Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

6 realūs būdai susimažinti sąskaitą už elektros energiją
2021-07-08 Šaltinis: Ignitis

Norime su jumis pakalbėti apie elektros taupymo būdus – tikrus, realius ir atnešančius naudą dešimtimis eurų, o ne mažytes smulkmenas, kurios švaisto jūsų laiką ir jėgas. Atrinkome, paskaičiavome ir dalinamės.


6 realūs būdai susimažinti sąskaitą už elektros energiją title=
Nuotr. iSwich.com

1. Rinkitės aukšto energetinio efektyvumo prietaisus.
Energetinis efektyvumas žymimas raidėmis nuo A+++ (pats geriausias) iki F (pats blogiausias). Jis rodo, kaip efektyviai ir ekonomiškai prietaisas naudoja elektros energiją. Taupesni prietaisai kainuoja daugiau, bet ir leidžia jums daugiau sutaupyti.

Pavyzdžiui, A+++ klasės skalbimo mašina vienuolikos metų laikotarpyje sunaudos maždaug 75 eurais mažiau elektros nei A+ klasės. O A+++ klasės šaldiklis per savo gyvavimo laiką jums sutaupys net 370 eurų, lyginant su A+ prietaisu. Pagalvokit, kiek prietaisų namie turite. Jei jie žemos energetinės klasės, kalba eina jau ne apie dešimtis, o šimtus eurų.

2. Pasikeiskite senas lemputes į LED.
Statistika labai iškalbinga. Pasikeitus senovines lemputes į LED technologiją, elektros išlaidas apšvietimui galite sumažinti 50–90 %. Tradicinę 60 vatų lemputę pakeitę 10 vatų LED, per metus galite susimažinti elektros sąskaitą net iki 15 eurų. Ir čia tik viena lemputė!

Beje, nors LED lemputės brangesnės, jos ir tarnauja ilgiau, tad ilguoju laikotarpiu vis tiek sutaupote.

 

18,096 Thermostat Stock Photos | Free & Royalty-free Thermostat Images |  Depositphotos

3. Nenaudojamus prietaisus išjunkite iš tinklo.
Kad ir kokie modernūs prietaisai jūsų namuose, veikdami budėjimo (angl. stand-by) režimu jie vis tiek nuolat naudoja elektros energiją (net ir į rozetę įjungtas mobilaus telefono kroviklis). Kitaip tariant, jūs kiekvieną mėnesį mokate už nesinaudojimą prietaisais.

Didžiosios Britanijos energijos efektyvumo organizacijos „Energy Saving Trust“ duomenimis, vien prisimindami iš tinklo išjungti prietaisus, per metus galite sutaupyti iki 35 eurų. Taigi išjungę be reikalo įjungtas šviesas, nuo vienos lemputės kas valandą sutaupote po centą.

4. Skalbkite ekonomiškai.
Skalbimo mašiną junkite tik tada, kai ji pilna (nebent ji moderni ir turi ekonominę funkciją, įvertinančią skalbinių kiekį). Pusiau prikrauta ji sunaudoja tiek pat elektros ir karšto vandens kiek pilna.

Tiesą sakant, skalbimo mašina daugiausiai energijos sunaudoja vandens kaitinimui. Skalbdami savo drabužius žemesnės temperatūros vandenyje, per metus galite sutaupyti apie 80 eurų.

5. Pasirūpinkite savo šaldytuvu.
Šaldytuve pasirinkite optimalią temperatūrą. Kam viską šaldyti iki arkties ledynų, kai maistui visiškai pakanka 3 laipsnių šilumos. O šaldiklyje pilnai pakaks 18 laipsnių šalčio.

Taip pat nepamirškite reguliariai atitirpinti šaldiklio. Puikus ženklas tai daryti, jei susidarė 5 mm ledo sluoksnis. Kuo daugiau šaldiklyje ledo, tuo daugiau sunaudojama elektros energijos. Jei jūsų įrenginyje nėra automatinės atitirpimo funkcijos, reikėtų tai padaryti patiems kas pusę metų.

6. Įsirenkite alternatyvios energijos sprendimą.
Kodėl nepasinaudojus nemokama atsinaujinančia energija iš gamtos? Tai nebūtinai turi būti vėjo jėgainė jūsų kieme ar vandens malūnas upelyje. Saulės elektrinės tiek ištobulėjo, kad jas įsirengus ant namo stogo arba išsinuomavus dalį saulės parko, sumažinsite savo elektros sąskaitą tris kartus. O investicijos į juos atsipirks per 6–7 metus su valstybės parama.

Štai tokie labai konkretūs patarimai. Po vieną jie gal ir sutaupys vos kelis eurus per metus, bet jei į energijos taupymą pasižiūrėsite rimtai ir kompleksiškai, metų gale tikrai pajusite skirtumą. Tačiau svarbiausia, kad visi patarimai yra nesudėtingai įgyvendinami.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt