Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Ar Lietuvoje vanduo kokybiškas?
2021-05-24 Šaltinis: UAB "LT AQUA"

Lietuva – ne tik dažno lietaus, bet ir gausių požeminių vandens išteklių kraštas. Būtent dėl to esame viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kuri gali pagrįstai didžiuotis turėdama pakankamai gėlo, vartojimui tinkamo vandens. 


Ar Lietuvoje vanduo kokybiškas? title=
Nuotr. iStockPhoto.com

Kuo ypatingas požeminių šaltinių vanduo? Pirmiausia tuo, kad po žeme esantis vanduo dažniausiai yra išties švarus, nes daug geriau apsaugotas nuo aplinkos teršalų nei atviri vandenys.

 

Žinoma, kai kuriuose Lietuvos regionuose naudojamas vanduo turi vienokių ar kitokių problemų, kurias lemia natūralios gamtinės sąlygos ar netinkama žmogaus ūkinė veikla. Dėl vandenyje ištirpusių vienokių ar kitokių priemaišų, pavyzdžiui, kalkių, kreidos, geležies, kitokių mineralinių ar cheminių medžiagų, taip pat dėl mikrobiologinės taršos, vanduo gali nemaloniai kvepėti, būti neskanus gerti. Atlikus vandens tyrimus ir įvertinus vandens užterštumą, būtina vandenį valyti, filtruoti. Tokiu atveju reikalingi specialūs vandens filtrai.

Kietas ar pernelyg geležingas?

Vandens tyrimai rodo, kad itin didelė lietuvių dalis savo namų ūkiuose naudoja kietą arba net labai kietą vandenį. Toks vanduo neturi nei specifinio skonio, nei specifinio kvapo, nėra itin pavojingas sveikatai (išskyrus tai, kad labai sausina odą), tačiau per laiką sugadina buitinius prietaisus – pastarųjų viduje susidaro kalkių nuosėdų sluoksniai, taigi buitinė technika tarnauja trumpiau nei galėtų.

Jei vandenyje yra ištirpusios geležies, toks vanduo, jį vartojant, turi metalo prieskonį ir kvapą. Jei vanduo – pernelyg geležingas, pakinta net jo spalva: tokiu atveju iš čiaupo bėga ne bespalvis, o rusvas vanduo, o vonia, kriauklė, unitazas ar indų vidinės sienelės, taip pat skalbiniai ilgainiui pasidengia rudomis dėmėmis.

Kalbant apie tai, kad geriamas vanduo kartais turi specifinį kvapą, verta žinoti, kad šį lemia kokios nors ištirpusios cheminės medžiagų, įvairios priemaišos.

 

Pavyzdžiui, jei vanduo atsiduoda supuvusiais kiaušiniais, vadinasi, jame yra ištirpusio sieros vandenilio. Vandens kokybę neretai lemia ir vamzdynai, kuriais jis teka, taip pat santechnika. Senuose įrengimuose labai dažnai kaupiasi ir dauginasi įvairios bakterijos, kurios ir lemia nemalonų vandens kvapą ar skonį. Itin pavojingas sveikatai yra nitritais ar nitratais užterštas vanduo. Toks dažniausiai būna šachtiniuose šuliniuose ar negiliuose individualiuose gręžiniuose.

Kaip vandenį paversti kokybišku?

Norint kad iš čiaupo tekėtų kokybiškas vanduo, nereikia nei daug pastangų, nei daug laiko ar pinigų. Tiesiog būtini specialūs vandens filtrai. Kadangi vandens filtrų pasiūla – nemenka, prieš juos renkantis, patartina vandenį pirmiausia išsitirti. Tik taip įmanoma neapsirikti ir įsigyti būtent tokius vandens filtrus, kurie labiausiai reikalingi.

 

Specialūs vandens filtrai, o taip pat, reikalui esant, ir vandens valymo sistemos yra įdiegiami, atsižvelgiant į tai, koks yra vanduo: kietas, pernelyg geležingas, turintis priemaišų ir pan. Vandens filtrai teikia visokeriopą naudą sveikatai, jų dėka ilgiau tarnauja buitinė technika bei kiti namų ūkio prietaisai, taigi, jie padeda sutaupyti. Vandens filtrai gali būti komplektuojami ir su specialiais mineralizatoriais, kurie išvalytą vandenį dar praturtina ir mineralinėmis, organizmui naudingomis medžiagomis.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt