Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

8 patalpų sausinimo būdai
2019-01-25 Šaltinis: RUBISOLIS.lt

Optimali patalpų drėgmė yra tarp 40-60%. Šis procentas parodo, koks vandens kiekis yra ore. Kadangi drėgname ore sparčiai dauginasi organizmai jie dažnai gali būti įvairių alerginių reakcijų sukėlėjai. Taip pat drėgnas oras iššaukia pelėsį, kuris kenkia tiek žmonėms, tiek namams ir daiktams.


8 patalpų sausinimo būdai title=
Nuotr. CottageLife.com

Tam, kad žinotumėte, koks procentras drėgmės yra jūsų patalpoje, jums reikalingas hidrometras. Dažnai kartu su hidrometru yra ir termometras, kadangi temperatūra vaidina svarbų vaidmenį drėgmės pojūčiui įvertinti ir taip pat sudaro sąlygas organizmų dauginimuisi.
Tik žinodami konkrečias drėgmės priežastis galime efektyviai spręsti drėgmės problemas.
Dalijamės galimais variantais.


1. Vėdinimas

 

 

Vėdinimas išjudina orą ir suvienodina temperatūrą dėl to sumažina kondensato susidarymo galimybę.2. Akmens druska

 


Galbūt dar kažkas iš jūsų prisimenate pas močiutes kaime žiemą prie langų statomus stiklainiukus su druska. Taip, ji ten būdavo surinkti drėgmei, kad sumažintų kondensatą ir mažiau rasotų langai. Išbandykite, turėtų veikti ir XXI amžiuje.


3. Valgomoji soda

 


Kartais atrodo, kad soda yra panacėja visuose buitiniuose iššūkiuose. Taigi ji taip pat sugeria ir drėgmę. Supilkite į indelius ir pastatykite ten, kur renkasi drėgmė: sandėliuke, spintoje, virtuvėje, vonios kambaryje, po kriaukle ir pan.


4. Ryžiai ar kitos kruopos

 


Ryžiai visais laikais Rytuose buvo naudojami kaip drėgmės sugėriklis, nes jie savyje gali sutaplinti ypač daug drėgmės.


5. Kačių kraikas

 


Tai puikus drėgmės sugėrikas, gerai žinomas kačių mylėtojams. Nesvarbu, kokios rūšies pasirinksite, supylus į medžiaginį maišelį ar kojinę, galite dėti ten, kur yra poreikis.


6. Drėgmės surinkimo granulės

 


Tai silikoninės granulės tokios kaip būna dedamos į batus ar kitus galanterinius gaminius. Jų galima įsigyti ūkinių prekių parduotuvėse.


7. Mažiau augalų kambaryje

 


Augalai yra labai gerai, jie valo, gaivina orą, tačiau vertėtų nepamiršti, kad kartais kambaryje jų gali būti tiesiog per daug. Tad augalų mylėtojams kaip kompromisinis variantas rekomenduojama laikyti ne daugiau kaip 3 augalus kambaryje.

8. Profesionalūs sausintuvai

Sumažinti drėgmės kiekį galime naudodamiesi sausintuvu, rekuperatoriumi, oro kondicionieriumi, šildytuvu.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt