Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Blizgančių grindų atspindžiai rašytojo namelyje
2014-09-02 Šaltinis: NamuDizainas.lt

Lyg juodas grafitinis pieštukas, įsmigęs žolėje, paprastas ir mielas namas, apsigyvenęs gamtos prieglobstyje, NY, JAV. Tai poilsiui ir darbui skirta rašytojo studija, suprojektuota Cooper Joseph Studio.


Blizgančių grindų atspindžiai rašytojo namelyje title=
Nuotr. Elliott Kaufman

Visas namas yra nedidelis, stačiakampis, vieno kambario tūris, langais atsiveriantis į tvenkinį ir laukus, kitu fasadu kiekvieną vasarą ir rudenį, žiemą ir pavasarį žvelgiantis į vis kitais rūbais besipuošiančius medžius, krūmelius, žoleles.

Pro stiklinius fasadus į namo vidų dosniai krinta saulės spinduliai, akis džiugina ir širdį ramina gamtos vaizdai.

Namo vidus, tai vienas kambarys, kuriame yra židinys ir šiek tiek matosi skulptūriško dizaino stalas.

Židinys tampa praktiniu – išgyvenimo centru, atšiauriomis žiemomis pasižyminčioje vietovėje, ir vizualiniu – interjero centru, sufokusuodamas dėmesį į save, šioje asimetriškoje, langų ir sienų, lubų ir grindų kompozicijoje… Ir židiniui surinkus visą dėmesį, galime pastebėti lakuotas, blizgančias riešutmedžio grindis, atspindinčias lyg veidrodis ar ežero vandens paviršius, interjero detalės, interjero visumą. Grindys lyg stebi visa tai, kas vyksta namo erdvėje. Grindys nesikiša į interjero detalių žaidimą – kuri ryškesnė, kas gražesnis.. na jos blizga, taip jos labai blizga, bet jei atmesime blizgesį, – tai tik išraiškos forma, pamatysime kad jos – atspindi.. stebi.. mato.

 O kokia yra kūrybingo.. ar paprasčiausiai žmogaus realybė? Ar galima šio namo interjere atrasti paraleles su žmogaus kūrybiškumu, mąstymo būdais, kitomis erdvėmis?

Vienas iš būdų, kaip ką nors sukurti ar atrasti, yra – nuraminti emocijų jūros bangas; išvalyti protą nuo bereikalingų ar chaotiškai lakstančių galvoje bei aplink ją minčių. Tuomet gali atsirasti laisvos vietos ar erdvės – ateiti ar pasirodyti “kiek kitos kategorijos” idėjoms, koncepcijoms. Kambario interjero formos, sienos, langai, židinys, angos, stalas, tai lyg mintys, tam tikru būdu išsidėsčiusios vidinėje žmogaus erdvėje. Lakuotas riešutmedžio grindų paviršius – lyg tyro vandens paviršius, kuriame, nusėdus drumzlėms (išsisklaidžius mintims ir nurimus emocijoms), atsispindi daiktai.

Atiduokime dėmesį savo aplinkoje esančioms detalėms, ir kai mintys nebelakstys ir išsisklaidys, jausmai ir nuotaikos nurims, – galėsime atspindėti tai, kaip yra… taip, kaip šios grindys atspindi lubas ar sienas, langus ar angas.

Stebėkite lubas, sienas, langus, medžius už stiklinių fasadų, atiduokite dėmesį detalėms ir, tai darydami, laikas nuo laiko “užmeskite svo vidinėmis akimis žvilgsnį” į detales erdvėje atspindinčias grindis. Užimkime protą veikla – stebėti, lyginti kambario interjero detales – o grindys atspindi. Užimkite protą detalių stebėjimu, ir savyje atrasite minčių ir emocijų nebedrumsčiamą paviršių, lyg tos blizgančios grindys, kuriame atsispindi tai, kaip yra, kuris gali matyti, bet jau be proto “akinių”.

 Lai paralelės tarp šių, atspindinčių grindų ir savosios vidinės erdvės, suteikia Jums didesnę pasirinkimo laisvę!

Už stiklinės sienelės medžiai, tvenkinys, ir iš lubų pradėjus “lyti”, dušo patalpoje galima jaustis kaip lauko duše. Dušo įranga minimali, ir praktiškai “dušo kaip ir nėra”, nebent tik, atsistojus po “lietaus lašais ar čiurkšlėmis”.


rasytojo studija vonia dusas langas

 

Riešutmedžio kriauklės įpjovomis vanduo, kaip ir nematomai, kur tai dingsta.

 

rasytojo studija vonia kriaukle

 

rasytojo studija fasadas 1

 

rasytojo studija fasadas siena

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt