Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news

 
Tema: Statyba

308. Pastačiau namą kaip ūkininkas (ūkininko sodybą), tačiau statant pakeičiau namo stogą iš keturšlaičio į dvišlaitį. Namo aukštis nepakito. Stogą keitėme pagal konstruktorės nubraižytą projektą. Ar registruojant statybų baigtumą gali kilti problemų? Kad nebūtų problemų registruojant ir priduodant vėliau namą, ką turėčiau daryti?

Žinovo atsakymas:

Statinys turi būti statomas taip ir toks, kaip numatyta šio statinio projekte, pagal kurį išduotas statybą leidžiantis dokumentas. Jei statybų eigoje kyla poreikis pakeisti projekto sprendinius, projekto keitimus ir (ar) papildymus atlieka projektą parengęs projektuotojas, parengiant naujos laidos projekto sprendinių dokumentą (-us). Ar pakeistam projektui privaloma gauti naują statybą leidžiantį dokumentą priklauso nuo to, kokie – esminiai ar neesminiai sprendiniai yra keičiami.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) primena, kad pagal Statybos įstatymą, esminiai statinio projekto sprendiniai – tai statinio projekto sprendiniai, kuriais nustatoma:

- statinio vieta sklype,

- statinio ar jo dalių paskirtis,

- statinio laikančiosios konstrukcijos ir jų išdėstymas,

- statinio išorės matmenys (aukštis, ilgis, plotis ir pan.)

ir sprendiniai, kuriais įgyvendinami:

- specialieji saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimai

- specialieji paveldosaugos reikalavimai.

Kai po statybą leidžiančio dokumento išdavimo keičiami pirmiau nurodyti esminiai projekto sprendiniai ir rengiamas naujos laidos projekto sprendinių dokumentas (-ai), turi būti atlikta pakeisto projekto ekspertizė (kai privaloma), pakeistas projektas patvirtintas (kai privaloma), pakeistam projektui privaloma gauti naują statybą leidžiantį dokumentą.

Svarbu paminėti, kad statybos techniniame reglamente yra nustatytos išimtys, kai pakeitus esminius statinio projekto sprendinius ir norint tęsti statybą, naujas statybą leidžiantis dokumentas neprivalomas. Tai yra, kai:

- laikančiosios konstrukcijos keičiamos į ne blogesnes savybes turinčias konstrukcijas;

- dėl objektyvių priežasčių (nenumatytų aplinkybių, kliūčių) keičiama inžinerinio tinklo ar susisiekimo komunikacijos trasa ar jos dalis ir dėl to keičiasi inžinerinio tinklo ar susisiekimo komunikacijos ilgis;

- iki 1 m keičiama statinio vieta žemės sklype (teritorijoje);

- iki 1 m didinami statinio išorės matmenys;

- mažinami statinio išorės matmenys.

Visais paminėtais išimčių atvejais, projektas turi būti keičiamas nepažeidžiant teritorijų planavimo dokumentų, statybą leidžiančių dokumentų, kitų teisės aktų, specialiųjų architektūros reikalavimų, specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų, specialiųjų paveldosaugos reikalavimų ir esminių statinio reikalavimų.

Apibendrindami pirmiau nurodytą informaciją, manome, kad statinio stogo konfigūracijos keitimas iš dvišlaičio stogo į keturšlaitį yra susijęs su statinio laikančiųjų konstrukcijų pakeitimu ir jų išdėstymo keitimu, o tai yra esminių statinio projekto, pagal kurį išduotas statybą leidžiantis dokumentas, sprendinių keitimas. Kadangi šių esminių statinio projekto sprendinių (laikančiųjų konstrukcijų išdėstymo) keitimas nepatenka į aukščiau nurodytas išimtis, todėl planuojamų pakeitimų įgyvendinimui privaloma ne tik parengti naujos laidos projekto sprendinių dokumentą (-us), bet ir gauti naują statybą leidžiantį dokumentą.

Inspekcija pažymi, kad statyba laikoma savavališka – ne vien tik neturint galiojančio statybą leidžiančio dokumento bet ir jį turint, tačiau pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius. Todėl pagal pakeistą projektą vykdyti statybos darbus galima tik tada, kai jau išduotas naujas leidimas.
 

Ieva Liutkutė

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos

inspekcijos prie Aplinkos ministerijos

Atstovė viešiesiems ryšiams

Tel.: (8 5) 259 5617

Mob. tel.: +370 608 45748

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt