320. Norėtume statyti prie namo priestatą vonios patalpoms įsirengti. Namo bendras plotas yra 84,11 kv.m. namas stovi mieste. Nuo ko mes turėtume pradėti? Ar reikia leidimo statyti priestatui? Ar namo projekto?
Žinovo atsakymas:
Galimi du variantai.
I. Jei prie esamo gyvenamojo namo (neypatingųjų kategorijos pastato, kurio bendras plotas 84,11 kv.m) pristatomas priestatas ir dėl priestato statybos bus keičiamos, silpninamos, stiprinamos ir pan. esamo gyvenamojo namo laikančiosios konstrukcijos. Tuomet tokia statybos rūšis bus esamo gyvenamojo namo rekonstravimas ir priestatas bus namo sudėtinė dalis. Šiuo atveju neypatingojo gyvenamojo namo rekonstravimui visais atvejais privalomas rekonstravimo projektas ir statybą leidžiantis dokumentas.
II. Jei prie esamo gyvenamojo namo (neypatingųjų kategorijos pastato, kurio bendras plotas 84,11 kv.m) pristatomas priestatas ir dėl priestato statybos nebus perstatomos ir pertvarkomos (nekeičiamos, nesilpninamos, nestiprinamos ir pan.) esamo gyvenamojo namo laikančiosios konstrukcijos. Tuomet tokia statybos rūšis bus naujo pastato (priestato) statyba.

Šiuo atveju:
-jei statomas naujas I grupės nesudėtingasis negyvenamosios paskirties pastatas (priestatas, kurio plotas iki 50 kv.m, aukštis iki 5 m, atstumas tarp atraminių konstrukcijų neviršija 6 m), jo statybai statinio projektas ir statybą leidžiantis dokumentas būtų privalomas, jei statyba bus vykdoma žemės sklype, kuris yra kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, kurortuose, Kuršių nerijoje, upėje ar jos dalyje, kuri įgyvendinant Vandens įstatymą įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą, Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoje (jeigu statoma ne sodyboje), magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijose, esančiose 200 metrų atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies;
-jei statomas naujas II grupės nesudėtingas negyvenamosios paskirties pastatas (priestatas, kurio plotas iki 80 kv.m, aukštis iki 8,5 m, atstumas tarp atraminių konstrukcijų neviršija 6 m), jo statybai statinio projektas ir statybą leidžiantis dokumentas būtų privalomas, jei statyba bus vykdoma žemės sklype, kuris yra mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, upėje ar jos dalyje, kuri įgyvendinant Vandens įstatymą įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą, gamtos paveldo objekto, valstybinio parko, valstybinio rezervato, draustinio ar biosferos rezervato buferinės apsaugos zonoje (jei pagal Saugomų teritorijų įstatymą šioje teritorijoje statyba galima), Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoje (jeigu statoma ne sodyboje), magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijose, esančiose 200 metrų atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies.
Kitais atvejais negyvenamosios paskirties I ir II grupės nesudėtingųjų pastatų statybai statinio projektas ir statybą leidžiantis dokumentas neprivalomas.
Primename, kad:
-Jei būtų statomas nesudėtingasis gyvenamosios paskirties pastatas (priestatas), jo statybai visais atvejais privalomas statinio projektas ir statybą leidžiantis dokumentas.
-Jei statomas neypatingųjų kategorijos pastatas (priestatas neatitinkantis nesudėtingųjų pastatų požymius) jo statybai visais atvejais privalomas statinio projektas ir statybą leidžiantis dokumentas.
Bendruoju atveju, kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti statybą leidžiantį dokumentą nustatyta Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 27 straipsnio 5 dalyje.
Ieva Liutkutė
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos
Atstovė viešiesiems ryšiams
Tel.: (8 5) 259 5617
Mob. tel.: +370 608 45748
El. paštas: i.liutkute@vtpsi.lt
|