Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Būsto nuomos kainos auga – kiek tenka mokėti už nuomą?
2015-07-02 Šaltinis: 15min.lt

Vasarą būsto ieškantiesiems vienas iš aktualiausių klausimų pasidaro, kokių butų nuomos rinkos pokyčių vyksta – nuomojami butai pinga ar brangsta. Nors vasara – atostogų metas, tačiau būsto nuomos rinka nesnaudžia, priversdama ir nuomininkus suskubti ieškoti tinkamų nuomos pasiūlymų – nuomotojų prašomos kainos šiuo metu auga.


Būsto nuomos kainos auga – kiek tenka mokėti už nuomą?

Skelbimuose siūlomų nuomos kainų didėjimas pastebimas jau nuo metų pradžios – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje nuomojamų butų kainos pamažu ėmė didėti vos įpusėjus žiemos sezonui.

Per pusę metų butų nuomos kainos, už kurias nuomotojai tikisi išnuomoti būstą, sostinėje išaugo vidutiniškai 9 proc., Kaune – apie 20 proc., Klaipėdoje – apie 13 proc., atskleidžia didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimų statistika.

Sausį vidutinė butų nuomos kaina Vilniuje siekė apie 7,7 Eur/kv. m, Kaune – apie 5 Eur/kv. m, Klaipėdoje – apie 5,4 Eur/kv. m, o pirmąjį šių metų vasaros mėnesį, birželį, butų nuomos pasiūlos kainos didmiesčiuose jau buvo išaugusios iki vidutiniškai 8,4 Eur/kv. m Vilniuje, 6 Eur/kv. m Kaune ir 6,1 Eur/kv. m Klaipėdoje.

Vilniaus gyventojai tokias nuomos pasiūlos kainas jau yra regėję. Pernai pavasarį vidutinės skelbimuose pateikiamos nuomos kainos buvo daugmaž tokios pat, kaip šiuo metu, tik žiemos laikotarpiu sumažėjo, o dabar vėl pakilo. Vis dėlto norintiesiems nuomotis būstą Kaune ir Klaipėdoje vidutinė siūloma nuomos kaina šiuo metu didžiausia per paskutinius kelerius metus.

Nuomojamo būsto paklausa auga


Nors nuomos kainų pokytis skelbimuose pastebimas nuo metų pradžios ir rinkoje būta svarstymų, kad nekilnojamojo turto nuomos kainos auga dėl euro įvedimo šalyje, Aruodas.lt statistika atskleidžia, kad ne visuose skelbimuose kainos buvo suapvalintos į didesniąją pusę.

Pasak portalo Aruodas.lt vadovės Viktorijos Steponavičiūtės, po euro įvedimo skelbimuose siūlomos butų nuomos kainos buvo apvalinamos ir į vieną, ir į kitą pusę, o po žiemos pastebimas nuomos pasiūlos kainų augimas fiksuojamas jau bent keletą metų iš eilės.

Kainų pokyčiams įtakos gali turėti ir auganti paklausa – didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt statistika atskleidžia, kad šiuo metu susidomėjimas nuoma didėja.

Gegužę ir birželį, palyginti su kovo ar balandžio mėnesiais, domėjimasis būsto nuomos pasiūlymais yra išaugęs bent keliais procentais. Tikėtina, kad susidomėjimas ir toliau augs – nuomos pasiūlymų netrukus turėtų pradėti dairytis atvykstantieji į didmiesčius studijuoti.

Pastebima, kad vidutinių nuomos pasiūlos kainų rodikliai gali būti didesni ir dėl pakitusios pasiūlos. Pasak V. Steponavičiūtės, iš skelbimų statistikos susidaro įspūdis, kad išaugo naujesnės statybos būstų pasiūla.

Pavyzdžiui, Vilniuje nuomojamų butų, statytų ne seniau nei prieš dešimtmetį, pasiūla sudaro beveik 40 proc. visos nuomos pasiūlos. Pasiūlos kainoms įtakos gali turėti ir padidėjęs siūlomų išsinuomoti naujų butų, kuriuose dar niekas negyveno ir kurie yra naujai įrengti, apstatyti baldais, skaičius – savininkai už naują, ką tik įrengtą ir nuomai skirtą būstą neretai prašo didesnės pinigų sumos, nei už jau naudotą senesnį nuomojamą būstą.

Brangiausi – Vilniuje

Neatsižvelgiant į konkrečią pastato vietą, įrengimą, statybos metus ar kitus parametrus, vidutinė skelbimuose siūloma vieno kambario buto nuomos Vilniuje kaina yra apie 200-270 Eur/mėn., dviejų kambarių – apie 350-390 Eur/mėn.

Kauno mieste vieno kambario butus siekiama išnuomoti vidutiniškai už 170-200 Eur/mėn., dviejų kambarių – už 230-280 Eur/mėn. sumą.

Klaipėdoje vieno kambario butų nuomos pasiūlymų trūksta, tokių butų vidutinė nuomos pasiūlos kaina yra apie 200 Eur/mėn., dviejų kambarių butų – apie 280-340 Eur/mėn.

Brangiausia per 5 metus


Šiuo metu butų nuoma kainuoja pastebimai brangiau nei prieš penkerius metus. Iš Aruodas.lt skelbimų statistikos duomenų matyti, kad prieš penkmetį už buto nuomą Vilniuje ir Klaipėdoje reikėdavo mokėti vidutiniškai 35 proc. mažesnę sumą nei šiuo metu, o Kaune atotrūkis dar didesnis – prieš penkerius metus buto nuomai tekdavo skirti maždaug 50 proc. mažesnę sumą.

Informacija parengta, remiantis portale Aruodas.lt publikuotuose skelbimuose nurodyta informacija – būstą jau susitarus nuomotis, galima vidutinių nuomos kainų paklaida, nei skelbta skelbimuose.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt