Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Būsto kainų ateitis: kainos augs ar kris?
2015-11-23 Šaltinis: Vytautas Urbonas / Balsas.lt

Nuo lapkričio mėnesio įsigaliojo griežtesnis būsto paskolas ketinančių žmonių mokumo vertinimas. Pasikeitus atsakingo skolinimosi nuostatoms tv3.lt domisi, ar ateinančiais metais būsto kainos augs ar kris?


Būsto kainų ateitis: kainos augs ar kris?
Nuotr. ve.lt

Ober-Haus vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis tikina, kad Lietuvos būsto rinkos situacija yra gan stabili ir per pastaruosius 5 metus kainos kilo daugiau nei 10 procentų.

 

„Lyginant su Talinu, tai atrodo pakankamai menkai, nes nuo euro įvedimo kainos ūgtelėjo 69 proc. ir beveik pasiekė iki krizinį lygį. Vilniuje iki krizinio lygio dar toloka ir dabartinėmis miesto kainomis dabar yra beveik 30 proc. mažesnės neg buvo fiksuota 2007-2008 metais”, - teigė S. Vagonis.

 

NT statistika  

 

Visų Baltijos šalių rinkos atsigauna, tačiau Estijos rinka atsigavo daug anksčiau, ir siekia tuos itin aktyviais 2007-2008 metus. Rygoje situacija šiek tiek kitokia, ten būsto kainos augo mažiausiais 2,4 procentais. „Vilniaus rinka yra tokia tarpinė tarp stagnuojančios Latvijos ir pirmaujančios Estijos. Mums reikia prisipažinti, kad mūsų situacija yra pati stabiliausia. Tai reiškia, kad būtų sudėtinga tikėti ženklesnių kainų augimų“, - aiškina nekilnojamo turto ekspertas.

 

Anot pašnekovo mūsų rinka yra stabiliausia ir labiausiai prognozuojama, nes turime pakankamai tvirtą ekonominį pagrindą, po truputėlį augančius žmonių atlyginimus, mažėjantį nedarbo lygį, patrauklias palūkanas ir tuo pačiu labai didelę naujos statybos pasiūlą, kas leidžia susireguliuoti rinkai. „Jeigu ir toliau išliks panašios pasiūlos ir paklausos apimtys, tai kainų sumažėjimo tikėtis nereikėtų. Taip yra tikimybė, kad palaipsniui pasiūla sumažės ir tai vyks palaipsniui ir kitais metai kainos gali šiek tiek ūgtelėti vienu ar keliais procentais“, - dėsto S. Vagonis.

Kokia situacija kituose šalies miestuose?

 

Didmiesčiuose butų pasiūlos kainos šiemet, ypač antroje metų pusėje, didėjo. Spalį už butus prašyta didesnės sumos nei rugsėjį, pasiūlos kainos padidėjo ir palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, atskleidžia lankomiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt statistika.

 

Vilniuje matomas 0,5 proc. mėnesio, 4 proc. metinis pasiūlos kainų pokytis

 

Vilniuje parduodamų butų pasiūlos kainos pamažu auga – per paskutinius dvylika mėnesių kainų vidurkis kas mėnesį didėjo keliais eurais už kvadratinį metrą.

 

Šių metų spalį vidutinės pasiūlos kainos buvo apie 4 proc. didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Iš portalo Aruodas.lt duomenų matyti, kad teigiamas pokytis fiksuojamas ir lyginant šių metų spalį su rugsėju – spalio mėn. vidutinės pasiūlos kainos buvo apie 0,5 proc. didesnės.

Vidutinė parduodamų butų pasiūlos kaina spalį siekė apie 1549 Eur/m², tuo pačiu laikotarpiu prieš metus – 1489 Eur/m².

 

Kaune – 2 proc. mėnesio, 4,5 proc. metinis pokytis

 

Skelbimuose siūlomos parduodamų butų kainos auga ir Kaune – nors pirmoje šių metų pusėje būta įvairių svyravimų, tačiau nuo antrojo pusmečio vidutinės pasiūlos kainos kas mėnesį vis didesnės. Spalį, palyginti su rugsėjo mėnesiu, vidutinių kainų pokytis buvo teigiamas ir siekė apie 2 proc. Per metus pasiūlos kainos išaugo dar labiau – vidutiniškai 4,5 proc Spalio mėnesį vidutinė parduodamų butų pasiūlos kaina šiame mieste siekė 830 Eur/m², praėjusių metų spalį – 794 Eur/m².

 

Klaipėdoje užfiksuotas 0,5 proc. mėnesio, 1,5 proc. metinis pokytis

 

Vidutinės siūlomos parduodamų butų kainos didėja ir Klaipėdoje. Spalio mėnesį jos buvo apie 1,5 proc. didesnės nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu ir apie 0,5 proc. didesnės nei ankstesnį mėnesį – rugsėjį. Spalį butus Klaipėdoje buvo siekiama parduoti vidutiniškai už 1066 Eur/m², tuo pačiu laikotarpiu pernai – už 1050 Eur/m².

 

NT statistika  

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt