Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 
Tema: Statyba

321. Galvojame apie jurtos statybą. Kokios paskirties žemėje yra galima jurtos statyba? Ar jurtos statybos reglamentavimas įeina į poilsio paskirties statinių reglamentavimą pagal šį straipsnį - 7.13. poilsio paskirties pastatai – pastatai skirti poilsiui (poilsio namai, turizmo centrai, kempingų pastatai, kaimo turizmo pastatai, vasarnamiai, medžioklės nameliai ir kiti poilsio pastatai). Kur galima būtų sužinoti visus jurtos statymo reglamentavimus ir sąlygas?

Žinovo atsakymas:

Statybos įstatymo 1 straipsnyje nustatyta, kad: „Šis įstatymas nustato visų Lietuvos Respublikos teritorijoje, jos išskirtinėje ekonominėje zonoje ir kontinentiniame šelfe statomų, rekonstruojamų ir remontuojamų statinių esminius architektūros reikalavimus, trečiųjų asmenų interesų apsaugos reikalavimus, statybos techninio normavimo, statybinių tyrimų, statinių projektavimo, statinių projektų ir statinių ekspertizės, statybos, statybos užbaigimo, statinių naudojimo ir priežiūros, griovimo tvarką, statybos dalyvių, viešojo administravimo subjektų, statinių savininkų (ar naudotojų) ir kitų juridinių ir fizinių asmenų veiklos šioje srityje principus ir atsakomybę.“. Civilinio kodekso 1.98 straipsnyje nustatyta:

 

„1. Daiktai, kaip civilinių teisių objektai, skirstomi į kilnojamuosius ir nekilnojamuosius.

 

2. Nekilnojamieji daiktai yra žemė ir kiti daiktai, kurie susiję su žeme ir kurių negalima perkelti iš vienos vietos į kitą nepakeitus jų paskirties bei iš esmės nesumažinus jų vertės (pastatai, įrenginiai, sodiniai ir kiti daiktai, kurie pagal paskirtį ir prigimtį yra nekilnojamieji).

 

3. <...>. 4. Daiktai, kuriuos galima perkelti iš vienos vietos į kitą nepakeitus jų paskirties ir iš esmės nesumažinus jų vertės, laikomi kilnojamaisiais, jeigu įstatymai nenustato ko kita.“. Statybos įstatymo 2 straipsnio 16, 84 ir 90 dalyse pateikiamas toks sąvokų išaiškinimas:

- Inžineriniai statiniai – susisiekimo komunikacijos, inžineriniai tinklai, kanalai, taip pat visi kiti statiniai, kurie nėra pastatai;

- Statinys – nekilnojamasis daiktas (pastatas arba inžinerinis statinys), turintis laikančiąsias konstrukcijas, kurios visos (ar jų dalis) sumontuotos statybos vietoje atliekant statybos darbus;

- Statybos darbai – darbai, atliekami statant (montuojant, tiesiant) naują, rekonstruojant, remontuojant ar griaunant esamą statinį (žemės kasimo, mūrijimo, betonavimo, montavimo, pamatų ir stogų įrengimo, stalių, apdailos, įrenginių paleidimo ir derinimo). Statybos darbai skirstomi į bendruosius (žemės darbai, statybinių konstrukcijų statybos ir montavimo darbai) ir specialiuosius (kiti statybos darbai).

 

Specialiųjų darbų rūšys nustatomos normatyviniuose statybos techniniuose dokumentuose. Informuojame, kad Statybos įstatyme ir statybos techniniame reglamente STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ objektas „jurta“ nėra minimas ir klasifikuojamas kaip statinys. Terminų žodyne (https://www.lietuviuzodynas.lt/terminai/Jurta) pateikiamas toks termimo „jurta“ išaiškinimas: Jurta - (turk.jurt - butas) - Centrinės ir Vidurinės Azijos bei Pietų Sibiro klajoklių tautų apskritas arba daugiakampis kilnojamas būstas; ~ą sudaro medinis karkasas, pintos sienos, veltiniu ar oda dengtas kupolo pavidalo stogas; ~os vidus būna kelių dalių - moterų pusėje laikomi namų apyvokos daiktai ir maistas, vyrų - pakinktai, balnai; kai kada būna atskira vieta svečiams; po kupolu įrengiamas atviras židinys; Vidurinės Azijos tautų ~os labai puošiamos.

 

Apibendrindami aukščiau nurodytų teisės aktų nuostatas ir kitą informaciją, manome, kad jurta yra kilnojamasis daiktas, kuriam Statybos įstatymas ir statybos techniniai reglamentai netaikomi. Vadovaudamiesi Asmenų konsultavimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos taisyklių, patvirtintų Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininko 2017 m. lapkričio 30 d. įsakymu Nr. 1V-160, 1 punktu ir 4.1 papunkčiu, informuojame, kad Inspekcija teikia konsultacijas teritorijų planavimo ir statybos valstybinę priežiūrą reglamentuojančių ir su jais susijusių teisės aktų nuostatų taikymo klausimais.

 

Inspekcijos statybos valstybinės priežiūros funkcijos nustatytos Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros įstatymo 8 straipsnyje. Pagal šiuo įstatymu priskirtą kompetenciją, Inspekcija nenagrinėja ir neteikia konsultacijų kilnojamųjų daiktų naudojimo klausimais. Dėl jurtų statymo tvarkos išaiškinimo ir atitinkamos veiklos organizavimo bei licencijavimo pagal kompetenciją galima būtų kreiptis į savivaldybės administraciją, kuriai Vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnyje priskirta savarankiškoji funkcija leidimų (licencijų) išdavimas įstatymų nustatytais atvejais ir tvarka.

 

Nurodytus teisės aktus galite rasti Teisės aktų registro interneto svetainėje www.e-tar.lt. Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojusius teisės aktus ir negali būti laikoma Inspekcijos sprendimu konkrečioje situacijoje. Prašome šiuo el. pašto adresu neatsakyti. Norėdami patikslinti klausimą, pateikite jį iš naujo Inspekcijai el. pašto adresu:

 

Ieva Liutkutė
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos
Atstovė viešiesiems ryšiams
Tel.: (8 5) 259 5617
Mob. tel.: +370 608 45748

El. paštas: i.liutkute@vtpsi.lt

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt