Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

6 dažnos klaidos renkantis apšvietimą
2016-05-28 Šaltinis: ELMO

Kodėl vieni namai atrodo jaukūs, o kiti, net su labai panašia apdaila, visiškai šalti ir nesimpatiški?


6 dažnos klaidos renkantis apšvietimą title=

Kodėl vienuose kambariuose būti malonu, o kituose greitai išvargstate? Kodėl tinkamų drabužių suradimas toks varginantis ir sudėtingas procesas?

 

Jeigu Jus kamuoja šie ir panašūs klausimai, neabejotinai atsakymas slypi apšvietimo klaidose. Venkite šių pagrindinių klaidų ir jūsų ateitis bus šviesi.

1. Pasikliauti tik vienu šviesos šaltiniu

Raktas į gerą apšvietimą yra šviesos sluoksniavimas, t.y. šviestuvų išdėstymas keliais aukštais. „Negalima pasikliauti tik vienu šviesos šaltiniu. Galite varijuoti su pakabinamomis lempomis ir grindų šviestuvais arba stalinėmis lempomis“, sako ELMO apšvietimo salono vadovas Saulius Baravykas. Šilti šviesos telkiniai atkreipia žmonių dėmesį ir sukuria erdvės intymumą.

 2. Virš galvų naudoti per ryškius šviestuvus

Nėra nieko blogiau, nei per ryškios šviesos, kurios priverčia jaustis it scenoje. Norint to išvengti rekomenduojama naudoti šviesos reguliatorius ir šiltas, baltas lemputes kiekviename kambaryje, įskaitant ir vonios. Šiukštu, kai apšvietimas nušviečia Jus!

 3. Negalvoti apie šviestuvo galią

Gera nuotaika yra svarbiausias dalykas, tačiau pietūs ypač ryškioje šviesoje savijautą tik blogina. Ir visa tai tik todėl, kad apšvietimui naudojami netinkamos galios šviestuvai. Jei norite šviesios ir jaukios svetainės, kurios plotas 20 m2, rekomenduojama rinktis LED šviestuvus, kurių galia apie 70 W. O didžiausias malonumas - turėti galimybę reguliuoti apšvietimo intensyvumą pagal nuotaiką ar dienos metą. Bet jeigu Jūs neturite reguliatoriaus, tada reiktų bent jau galimybės sumažinti ar padidinti apšvietimo intensyvumą 20 m2 kambaryje nuo 40 iki 80 W.

Vonios kambaryje reikia rinktis šviestuvą virš galvos ir šonuose arba abiejuose veidrodžio pusėse. Jei vonios kambarys yra 9 m2, tai virš galvos turi būti keletas LED šviestuvuvų po 6 – 12W, o šonuose po 5-10 W.

Naudodami LED šviestuvus nešvaistysite pinigų elektros energijai, nes jie sunaudoja iki 10 kartų mažiau energijos, nei įprastiniai šviestuvai.

 4. Per daug įrenginėti įleidžiamų šviestuvų


Saikingai naudokite įleidžiamus į lubas šviestuvus, nes per daug apšvietimo pavers Jūsų lubas skylėtu olandišku sūriu! Būkite atidūs – skirtingoms patalpoms reikia skirtingo tipo šviestuvų. Įleidžiami į lubas šviestuvai puikiai tinka vonios kambaryje ar koridoriuje, tačiau tokio tipo šviesa yra per daug griežta ir plokščia gyvenamosioms zonoms. Šio tipo šviestuvai labiau tinka ofisams ar įstaigoms.

 5. Šviesos jungiklius ar reguliatorius įrenginėti netinkamoje vietoje

Apšvietimas yra viskas! Jis sukuria atmosferą, dramą ir intrigą kambaryje. Pats paprasčiausias būdas tai pasiekti - reguliuoti šviesos stiprumą. Galite visur naudoti reguliatorių, net ir vonios kambaryje. Jungiklius ar šviesos reguliatorius patogiausia įrenginėti 92 cm aukštyje nuo grindų. Sumontuokite juos apie 4 - 5 cm nuo durų staktos toje pačioje pusėje iš kurios atsidaro durys.

 6. Nesirūpinti savo drabužine

Jūsų spintai taip pat reikia dėmesio. Geras, paslėpto tipo apšvietimas padeda atskirti, kuo vienos juodos kelnės skiriasi nuo kitų: tik kokybiška šviesa parodo atspalvių skirtumus ir smulkiausias rūbų detales. „Mes taip pat dažnai rekomenduojam akcentinius šviestuvas spintos viršuje, kaip antrinius šviesos šaltinius. Kad kiekvieną rytą būtų lengva išsirinkti drabužius, geras apšvietimas yra vienas iš būtinų reikalavimų“, sako ELMO apšvietimo salono vadovas Saulius.

 

 

 


 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt