Temos:


Naujos įmonės:

Kokio tipo namą statytumėtės ?
Skydinį
Karkasinį
Rąstinį
Mūrinį
Šiaudų


Numerio tema: Renovacija

 
Renkamės medžiagas

Tikrai ne kiekvieną senesnį namą verta renovuoti – vienbalsiai tvirtina specialistai. Kai kuriuos senesnius namus paprasčiau, o ir pigiau nugriovus statyti iš naujo. Problema ne tik ta, kad sovietmečiu pastatų sienos apskritai nebuvo šiltinamos – sienas ir stogą būtų galima apšiltinti, o langus ir duris pakeisti sandaresniais. Tačiau pertvarkyti vidaus planą ir tūrius pagal šiuolaikinius standartus dažnai neįmanoma arba labai brangu.


Artėjant statybų sezonui žurnalas „Supernamai“ kalbina izoliacinių medžiagų ir sprendimų specialistę, technologijos mokslų daktarę Audronę Endriukaitytę.

Ekspertai pataria

Kiekvienas būstas yra savitas ir individualus. Šias savybes lemia būsto erdvė, užsakovas ir architekto siūlomi sprendimai. Turbūt nesuklysime teigdami, kad erdvė yra viena tų svarbių dimensijų, apie kurią svajoja ir ne vienas naujakurys, ir nuo mažų bei prastai suplanuotų sovietmečiu statytų butų pavargę gyventojai.

Technologijos

Kai po sunkios darbo dienos, lauke spaudžiant žiemos šaltukui, pareini namo, nėra nieko maloniau, kaip prisėsti ir atsipalaiduoti prie židinyje spragsinčios ugnies. Tačiau pagalvojus, kiek jėgų reikės atiduoti tam židiniui įkurti... Dažniausiai taip ir nepasiryžti. O ką, jei namuose stovėtų židinys, kuriame ugnis užsidega paspaudus pulto mygtuką? Arba vos brūkštelėjus degtuku?Ir nereikia jokių prakurų, krūvos malkų, dūmų ir kamino?

Namų erdvės

Interjerų rekonstrukcijos šiandien ištinka ne tik sovietinę „tarą žmonėms laikyti“, bet ir modernesnius būstus, statytus nepriklausomybės metais.Deja, sparčiai kintantžmonių poreikiams, būsto ribos nesikeičia, tad rekonstrukcijos sumanytojams tenka įgyvendinti visas kūrybines idėjas tarp tų pačių keturių sienų. Toks nedėkingas, bet architektų praktikoje dažnai pasitaikantis uždavinys pernai iškilo interjero dizainerei Vaidai Jurkšaitienei, turėjusiai iš pagrindų pertvarkyti trijų kambarių butą Vilniuje.


Vos išgirdę apie korpusinius baldus, daugelis iškart pagalvojame apiegremėzdiškus sovietinių laikų spintų ir lentynų junginius, vadintus sekcijomis arba sienelėmis. Jų kilmė siekiaankstyvuosius viduramžius, kaiatsirado kredencijos – ištaigingos medinės spintos, skirtosbažnytinėms relikvijoms saugoti ir eksponuoti. Skirtingai nuo tradicinių spintų arba skrynių, kredencijos turėjo ir uždarus tūrius, ir atviras lentynas; vėliau jų prie jų prisidėjo įstiklintos fasado dalys.

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt