Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Būsto perteklius – nauda pirkėjui?
2015-10-22 Šaltinis: LRT TŠV naujienų tarnyba, lrt.lt

Butų pristatę gerokai daugiau, nei yra reali jų paklausa, nekilnojamojo turto plėtotojai suka galvas, kaip juos parduoti. Didžiosios bendrovės viena po kitos rinkai ėmė siūlyti naujoves: viena kiek anksčiau – butus šeimoms išperkamąja nuoma, kita – butus, pvz., emigrantams, kaip investiciją. Bet abiem atvejais orientuojamasi į gerai uždirbančius pirkėjus. Specialistai įspėja – turtas yra tai, kas ilgainiui nuvertėja, ir šito reikia nepamiršti.


Būsto perteklius – nauda pirkėjui?
Nuotr. eventuspro.lt

Neparduotų butų skaičius jau viršijo buvusį prieš krizę. Nepaisant to, kad būsto pirkimas šiemet rekordinis, naujų butų vien tik Vilniaus rinkoje – beveik 5 tūkstančiai.

Ieškodama pirkėjo, „Eika“ skelbia apie naujovę – siūlosi žmogui ne tik pati įrengti nupirktą butą, bet ir dvejus metus garantuoti nuomininką, kad, atskaičius mokesčius, buto savininkas užsitikrintų 5 proc. finansinę grąžą.

„Manome, kad tai bus aktualu pirmiausia ne Vilniaus gyventojams, taip pat emigrantams, kurie yra sukaupę kapitalo, užsidirbę ir nori investuoti, bet neturi galimybės tuo rūpintis: būsto įrengimu, nuomininko paieška. Aišku, ir Vilniaus gyventojams, kurie užsiima savo profesine veikla, uždirba pinigus ir neturi galimybių ar noro tą daryti“, – aiškina UAB „Eika“ Plėtros departamento direktorius Martynas Žibūda.

„Eikos“ konkurentai, bendrovę „Hanner“, savo kozirį atskleidė pavasarį – butus parduoda su dvejų metų išperkamosios nuomos galimybe. Pasak bendrovės, normalu, kad, baigus daug statybų projektų, vieniems tenka orientuotis į sukaupusius kapitalo ir ieškančius, kur jį investuoti, kitiems – į tuos, kuriems būsto reikia gyventi.

„Įsigyti būstą, nuomojant jį ir po dviejų metų sukaupus pradinį įnašą, nusipirkti – tai irgi viena iš priemonių, kaip sudaryti palankias sąlygas, būti patrauklesniam būsto pirkėjui, nes rinkoje tikrai yra labai didelė butų pasiūla. Toks būdas skirtas jaunoms šeimoms, kurios šiandien neturi pradinio įnašo ir negali gauti banko paskolos, bet gauna gerą atlyginimą“, – sako AB „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.

Specialistų teigimu, tokios naujienos traukia rinką iš šešėlio, bet „Eikos“ atveju lieka nežinomybė, kas bus po dvejų metų.

„Reikėtų paminėti tai, kad tik dvejų metų laikotarpis yra garantuojamas, kuomet vystytojas užtikrina 5 proc. grąžą, kas bus po to, turbūt ne taip lengva nuspėti. Be abejo, turtas per dvejus metus nusidėvės, galbūt reikės kosmetinio remonto, priklauso nuo to, kokie nuomininkai bus surasti“, – sako Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius.

Pernai bendrovė „Hanner“ Lietuvoje pardavė beveik 300 naujų butų, „Eika“ Vilniuje apie 200, uždirbto pelno įmonės neatskleidžia.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt