Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Atgal į 7-ąjį dešimtmetį: egzotika šiuolaikiniame dizaine
2016-10-10 Šaltinis: Sandra Kliukaitė, žurnalas SUPERNAMAI

Kiekvienais metais interjero dizaino pasaulyje dominuoja konkretus periodas ar dizaino stilius. Ne išimtis ir 2016-ieji. Ilgą laiką visame pasaulyje karaliavęs skandinaviškas stilius ir toliau išlieka populiarus, tačiau pamažu jį papildo ir keičia nauja srovė, grįžusi iš praeities. 


Atgal į 7-ąjį dešimtmetį: egzotika šiuolaikiniame dizaine title=

Tai rėksmingas, bet taip pat natūralus 7-ojo dešimtmečio interjero stilius su egzotiška JAV, Pietų Amerikos ir Pietryčių Azijos kraštų įtaka bei ryškiomis tropinėmis spalvomis. Dalijamės idėjomis, kaip sukurti įdomų ir spalvingą šiuolaikinį interjerą, inspiruotą 7-ojo dešimtmečio.

Septintojo dešimtmečio keistenybės

7-ojo dešimtmečio visuomenė buvo gana stipriai atsipalaidavusi, vyravo hedonistinės nuotaikos, karaliavo bohema ir kiek prarastas saiko jausmas.

 

Visa tai puikiai atsispindi perkrautuose 7-ojo dešimtmečio amerikietiškuose interjeruose. JAV susiformavęs eklektiškas stilius kuklumu niekada nepasižymėjo. Dėl gausybės spalvų ir balansavimo ties kičo riba bei psichodelika jis jau tada buvo vertinamas gana skeptiškai.

 

 

Pavyzdžiui, tokia gana įprasta tam laikui interjero dekoracija – vaza su tikromis stručio plunksnomis – šiandien mums atrodytų kaip visiškas absurdas. Nepaisant visko, šiemet 7-asis dešimtmetis sugrįžo kaip ryškiausia tendencija, ir nuosaikesnės nei anuomet šio stiliaus interpretacijos yra sėkmingai pritaikomos kuriant šiuolaikinį namų interjerą.

 Blizgūs metalai

Blizgūs metalai buvo populiarūs jau pernai, tačiau šiemet vario, aukso ir spindinčio sidabro interjero aksesuarų ir baldų detalėse matome dar daugiau. Tokie blizgūs metalai taip pat atkeliavo iš eklektiškojo 7-ojo dešimtmečio, kai prabangos įspūdis buvo kuriamas baldus ir interjero detales dekoruojant blizgiais paviršiais, o gana nedidelės namų erdvės apstatomos veidrodžiais su „auksiniais“ rėmais ir įspūdingo dydžio bei formų retro šviestuvais.

 

Elegantišką, įdomių formų, blizgių metalų dizainą jau ilgus metus kuria britų dizaineris Tomas Dixonas, tad iš jo kolekcijų visuomet verta pasisemti įkvėpimo, kai namams norisi suteikti prabangios egzotikos.

 Egzotiški džiunglių motyvai

Dar viena itin ryški tendencija, taip pat gimusi septintajame dešimtmetyje, – tai atogrąžų stilistika, ir kartu su ja atėjusi Pietų Amerikos, Bahamų, Havajų ir Pietryčių Azijos kraštų įtaka interjero koloritui bei naudojamoms apdailos medžiagoms. Ši tendencija ypač atsiskleidžia, kai kalbame apie sienų dekorą ir namų tekstilę.

 

Egzotiškų gyvūnų ir paukščių (liūtų, dramblių, tukanų, pelikanų, papūgų) bei tropinių augalų ir vaisių (kokospalmių, datulių, ananasų, apelsinų, bananų) nuotraukos, įspaustos ant sienų tapetų ir pagalvėlių, taip pat ir merkti palmių lapai, pinti rotango medžio baldai ir natūralus bambukas – tai pagrindiniai šio atogrąžų stiliaus interjero elementai.

 Ryškios „psichodelinės“ spalvos

Interjero spalvų paletė šiuo atveju yra visiškai inspiruota egzotiškų kraštų, ypač Brazilijos, taip pat Rytų Azijos. Tai ryškių ir net įžūlių spalvų deriniai bei susidūrimai ant sienų tapetų, baldų, indų, kilimų, pagalvėlių, kurių interjeruose šiemet matome labai daug. Dominuojančios spalvos – apelsino, raudona ir žalia, kurias papildo bambuko ir natūralaus medžio atspalviai. Prie viso to prisijungia ir rėkiančios 7-ojo dešimtmečio spalvos, kurios ant sienų ir grindų bei namų tekstilės audinių formuoja optinę iliuziją turinčius, „psichodelinius“ raštus. Tai marokietiška oranžinė, medaus ir garstyčių, samanų žalia, avietinė, žalsvai melsva, ruda ir kt.

 Botaninė tropinių augalų tendencija

Augalų įsiviešpatavimas namuose – dar vienas šių metų interjero hitas. Tai vazonuose auginami iš tropinio klimato juostų kilę žalieji augalai. Daugiausiai tai palmėms giminingi augalai ir įvairūs sukulentai, kilę iš sausringų vietovių, pvz., Kolorado, Arizonos ar Meksikos dykumų. Tai augalai, kurie sugeba kaupti vandens atsargas. Populiariausi iš jų, žinoma, yra įvairiausių rūšių kaktusai, taip pat namų sąlygomis puikiai augantys alavijas, agava, avortija, tukvis ir kt. Šie augalai labai atsparūs, todėl nereikalauja daug priežiūros, o tai reiškia, kad tikrai netapsite savo namų džiunglių vergais.

Rotango renesansas

Rotangas – tai populiari, ekologiška medžiaga, naudojama pintų baldų gamyboje. Rotango rūšies palmės auga tropiniame klimate, daugiausia Pietryčių Azijoje. 7-ajame dešimtmetyje rotango medis buvo labai madingas, o dabar jis sugrįžta, išsilankstęs kone 3D formatu. Šiuolaikiniai iš rotango pagaminti baldai, šviestuvai ir kiti interjero aksesuarai pasižymi įvairiomis, moderniomis formomis, kurios net neprimena tradicinių pintų baldų. Tai lankstus, universalus ir atsparus medis, kurį pamėgo įvairūs dizaineriai. Pinti baldai seniai užkariavo lauko baldų rinką, tačiau dabar jie efektingai veržiasi ir į namų vidų, suteikdami jiems egzotiško jaukumo.

 Retro stiliaus baldai

Ko gero, skoningiausia, ką pasauliui davė septintasis dešimtmetis, vis dėlto buvo sukurta Europoje. Tai funkcionalūs, kuklaus ir paprasto dizaino, tiesių linijų, natūralaus medžio baldai, inspiruoti daniško modernizmo. Čia įkvėpimo saujomis galima semtis iš danų dizainerio Børge Mogenseno dar 6-ajame dešimtmetyje kurtų indaujų, spintelių ir kėdžių, kurių formos buvo labai populiarios 7-ajame dešimtmetyje ir sugrįžo dabar, puikiai susiderindamos su ryškiu ir rėkiančiu atogrąžų stiliumi.

 

Beje, panašaus stiliaus baldų toli ieškoti nereikia. Jų vis dar yra antikvarinių baldų parduotuvėse, turguose ar net jūsų močiučių ar tėvų namuose. Mat Sovietų Sąjungoje funkcionalusis daniškasis modernizmas buvo pritaikytas masinei baldų gamybai. Tokių formų serijiniai baldai 7-ajame dešimtyje paplito po visą Rytų Europą.

 Retro stiliaus muzikos aparatūra

7-asis ir vėlesni dešimtmečiai pasižymėjo įspūdingo dizaino garso aparatūra. Nenuostabu, nes muzika tuo metu buvo lyg antra religija. Tai buvo era, kai muzikos ar radijo grotuvai buvo tokie gražūs lyg interjero aksesuarai. Natūraliu medžiu kaustytos didžiulės garso kolonėlės, pilkų aliuminio skydelių, didelių mygtukų ir rankenėlių, rodyklinių indikatorių laikotarpis, kai gimė šiandien itin vertinamas hi-fi (tiksliosios atkurties) garso aparatūros dizainas. Tad tokią garso aparatūrą tikrai verta įsileisti ne tik į ausis, bet ir į interjerą.

CB2 ir Lenny Kravitzo baldų kolekcija

Turbūt daugeliui tai bus didelė staigmena, bet garsusis dainininkas Lenny’is Kravitzas yra ne tik geras muzikantas, bet ir nemažai patirties turintis interjero dizaineris, kurio dar 2003 m. įkurta dizaino studija „Kravitz Design“ kartu su dizaino parduotuve „CB2“ iš Čikagos šiemet pristatė autorinę L. Kravitzo baldų ir namų dekoro detalių kolekciją, įkvėptą būtent 7-ojo dešimtmečio, taip pat egzotiškų muzikanto kelionių iš 25 pasaulio šalių.

 

Ši kolekcija apima didelę įvairovę šiuolaikinių stilingų baldų ir interjero aksesuarų: stalų, kėdžių, šviestuvų, kilimų, pagalvių, pledų ir kt. Viskas pagaminta iš aukštos kokybės, natūralių medžiagų, kuriant elegantiškus, žemiškus odos, medžio ir blizgančio metalo derinius šiuolaikinio interjero erdvėje. Tai dar vienas idėjų šaltinis 7-ojo dešimtmečio stiliaus namų interjerui kurti.

 


 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.


 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt