Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Būkite tikri, kad vartojate švarų ir kokybišką vandenį
2021-08-19 Šaltinis: UAB "LT AQUA"

Per ilgus šimtmečius žmonija ne kartą turėjo progą įsitikinti, kaip svarbu, kad vartojamas vanduo būtų saugus, švarus ir geros kokybės. Kadangi į mūsų vartojamą vandenį gali patekti daugybė įvairiausių kenksmingų medžiagų, labai svarbu žinoti, kaip galima nuo to apsisaugoti.


Būkite tikri, kad vartojate švarų ir kokybišką vandenį title=

Vandenyje dažnai pasitaikančios priemaišos ir teršalai

Teršalai ir priemaišos į mūsų vartojamą vandenį gali patekti įvairiais būdais. Pavyzdžiui, jie gali būti vamzdžiuose, kurie yra sujungti su mūsų būste esančia santechnikos sistema, jie taip pat gali patekti į mūsų vartojamą vandenį dėl pramoninių ar žemės ūkio nuotėkų, arba tiesiog būti natūraliai aptinkami aplinkoje dar prieš vandeniui patenkant į mūsų namus.

Vandens teršalus galima apibrėžti kaip visas fizines, chemines, biologines ar radiologines medžiagas, kurios randamos vandenyje. Tai reiškia, kad viskas, kas nėra vandens molekulės, gali būti vandens teršalai. Tačiau ne visos vandenyje galinčios būti priemaišos yra kenksmingos mūsų sveikatai. Tarkime, jei žiupsnelis smėlio pateks į mūsų geriamą vandenį, tai bus „fizinis teršalas“, tačiau tokio vandens vartojimas nepakenks sveikatai.

Vandenyje gali būti daug įvairių medžiagų, kurios kelia rimtą pavojų žmogaus sveikatai, pvz.:

Aliuminis: didelis aliuminio kiekis gali būti žalingas žmogaus organizmui.
Stibis: gali sukelti tokias problemas kaip viduriavimas, pykinimas, vėmimas; be to, stibis yra potencialus karcinogenas.
Arsenas: gerai žinomas karcinogenas.
Baris: gali nulemti daug sveikatos problemų, tarp kurių yra ir aukštas kraujo spaudimas, raumenų silpnumas ir skrandžio gleivinės dirginimas.
Berilis: potencialus karcinogenas.
Kadmis: gali sukelti trumpalaikį mėšlungį, viduriavimą, pykinimą ir vėmimą, o taip pat inkstų, plaučių ir kaulų problemas.
Geriamojo vandens dezinfekavimo šalutiniai produktai: gali sukelti daugybę įvairių sveikatos problemų.
Chloras: gali sukelti akių, nosies ir (arba) skrandžio dirginimą.
Varis: gali dirginti skrandį, sukelti pykinimą ir vėmimą.
Chromas: gali sukelti trumpalaikį odos sudirginimą, o jei poveikis organizmui yra ilgalaikis – įtakoti kepenų, inkstų ir nervų problemas.
Trąšos, herbicidai ir pesticidai: tai plati kategorija, kuriai priskiriami tūkstančiai kenksmingų chemikalų, kurie yra itin pavojingi žmogaus endokrininei sistemai.
Fluoras: per ilgesnį laiką gali sukelti kaulų ir sąnarių ligas.
Švinas: gali nulemti išsekimą, kaulų ir įvairias kitas sveikatos problemas.
Tarša mikroorganizmais: bakterijos ir virusai, kurie gali būti įvairių sveikatos problemų priežastimi.
Nikelis: per ilgą laiką gali nulemti širdies, kepenų ir odos problemas.
Nitratai ir nitritai: gali būti ypač pavojingi naujagimiams iki 6 mėn. amžiaus.
Selenas: gali pažeisti kraujotakos ir nervų sistemas, jei ilgą laiką dideliais kiekiais patenka į organizmą.
Talis: didelis kiekis gali pakenkti skrandžiui, žarnynui ir nervų sistemai, ilgainiui pakenkti kraujui, plaukams, inkstams, kepenims ir kt.
Lakieji organiniai junginiai: tai benzinas, pramoniniai tirpikliai ir tūkstančiai kitų chemikalų, kurių kiekvienas gali būti rimtų sveikatos problemų priežastimi.

Kaip būti tikriems, kad naudojate kokybišką vandenį?

Jei dėl įvairių priežasčių jums kyla abejonių, ar jūsų geriamasis ir buityje naudojamas vanduo yra kokybiškas, šiuo metu egzistuoja ne vienas būdas, kaip užtikrinti gerą vandens kokybę.

Atlikite vandens tyrimus

Tai tikrai visai nesudėtingas, nebrangus ir veiksmingas būdas, padedantis išsiaiškinti, kokia yra jūsų namuose naudojamo vandens kokybė. Geriamojo vandens tyrimo metu nustatomi įvairūs vandens parametrai, kaip antai vandenyje esančių nitritų ir nitratų kiekis, vandens pH, vandenyje ištirpusių neorganinių medžiagų, mangano, geležies kiekis ir koks yra bendras vandentiekio geriamojo vandens kietumas. Turint visus šiuos duomenis, bus galima lengviau numatyti ir pasirinkti vandens kokybės užtikrinimo priemones, kurias reikėtų taikyti.

Investuokite į vandens filtrus

Vandens filtrų įrengimas yra pati veiksmingiausia priemonė. Vandens filtrai skirti vandeniui valyti ir gerai jo kokybei užtikrinti. Vandens filtrų pagalba iš vandens pašalinamos visos jame esančios priemaišos ir vanduo atgauna savo tikrąjį skonį, kvapą ir spalvą. Vandens filtrai gali būti labai įvairių rūšių – pradedant automatiniais vandens nugeležinimo filtrais arba vandens minkštinimo filtrais ir baigiant automatiniais mechaniniais vandens filtrais, angliniais vandens filtrais ir kasetiniais vandens filtrais namui. Kiekvienos rūšies vandens filtras yra skirtas spręsti skirtingoms vandens problemoms. Todėl atlikus minėtus vandens tyrimus šios srities specialistai galės pasiūlyti ir optimaliausią vandens filtravimo sistemą jūsų namams.

Pabaigai

Pradėjus domėtis geriamojo, maisto gamyboje ir buityje naudojamo vandens kokybe ir įsigilinus į visus kenksmingus teršalus ir mikroorganizmus, kurių gali jame būti, labai greitai gali praeiti noras jį vartoti. Tačiau be vandens gyventi negalime – jis gyvybiškai svarbus mūsų organizmui. Todėl labai svarbu pasitelkti sprendimus, kurie padėtų užtikrinti, kad kasdien vartojamas vanduo būtų saugus ir švarus. Vandens kokybei užtikrinti rekomenduojame rinktis moderniomis technologijomis grindžiamas veiksmingas vandens filtravimo sistemas.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt