Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Biokuro kainos krenta, o vilniečiams šiluma brangsta
2015-03-26 Šaltinis: Žinių radijas

Biokuro kainoms krentant į, ekspertų žodžiais, sunkiai suvokiamas žemumas, vilniečiams kovo mėnesį, palyginus su vasariu, net 6,6 proc. pabrango šiluma, kaip skelbiama Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) kovo mėnesio šilumos kainų Lietuvoje statistikoje.


Biokuro kainos krenta, o vilniečiams šiluma brangsta
Nuotr. miskobirza.lt

Komisijos pirmininkė Inga Žilienė „Žinių radijui“ sakė, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios didėjo šilumos kaina – tai didesnė šilumos tiekėjo įsigytų dujų ir biokuro kaina.

„Vilniaus šilumos tiekėjas „Vilniaus energija“ dujas sausio mėnesį pirko 15 proc. didesne kaina, o biokurą – net 33 proc. brangiau (nei gruodį – red.). Tai būtent ir darė įtaką šilumos kainos augimui kovo mėnesį“, - laidoje „Patogumo kaina“ sakė I. Žilienė.

Pasak jos, šiuo metu VKEKK kaip tik atlieka visų šilumos tiekėjų analizę, kurie pirko dvišalių sutarčių pagrindu brangiau negu kad galima buvo įsigyti biokuro biržoje. Taip pat, I. Žilienės teigimu, analizuojami duomenys, ar šilumos tiekėjai pirko pakankamą kiekį biokuro iš biokuro biržos, kadangi praėjusiais metais šilumos tiekėjai turėjo nupirkti ne mažiau kaip 10 proc. biokuro biržoje.

„Jeigu nebus pateikti faktai, kodėl taip buvo padaryta, tikrai komisija imsis ir poveikio priemonių, ir taip pat įvertins perskaičiuotą metinę kainą kitam šildymo sezonui“,- sakė ji.

VKEKK šiuos duomenis turės, I. Žilienė žiniomis, gegužės mėnesį.

„Baltpool“ energijos išteklių biržos Verslo linijos vadovas Vaidotas Jonutis „Žinių radijui“ teigė, kad biokuro kainos šį šildymo sezoną yra labai stipriai kritusios, lyginant su praėjusiais metais.

„Kritimas yra apie 25 proc. (...) Biokuro rinkos smukimas yra sunkiai suvokiamas, niekas tokio neprognozavo, ir šiuo metu kainos yra itin patrauklios pirkėjui“, - sakė V. Jonutis.

Jis pažymi, kad, praėjusių metų duomenimis, apie 15 proc. viso kuro buvo nupirkta per biržą.

„Šiais metais įstatymas jau numato 50 proc. pirkimo per biržą, tai reikia manyti, kad tikrai bus įvykdyta. (...) 2016 metais jau bus įpareigota visą kiekį pirkti per biržą, nebent gali įsigyti tiesioginiais kontraktais pigiau. Manau, kad šita rinka greitai susitvarkys per ateinančius 1,5 metų“, - teigė V. Jonutis.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt