Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Akmuo, ąžuolas, pelė
2012-01-19 Šaltinis: Tomas Lapinskas, žurnalas „Super Namai“

Šįkart žvilgtelkime į nedidelį, todėl daugeliui artimą būstą. Įsitikinsime, kad ne tik didžiulėmis erdvėmis besipuikuojantys interjerai gali atskleisti taurų būsto šeimininkų požiūrį į aplinką, savitą žmogaus pasaulėžiūrą, estetines nuostatas. Taigi, pažiūrėkime, ar nedidelė erdvė tik varžo, o gal kaip tik pastūmėja ieškoti įdomesnių sprendimų? Ir kuo čia dėti akmenys, ąžuolai ir pelės?


Akmuo, ąžuolas, pelė title=
Nuotr. K. Kavolėlio

Objektas – butas
Vieta – gyvenamasis kvartalas Perkūnkiemis Vilniuje
Plotas – 63 kv. m
Projekto autoriai – architektės Irma Pivoriūnienė ir Birutė Čeponienė

 

Nesunku pastebėti, kad šis butas – pakankamai ankštas, todėl, pasak vienos jo interjero autorių I. Pivoriūnienės, didžiausiu iššūkiu tapo tai, kaip racionaliai ir kompaktiškai planuoti erdves. Nepaisant to, kartais būna daug įdomiau, kai esi įspraustas į rėmus ir turi suktis iš padėties. Būtent dėl šios priežasties dažnai kyla daugybė įdomių minčių ir nestandartinių sprendimų.

Bene daugiausia laiko buvo sugaišta planuojant vonią – kilo dilema, kaip įrengti pilnavertį vonios kambarį, kad nenukentėtų svetainė. Rezultatas – nestandartinio išplanavimo vonios kambarys, lyg užmaskuotas kišenėje už sienos su knygų lentynomis. Be to, į jį patogu patekti iš miegamojo, – pasakojo architektė.

Projektuojant butą visas detales teko derinti su jo šeimininke – tuomet mergina jame ruošėsi gyventi viena, nes dar nebuvo sukūrusi šeimos, dabar jame bent kurį laiką teks įsitekti keturiese.

I. Pivoriūnienės teigimu, šio buto interjerą sunku būtų priskirti kokiam nors architektūros stiliui, nes panašios užduoties niekas nekėlė, todėl jį paprasčiausia būtų pavadinti moderniu butu.

Viena labiausiai į akis krintančių interjero detalių – masyvios medinės lentynos, tarsi apsivijusios vonios sieną. Tačiau architektės teigimu, sudėlioti dar ne visi akcentai – detalių, be abejo, daugės bėgant laikui. Tarkim, minėtųjų lentynų, kurių šiuo metu yra dvi, ateityje, jei prireiks, galima bus įkomponuoti ir daugiau. Tačiau jau ir šiandien būsto šeimininkai negali skųstis jaukumo stoka. Pavyzdžiui, tik įžengus į akis krinta natūraliais vyšnių kauliukais užpildyta vaikiška pelės formos šildyklė, kuri, nors ir pasirinkta ne pačių būsto savininkų, itin taikliai atspindi jų puoselėjamas vertybes.

Pasak I. Pivoriūnienės, užsakovams pageidaujant interjere buvo stengiamasi naudoti natūralias medžiagas. Todėl grindims pasirinktos ąžuolo parketlentės, lentynoms – beicuotas ąžuolo masyvas, durims ir virtuvės baldams – natūrali ąžuolo fanera, voniai – akmens masės plytelės, dušui – akmens mozaikos dekoras. Bute dominuoja natūralūs tamsūs atspalviai, bet jo langai žvelgia į pietryčius ir yra pakankamai dideli, todėl užsakovai nesibaimino tokio sprendimo.

Reiktų pasakyti, kad šiame būste ir šviesos šaltiniai nėra dekoratyvūs – jų yra tik tiek, kiek reikia, be to, jie atlieka konkrečią funkciją. Architektė vengė pakabinamųjų sietynų, nes buto lubos yra ganėtinai žemos. Svetainėje prie sofos ir miegamajame prie lovos įkomponuoti pastatomieji staliniai šviestuvai, palei spintas ir virtuvėje – mažesni halogeniniai šviestuvai, o praėjimai prie lentynų akcentuoti įleidžiamaisiais profiliais be rėmų.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt