Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Keletas patarimų, kaip stogą paruošti žiemai
2012-11-21 Šaltinis: Darykpats.lt

Žiemai reikia atsakingai pasiruošti. Ateina laikas, kai reikia ne tik šiltesnių drabužių, bet ir pasirūpinti savo namais. Kadangi, namo stogas yra vieta labiausiai atvira sniegui ir lietui, jam reikia skirti ypatingai daug dėmesio. Pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip paruošti stogą žiemai.


 Keletas patarimų, kaip stogą paruošti žiemai title=
Nuotr. isandbeyond.com

1. Paprašykite, kad stogų specialistai patikrintų jūsų stogo dangą. Nedideli pažeidimai ar bent vienas įtrūkimas gali padaryti daug žalos žiemos metu. Pats laikas pakeisti sutrūkusias stogo dangos dalis ir pasirūpinti kitais būtinais darbais.

2. Storas sniego sluoksnis kelia didelę grėsmę jūsų stogui. Stogo viršuje susikaupęs ledo sluoksnis gali dar pabloginti situaciją. Galima įrengti ventiliacinę sistemą palėpėje, siekiant užtikrinti tinkamą oro cirkuliaciją ir, tokiu būdu, užkirsti kelią ledo susidarymui ant stogo. Taip galima netgi sumažinti išlaidas šildymui maždaug 30%.

3. Pirmiausia reikėtų pasirūpinti latakų išvalymu. Dažnai pastebima, kad lietvamzdžių sistema būna užsikimšusi rudeniniais lapais, šakelėmis ir pan., taigi ištirpęs sniegas ar lietaus vanduo gali susilaikyti ant stogo viršaus, ir ne tik pažeisti patį stogą, tačiau gali padaryti žalos ir namo viduje. Lietvamzdžiai turi būti gerai pritvirtinti, kad vanduo nepratekėtų.

4. Būtina atidžiai apžiūrėti stogo viršų bei sienas, ar nėra jokių dėmių. Tai reikštų vandens nutekėjimą. Tačiau, nors nutekėjimas gali būti ir nežymus, tai reikia nedelsiant sutvarkyti.

5. Stogo tarplatakiai yra linkę įtrūkti ir praleisti vandenį. Reikėtų tuo pasirūpinti ir jei reikia pakeisti nesutaisomas dalis.

6. Įvairios nuolaužos sudaro kliūtį lietaus vandeniui ir tirpstančiam sniegui. Tokiu būdu, susidaro papildomas svoris ant stogo viršaus ir gali įvykti pratekėjimas. Lietvamzdžių sistemos apžiūra ne tik padės aptikti pažeidimus, bet ir juos pašalinti.

7. Skardinimo problemos gali būti pačios didžiausios su stogu susijusios problemos. Apskardinimas yra aliuminio apsauga aplink stogo kraštus, nutekamuosius vamzdžius, stoglangius ir kaminus. Skarda naudojama tose vietose, kur susijungia stogo danga su siena, ir apsaugo nuo vandens nutekėjimo į vidų. Stiprus vėjas ir lietus gali šią apsaugą pažeisti. Todėl, prieš prasidedant žiemai, reikėtų tokius pažeidimus sutvarkyti arba iš naujo apskardinti.

8. Greta namo augantys medžiai kelia didelę grėsmę stogo dangai. Daug prisnigus, medžių šakos stipriai pasunkėja ir gali nulūžti, tokiu būdu pažeisdamos stogą. Be to, šakomis ant stogo, o paskui į vidų gali nesunkiai patekti pelės ir kiti kenkėjai.

9. Patartina tas vietas, kurias galite pasiekti, perbraukti tankiu šepečiu. Taip galite nuvalyti susidariusį ledą nuo stogo.

10. Nepatartina ant stogo naudoti sniego valymo mašinos. Valydami galite pažeisti stogo dangą.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt