Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Biržuose įstrigo renovacijos projektai
2015-08-14 Šaltinis: LRT TV naujienų tarnyba

Bandymas už europines lėšas renovuoti dviejų miestelių kultūros centrus Biržų savivaldybei baigėsi liūdnai – statybininkams pridarius daug broko ir rajono valdžiai jų nekontroliavus, kultūros centrai iki šiol neatidaryti, o pinigus teko grąžinti.


Biržuose įstrigo renovacijos projektai
Nuotr. Selonija.lt

Ekspertai nustatė, kad renovuojant Nausėdžių ir Pačeriaukštės kultūros centrus, statybininkai padarė daug broko ir nespėjo darbų užbaigti laiku. Todėl Biržų savivaldybei teko grąžinti daugiau kaip 100 tūkst. eurų europinės paramos. Savivaldybės, kurią slegia 6 milijonų eurų skola, vadovai to nesureikšmina.

„Skolų yra, tačiau jos nėra tokios ribinės, kurių negalėtume suvaldyti. Turime neišnaudotą kredito limitą, tad nematome didelės bėdos“, – teigė Biržų savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža.

„Tai dar labiau padidino rajono įsiskolinimą bankams. Tie pinigai galėjo būti panaudoti geriems darbams“, – piktinosi tarybos narys Viktoras Rinkevičius.

Rajono valdžia tikina, kad kultūros centras Nausėdžiuose suremontuotas naujų rangovų, tačiau pastato sienos jau aptrupėjusios. LRT laida „Panorama“ rodė, kad dabar jau bankrutavusios bendrovės statybininkai dirbo aplaidžiai, o tuometinė valdžia jų nekontroliavo, sutartį nutraukė tik statybininkams išvis dingus. Tuomet savivaldybė nespėjo kreiptis į teismą dėl draudimo atlyginimo, ieškojo naujų rangovų ir jiems mokėjo iš savo biudžeto.

Tada mere dirbusi, o dabar vicemerė Irutė Varzienė tikina, kad normalu, jei iš daugelio savivaldybės vykdytų projektų strigo tik du.

„Iš dalies šią kritiką priimu – tai galima būtų vertinti kaip dalinę administracijos klaidą. Kontrolės priemonių buvo imtasi tikrai. Be to, įvairiose savivaldybėse liko nebaigta keliasdešimt objektų ir patirti didžiausi nuostoliai“, – teigė Biržų vicemerė Irutė Varzienė.

Biržų vadovai tikisi, kad Vidaus reikalų ministerija (VRM) dar kartą skirs lėšų renovacijai baigti. Viceministro Juliaus Morkūno teigimu, pasibaigus Europos Sąjungos paramos laikotarpiui, iš kurio ir buvo finansuojami šie objektai, ministerija dar gali papildomai skirti tokią paramą, tik savivaldybė turi nedelsti.

„Oficialiai skamba, kad lėšos yra skirtos iš 2005–2013 metų periodo, tačiau dar yra du metai. Normalu, kad oficialiuose dokumentuose yra įtvirtinta taip, o paskutinis mėnuo, kai turės būti užbaigti visi praėjusio periodo darbai, yra šių metų spalis yra paskutinis mėnuo“, – teigė vidaus reikalų viceministras Julius Morkūnas.

VRM skaičiavimu šalyje iki šiol įgyvendinti 95 procentai VRM kuruojamų panašios renovacijos projektų.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt