Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

Numerio tema: Renkamės stogą

 
Renkamės medžiagas

Yra tokia sena istorija apie žmogelį, kuris pradėjo statyti savo svajonių namą nuo… iš kamino rūkstančių dūmų. Skamba juokingai, tačiau kiekvienoje pasakoje yra krislas tiesos. Nors stogo dengimas – vienas paskutinių namo išorės statybos etapų, kartu jis yra vienas svarbiausių. Todėl apie stogo dangą būtina pradėti galvoti dar projektuojant namą. Didžiulės lėšos ir aibė brangaus laiko gali nueiti veltui dėl neteisingai pasirinktų ar nekokybiškų medžiagų, nelemtos projektavimo ar stogdengių klaidos.


2018 m. rugsėjo 21–23 d. „Siemens“ arenoje Vilniuje šurmuliavo paroda „SUPERNAMAI 2018 / šildymas, vėdinimas, santechnika“. Tai jau 8-oji iš eilės „Supernamų“ paroda ir 3-ioji specializuota. Šiųmetė buvo skirta šildymo ir vėdinimo tematikai. Parodos metu vienoje vietoje buvo galima rasti didžiausią šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo ir santechnikos sprendimų pasirinkimą. Renginyje dominavo modernūs atsinaujinančios energijos šildymo būdai, tokie kaip šilumos siurbliai „oras–vanduo“, „oras–oras“, „gruntas–vanduo“, taip pat modernūs vėdinimo sprendimai. 

Nekilnojamasis turtas

Šių metų nekilnojamojo turto rinka šiek tiek banguoja, tačiau, vertinant tris pirmuosius ketvirčius, matyti, kad jai būdingas stabilus augimas. Galbūt dėl negatyvių vyravusių nuotaikų viešojoje erdvėje praėjusių metų pabaigoje ir šių pradžioje pirmojo ketvirčio rezultatai buvo menkesni, nei tikėtasi (ir ne tokie sėkmingi kaip 2017 m. pirmojo ketvirčio). Tačiau, Registrų centro duomenimis, antrąjį ketvirtį butų pardavimo apimtis Vilniuje šoko į aukštumas: fiksuotas sandorių skaičius lenkė net rekordiniais vadintus 2016-uosius ir tapo rezultatyviausiu per trejus paskutinius metus. 

Aplinkos idėjos

Kalbėdami apie 2018–2019 metų aplinkos dizaino tendencijas, eksterjero architektai ir dizaineriai išskiria tris savybes: individualumą, tvarumą ir kūrybiškumą. Straipsnyje pateikiamos Lietuvos ir kitų šalių specialistų idėjos padės sukurti ne tik madingą, bet ir jaukią namų aplinką. 


Šviesos istorija prasidėjo XIX a. išradus tuo metu revoliucinę technologiją – kaitrinę lemputę. Kaip toli per beveik 140 metų žengėme apšvietimo technologijų tobulėjimo keliu, galime pajusti visi. Automatiškai suprogramuota sistema namuose gali reguliuoti šviesos intensyvumą, šviesos jutikliams užfiksavus paros laiko pokyčius, šviesa atitinkamai ryškėja ar blanksta, sukuriami konkretūs apšvietimo scenarijai, geriausiai atitinkantys namų gyventojų poreikius. Šiandieną išmanieji davikliai sudaro galimybes šviestuvams rinkti, apdirbti ir perduoti duomenis, jie integruojasi į kitas pastatų ir miesto erdvių IT sistemas. Išmaniosios apšvietimo sistemos leidžia kontroliuoti visas apšvietimo funkcijas nuotoliniu būdu, pasitelkus kompiuterį ar išmanųjį telefoną. 

Namų erdvės

Apie dažniausiai pasitaikančias pastatų projektavimo klaidas kalbamės su STUDIJOS ZET direktoriumi Martynu Zigaičiu ir su Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktoriumi Aidu Vaičiuliu. Specialistai pataria, kaip tokių klaidų išvengti. 


Prisipažįstu – keliaudamas į „Eurocucina“ parodą, vykstančią Milano dizaino savaitės metu, tikėjausi pamatyti įspūdingų technologinių proveržių, susijusių su virtualiosios erdvės ir skaitmeninių komunikacijų diegimu. Deja, tikrovėje visa tai liko „už kadro“: nors virtuvės prietaisai įgavo naujų skaitmeninių galių, bet jų išvaizdos, juolab virtuvės baldų struktūros, tai beveik nepaveikė. Esminius virtuvės dizaino pokyčius šiemet lėmė visai kitokie veiksniai. 

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt