Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Berėmės stiklinimo sistemos
2011-04-11 Šaltinis: build.lt

Berėmės stiklinimo sistemos. Balkonas ir terasa daugiabučiame pastate architektūriškai dekoratyvus elementas. Visai nebūtina juos įstiklinti, norint paversti gyvenamąja patalpa žiemą. Tačiau daugelis daugiabučio gyventojų tai daro su malonumu ir noriai.


Berėmės stiklinimo sistemos title=
Nuotr. balkonai.lt

Pagal įstatymus reikalaujama balkono arba terasos įstiklinimo projektą suderinti su Statybos valdyba. Šį įstatymą labai dažnai linkstama pažeisti ir butų savininkai balkonus įsistiklina prieinamiausiu ir pigiausiu būdu.


Balkonai ir terasos įstiklinami labai įvairiai, todėl galutinis rezultatas toks, kad pastatų fasadai pasidaro panašūs į sulopytą antklodę. Galima suprasti butų savininkus, kurie norėdami padidinti gyvenamą plotą, balkonų ir terasų įstiklinimui naudoja rinkoje siūlomus variantus – paketų langus mediniais ar plastmasiniais rėmais.


Estetinis sprendimas, kuris neįtakoja pastato vizualaus vaizdo, yra berėmis įstiklinimas. Mūsų šalyje tai visai naujas žingsnis, o Skandinavijos šalyse pagal įstatymus – nepriklausomai ar naujas, ar senas pastatas - balkonų ir terasų stiklinimui leista naudoti tiktai berėmį stiklinimą. Gyventojai laikosi šio įstatymo, nes priešingu atveju bus priversti mokėti dideles baudas už savavališkus sprendimus, kurie gadina pastato estetinį vaizdą.

 

Berėmių sistemų patrauklumas
Berėmės balkonų ir terasų įstiklinimo sistemos dažniausiai patraukia savo estetine išvaizda, funkcionalumu ir konfigūracijų įvairumu. Vizualus efektas atsveria išlaidas visų rūšių pastatuose – ir nuosavuose namuose, ir daugiabučiuose. Pastatų fasadai netgi pagražėja, jeigu balkoną ar terasą perskiria skaidrus permatomas, profiliais nepadalytas paviršius. Tai realiai patvirtina Suomijos pavyzdys. Jau projektuodami pastatą Suomijoje šią sistemą išbando ir numato šios sistemos panaudojimą ir garsūs, ir mažiau žinomi architektai.


Funkcionalumas
Berėmis įstiklinimas - tai šiuolaikinių pastatų architektūros papildomas estetinis dekoratyvinis elementas. Pavyzdžiai randami ne tiktai Suomijoje, bet ir Švedijoje, Rusijoje, Ispanijoje, Vokietijoje. Taip pat ir Rygoje – Katrinos dambyje, Purvcieme, Imantoje – yra butų savininkų, kurie pasirinko berėmį įstiklinimą terasoms. Jeigu tokios berėmės įstiklintos terasos yra greta kitų konstrukcijų, tai gerai galima matyti kontrastą tarp senų, vizualiai nepatraukliai įstiklintų ir modernių, šiuolaikiškų terasų.


Bet kuris daiktas yra iš tikro gražus, jeigu jo vizualią estetiką užtikrina funkcionalumas ir techniniai parametrai, kurie realiai atitinka statybų normų reikalavimus. Kalbant apie funkcionalumą, bet nesigilinant į detales ir visus techninius niuansus, reikia pabrėžti, kad kokybišką berėmį įstiklinimą galima atlikti ir ilgose tiesiose erdvėse, ir ložių kampuose bei apvalainiuose profiliuose, galima įstiklinti ir atskirus nedidelius, taip pat ir didesnius plotus.

 

Berėmių konstrukcijų panaudojimas
Tam tikrais atvejais berėmis įstiklinimas naudojamas balkonuose be horizontalios perdangos. Tokiu būdu apsisaugoma nuo gatvės triukšmo. Kokybiška sistema pasižymi labai gerais garso izoliacijos rodikliais. Atidaryti galima gana lengvai – atskiras dalis sustumdant kaip „knygos lapus” į vieną ar kitą pusę. Berėmis įstiklinimas apsaugos patalpą nuo vėjo ir kritulių, užtikrins komfortą, jaukų mikroklimatą ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, nors tai ir nėra pagrindinis šios sistemos uždavinys.

 


 

Žymos: beremes langų sistemos, langas, balkonas, stiklinimas, terasa, konstrukcija.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt