Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news

 
Tema: Statyba

237. Statysiu rąstinį namą. Taupant lėšas ir medieną, ar galima vidines pertvaras statyti atskirai, pvz. ploną karkasą apkalti gipso plokštemis, o tik namo perimetrą iš rąstų?

Žinovo atsakymas:

Klausimas amžinai kamuojantis užsakovus ar galima daryti iš rąstų tik išorines sienas, o vidines iš karkaso arba plonesnių rąstų. Paliesiu tik masyvo rąsto savybes, nes tokių statoma daugiausiai. Geriausias rąstinio namo statymo variantas, kai daromos vienodo storio ir visos name esančios sienos, ir be abejo įrengiamos stogo sijos (ilginiai) ir slenkančios gegnės. Tokiu būdu stato skandinavai, kanadiečiai, nemanau, kad galima būtų abejoti jų patirtimi.

Visi kiti pasirinkimai,tai daugiau ar mažiau blogina rąstinio namo savybes. Bandymai įrengti tik išorines rąstines sienas pvz. 16x16 m pastatui, greitai parodytų jo nestabilumą. Bet koks bandymas įrengti kertančias sienas iš plonesnių rąstų reikalauja išmanymo, ir sudėtingo apkrovų skaičiavimo žinių.

Jei nubraižyti gali dažnas architektas, tai paskaičiuoti, deja, ne kiekvienas imasi. Mūsų universitetai neruošia rąstinių namų architektų kaip atskiros grupės, neruošia ir rąstinių namų statytojų. Jei pagrindinės laikančios sienos padaromos iš vienodo storio rąstų (name 8x12m jų turėtų būti minimum 6), tai kitos sienos gali būti daromos iš karkaso. Svarbu numatyti, kad rąstinė namo dalis "sės", o karkasas ne.Todėl reikalingos tam tikros konstrukcijos leidžiančios rastinei daliai sėsti, o karkasui likti nesugniuždytam.

Paieškojus galite rasti meistrų, kurie darys viską, ko pageidauja užsakovas. Meistras" auksarankis" prisuka karkaso laikančias konstrukcijas prie lubų konstrukcijų ,rąstinai daliai sėdant apie 10cm karkasas liks tokio pat aukščio- pasekmė Jūsų pirmo aukšto siena gali atsidurti antrajame aukšte. Įtvirtinus kietai, į pvz perdangos balkius būtų pakelti pastarieji, o kartu ir virš perdangos suręsti rąstai. Tad betkokie pakeitimai reikalauja žinių ir įgūdžių.
Todėl prekybininkų principas "klientas visada teisus" rąstinio namo statyboje negalioja. Jei kas bando tuo vadovautis- turime 16- 20 m ilgio sienas projekte, be jokių kertančių sienų, turime rastinių namu statytojų, kurie sugeba vienoje vertikalėje sujungti du 6m ilgio rąstus ir gauti 12 m ilgio sienas be kertančiųjų.

Pasekmė-dar nebaigus dėti stogo sienos išsiputė. Kas kaltas: ar klientas kuriam žutbūt reikalinga tokia siena ir pvz 60cm intarpas neįtinka, ar statytojas, kuris tenkina betkokį užsakovo pageidavimą, kad tik gautų užsakymą? Spręsti Jums. Gal geriau pasikliauti statytoju ar architektu, kuris sako, kad šitaip negalima, kad reikalinga stiprinti konstrukcijas,nes kas po metų dar gražiai atrodo tai po penkerių ar dešimties bus jau problema. Taigi atsakymas vienas jei pakanka laikančių sienų name, tai kitos gali būti karkasinės,bet tai turi skaičiuoti ir atlikti specialistai.

 

Gintaras, UAB "Rovada"

 

Atsakymas: taip, rąstinio namo vidines sienas galima daryti karkasines ir apkalti gipso plokštėmis. Tačiau reikia atsižvelgti į namo dydį, formą, išplanavimą, konstrukciją. Dažnai vis tiek, bent viena vidinė pertvara yra reikalinga daryti iš tokių pat rąstų kaip ir lauko sienojai, kad namo konstrukcija būtų stabili ir patikima. Kitaip tariant, vidines sienas galima daryti karkasines, tačiau visad reikia gerai apgalvot kurias pertvaras galima daryti karkasine, o kurias būtina daryti iš rąstų.

Pastaba: darant vidines sienas karkasines ir kalant jas gipso plokštėmis, reikia nepamiršti apie namo sėdimą. Reikia numatyti tarpelį tarp rąstinės konstrukcijos ir karkaso, kad sėdanti rąstinė konstrukcija nesulaužytu gipso plokštės.

 

Andrius,  UAB"Konvesta"

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt