šio miesto gyvenamojo ir komercinio NT plėtrą ir tiki, kad nekilnojamasis turtas laikinojoje sostinėje yra gera investicija”, – teigė R. Jocius.

DNB oficialiai pateiktais duomenimis, vidutinė suma, kurią lietuviai iš banko skolinosi naujam būstui įsigyti, pastaruoju metu buvo 44,6 tūkst. eurų, o paskola buvo imama vidutiniškai 23 metų laikotarpiui. Daugiausia būsto kreditą renkasi jauni 25-34 metų amžiaus žmonės. Su tokio amžiaus būsto pirkėjais sudaroma net 60 proc. pirkimo sutarčių.

„Kaune butų paklausa pastaruoju metu išties auga, o įsitikinimas, neva dauguma kauniečių nori turėti namą arba kotedžą, nebeatitinka šių dienų realijų – karjeros siekiantys jauni žmonės vis labiau vengia ūkio rūpesčių prie namų”, – sako „Centromeros” direktorius Artūras Jurša, Aleksote įgyvendinantis „Parko apartamentų" plėtrą.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt