Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Dūminė pirtis- seniausias pirties tipas.
2010-06-02 Šaltinis: Sauna.lt

Dūminė pirtis neabejotinai seniausias ir šiuo laiku labiausiai užmirštas pirties tipas. Iš dažno žmogaus pirmą kartą atvažiavusio maudytis dūminėje pirtyje tenka isgirsti klausimą: „o kur tie dūmai“, dar liūdniau kai klientui turinčiam problemų su kvėpavimu, gydytojas pataria neįsirenginėti ūminės pirties. Tai tiesiog nežinojimas – gerai iškūrentoje dūminėje pirtyje, dūmo tik kvapas, o pirties oras ir garas daug geresnis negu bet kurios kitos pirties.


Dūminė pirtis- seniausias pirties tipas. title=
Nuotr. Geras garas, UAB

Tradiciškai suprantant dūminės pirties krosnelė yra akmenų krūva po kuriais kūrenant ugnį visur pilna dūmų, kurie iš pirties išeina kaip jiems patogu. Rusai senai naudojasi pirtimis, kur tie akmenys apmūryti ir dūmai išeina pro kaminą. Tokioje pirtyje ir kūrenimo metu nėra dūmų, tačiau ugnis eina per akmenis, o maudymosi metu taip pat naudojama tik akmenyse sukaupta šiluma. Ne dūmai, o būtent tai, kad visa pirties procedūrai skirta šiluma iš anksto sukaupiama akmenyse išskiria šias krosnis ir pačias pirtis iš kitų.


Moliniai pečiai, arba pečiai duminėms pirtims, tai iš molinių ir šamotinių plytų sumūryta konstrukcija, kurios apačioje kūrenasi ugnis, o virš jų laikosi akmenys. Mūras gali būti mūrinamas iki akmenų viršaus, leidžiant dūmams patekti į pirtį, arba virš akmenų paliekant metro aukščio ardvę iš kurios dūmai nuvedami į kaminą.

 

Pirmuoju atveju turėsime tikrą dūminę pirtį, o antru pirtį su išanksto iškūrenamu pečiu, kurio akmenis nuolat nudegina ugnis. Jeigu tikrai dūminei pirčiai reikia atskiro pastato, tai pirtį į kurią iš pečiaus nepatenka dūmai pilnai galima įsirengti gyvenamajame name.
 
Svarbiausia molinio pečiaus vieta – konsrukcija laikanti akmenis, mažam pečiui ją papraščiausia daryti iš suremtų šamotinių plytų. Mūrinant didesnį pečių su platesne pakura galima mūrinti arkas iš šamotinių plytų, arba naudoti karščiui atsparaus betono arkas. Pečiaus mūras turi būti ypatingai kokybiškas, sumūrytas iš karščiui atspariu skiediniu, armuotu viela, o visas pečius apjuostas metaliniais lankais. Pečiaus pakura būtinai iš šamotinių plytų sumūrytų karščiui atspariu betonu.
 
Dūminės pirtys ir jų projektavimas iš esmės nesiskiria  nuo tradicinių, išskyrus du momentus: jeigu nesurenkami dūmai, tai būtinai reikalingas atskiras pastatas, gal net atskirai nuo persirengimo ir poilsio patalpų, ir antras tai reikia iš anksto pasiprojektuoti ir pačią garinę, nes dažnai molinio pečiaus atsisakoma tik dėl jo dydžio. Mažiausias molinis pečius užima 1kvm.
 
Kokie pliusai:
Visada puikus tiek karštas tiek drėgnas garas – žiūrint kur, kiek ir kaip papylėte.
Puikus pirties oras – lengvai kvėpuojasi, nes nėra stipriai įkaitusių metalinių deguonį deginančių paviršių.
Puikus pirties oras – nėra jokių pašalinių kvapų, nes ugnis kiekvieną kartą viską nudegina nuo akmenų, o dūmai pašalina bet kokį kvapą nuo gultų.
Tradicijos, atrakcijos...
 
Minusai:

Pirties paruošimo laikas 4-6 val.

Raktiniai žodžiai: Dūminė pirtis, Pirtis, SaunaRąstinė pirtis, Pirties įrengimas, Gera pirtis.

www.sauna.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt