Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Alternatyvūs šildymo sprendimai jūsų namuose
2018-11-27 Šaltinis: Senukai.lt

Jūsų namuose šalta? Pagalvokite apie papildomus ir alternatyvius šildymo sprendimus, kurie kainuoja nebrangiai, o atmosferą jūsų namuose gali pakeisti dramatiškai vos per kelias minutes. Stebėtis neverta, nes ne visi gyvena savuose namuose, kur lengvai gali pasidaryti remontą ir įsivesti efektyvų šildymą. Tad patarimai iš esmės keisti šildymo sistemą čia nelabai padės. Reikia konkrečių sprendimų, kaip padaryti, kad namuose būtų šilta ir malonu gyventi. Šiame straipsnyje pateiksime keletą idėjų, kurios galbūt jums pravers.


Alternatyvūs šildymo sprendimai jūsų namuose title=
Nuotr. mimovrste.com

Gal jau laikas kondicionieriui?

Skamba kaip paradoksas, tačiau būtent dabar verta įsirengti kondicionierių. Yra ne vienas modelis, kuris ne tik vėsina patalpas, tačiau jas gali ir pašildyti. Norint sumontuoti oro kondicionierių reikia turėti patalpų savininkų leidimą, nes reikės išgręžti sienoje skylę kiaurai. Tai ne visada įmanoma daugiabutyje, nes laukinėje sienos dalyje yra montuojamas ventiliatorius.

Jei pavyktų sumontuoti oro kondicionierių, būtina atkreipti dėmesį į jo šildymo galimybes. Oro kondicionieriai paprastai dar ir išvalo orą. O tai labai pravartu uždarose patalpose. Aišku, atėjus karštai vasarai, jis puikiai atvėsins patalpas, tad nauda dviguba.

Atkreipkite dėmesį į energijos sąnaudas. Oro kondicionierius paprastai energijos reikalauja gana daug, tad turėkite omenyje, kad sąskaitos už elektrą taip pat gali padidėti.

Papildoma krosnelė namuose

Jei gyvenate individualiame name, galima gana nesudėtingai įsirengti ketaus krosnelę. Jums tik reikia padaryti sienoje skylę dūmtraukiui. Jei namuose jau yra kaminas, galima prijungti krosnelės dūmtraukį prie esamo kamino. Tiesa, reikės specialisto pagalbos, tačiau tai tikrai verta.

Ketaus krosnelė yra kūrenama malkomis ir briketais. Tai ekologiškas kuras, nelabai teršiantis aplinką. Be to, jo galima įsigyti gana nebrangiai. Ketaus krosnelių pasirinkimas yra labai didelis, todėl galima įsigyti įvairių dydžių ir formų krosneles. Kai kurie modeliai turi net angas maistui gaminti.

 Krosnelės įrengimą reiktų patikėti profesionalams, kurie ne tik suteikia ilgesnę garantiją, bet ir prižiūri, kad būtų laikomasi visų priešgaisrinių reikalavimų. Juk ugnį kūrensite tiesiog gyvenamajame kambaryje.

Toks būdas šildyti namus tinkamas kai nepakanka centrinio šildymo arba tam tikras kambarys yra vėsesnis. Ketaus krosnelės idealiai tinka antrojo aukšto patalpų apšildymui, ypač, jei jose gyvenama nereguliariai.

Šildytuvas

Taip, paprastas elektrinis tepalinis šildytuvas ant ratukų yra tas elementariausias būdas pašildyti namus. Šildytuvas tinka namus šildyti ten, kur šilumos labiausiai reikia. Tiesa, jis turi vieną trūkumą – yra gana griozdiškas.

Šildytuvai paprastai būna tepaliniai arba konvekciniai. Tepaliniuose šildytuvuose viską šildo specialus skystis, kuris dar šiek tiek sulaiko šilumą. Konvekcinis šildytuvas spinduliuoja šilumą nuo įkaitintų šildymo elementų. Šilta būna tol, kol šildytuvas veikia. Dėl šios priežasties kartais tenka ieškoti kiek sudėtingesnių sprendimų, nes temperatūros reguliavimas nėra stiprioji šildytuvų pusė.

Sieniniai šildytuvai – elektriniai radiatoriai

Kai reikia reguliuoti kambario temperatūrą, tam geriausiai tinka sieniniai šildytuvai arba radiatoriai. Šildytuvas nuo radiatoriaus skiriasi nedaug kuo. Jie abu yra montuojami ant sienos, tik šildytuvas yra gana storas, nes jame turi būti pakankamai šildymo elemento vijų. Elektrinis radiatorius yra kiek pažangesnis sprendimas. Dabar jis dažnai yra iš specialaus stiklo arba keramikos plokštės, kuri paslepia ploną šildymo elementą.

 Tokie elektriniai radiatoriai skleidžia malonią šilumą ir yra stilingi, skirtingų spalvų, tad gali būti derinami prie bet kokio interjero. Juos paprasta prijungti prie elektros tinklo tiesiog įkišant jungiklį į šalia esančią rozetę. Be to juos galima valdyti ir nuotoliniu būdu per išmaniuosius Wi-Fi turinčius įrenginius, jei įjungiamas specialus termostatas. Elektrinius radiatorius galima pastatyti horizontaliai arba vertikaliai taupant vietą ant sienos. Jie paprastai turi kambario temperatūros daviklius, todėl visada įsijungia būtent tada, kai temperatūra nukrenta žemiau užprogramuotos. Kai temperatūra kambaryje pakyla, radiatorius „užmiega“ ir įsijungia vėl tik temperatūrai nukritus. Taip efektyviai taupoma elektros energija. Toks radiatorius yra labai plonas, jis taupo vietą. Tiesa, pirštinių ar batų ant jo džiovinti nelabai pavyks.

Lubiniai šildytuvai

Kai vietos ant sienos nėra, arba nėra galimybės ten atvesti elektros, galima naudoti specialius lubinius šildytuvus. Specialūs šildytuvai gali būti montuojami į pakabinamas lubas šalia šviestuvų. Lubinės šildymo plokštės paprastai nelabai skiriasi nuo paprastų lubų plokščių, todėl sumontavus tokius šildytuvus net nesuprasite, kuris šildo, o kuris ne. Lubiniai šildytuvai, o tiksliau jų plokštės gali būti skirtingų spalvų ir atspalvių, todėl jas galima pritaikyti bet kokioms pakabinamoms luboms.

Šis šildymo sprendimas paprastai naudojamas biuruose, tačiau tinka naudoti ir namuose, kur įrengtos pakabinamos lubos.

Šildytuvo valdymas – nuotolinis. Reikalingas specialus termostatas, kad šildytuvas veiktų efektyviai.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt