Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

5 mitai apie butų pranašumą prieš kotedžus
2019-03-29 Šaltinis: Indema, Rolandas Vasiliauskas

Gyvenimas kotedžuose dažnam asocijuojasi su nepasiekiama prabanga ir uždaru gyvenimu toli nuo miesto centro. Tokie stereotipai gerokai susiaurina naujakurių būsto pasirinkimą. Svajonė rytais gerti kavą savo pievelėje dažnai miršta pasirinkus gyvenimą daugiabutyje su vaizdu į kaimynų langus. Tuo tarpu nekilnojamojo turto ekspertai sako, jog gyvenimas kotedže tampa vis labiau įkandamas vidutines pajamas gaunantiems žmonėms, tik pastarieji vis dar gana pasyviai domisi tokia galimybe.


5 mitai apie butų pranašumą prieš kotedžus title=

Kotedžų projektą „Kalnėnų slėnis“ vystančios bendrovės „Indema“ vadovas Rolandas Vasiliauskas vardina populiariausius mitus, susijusius su gyvenimu kotedže.

 

1 mitas. Per brangu – neįpirksiu Šiuo metu vieni pigiausių naujos statybos butai Vilniuje kainuoja maždaug 1200 Eur už kv. m, tuo tarpu vidutinė kotedžo kvadratinio metro kaina sostinėje siekia apie 1100 Eur. Daugeliu atvejų kotedžo kvadratinio metro kaina bus mažesnė ir to paaiškinimas labai paprastas – pastatyti kotedžą ir pigiau, ir užtrunka mažiau laiko.

 

Palyginkime konkretų pavyzdį. Šiuo metu statomame „Kalnėnų slėnyje“ 107 kv. m kotedžas kainuoja 119 tūkst. eurų. Kokio dydžio butą už analogišką sumą būtų galima nusipirkti skirtinguose Vilniaus rajonuose? Turint 110-120 tūkst. eurų biudžetą, netoli centro būtų galima įsigyti maždaug 45-60 kv. m, pačiame centre – 34 kv. m, o miegamajame sostinės rajone – 95 kv. m butą.

 

Pastarasis variantas savo plotu panašiausias į kotedžo, tačiau prie buto kainos pridėjus išlaidas automobilio stovėjimo vietai ir sandėliukui, bendra buto kaina bus net didesnė nei kotedžo. Įsigydami kotedžą jūs gaunate ne tik automobilio stovėjimo vietą, bet ir žemės plotą, kurį galite išnaudoti pagal savo poreikius – apsodinti gėlėmis, auginti šiltnamyje daržoves, įrengti vaikams sūpynes ar tiesiog visą teritoriją apsėti žole.

 

2 mitas. Gyvenimas kotedže – brangesnis Daugelis klaidingai linkę manyti, kad gyventi šiltai 100 kv. metrų kotedže yra gerokai brangiau nei bute. Apklausėme „Kalnėnų slėnio“ gyventojus, kiek jie sumokėjo už šildymą šalčiausią šių metų mėnesį – sausį. Šildymas dujomis šeimai vidutiniškai atsiėjo apie 50-60 Eur, šiek tiek brangiau už jį mokėjo namuose turintys rekuperatorių – apie 70 Eur. Analogiško dydžio bute su centriniu šildymu Vilniuje šiluma sausį kainavo beveik 120 Eur, o turintiems centrinį kolektorinį šildymą – apie 50 Eur.

 

Partnerio nuotr./„Kalnėnų slėnis“

3 mitas. Toli nuo miesto centro Nors kotedžai dažniausiai statomi toliau nuo miesto centro, tačiau tai nėra taisyklė. Vilniuje yra bent keli kotedžų rajonai, kuriuos nuo Rotušės aikštės skiria vos 6-10 kilometrų. Tačiau rajono patrauklumas turėtų būti matuojamas ne vien kilometrais, skiriančiais jį nuo miesto centro, bet ir vertinant laiką per kurį jį galima pasiekti.

 

Šalia kotedžų rajonų nutiesti aplinkkeliai ir viadukai visuomet leidžia sutaupyti laiko įveikiant norimus atstumus. Pavyzdžiui, iš Kalnėnų nuvažiuoti iki sostinės centro užtrunka tiek pat kiek iš Žirmūnų – apie 10 minučių. Taigi dar vienas mitas, kad norint gyventi kotedže, teks mažiausiai valandą važiuoti iš namų iki darbo, sugriautas.

 

4 mitas. Vaikai neturės kur ir su kuo žaisti Šeimos, kurios svarsto galimybę gyventi kotedže, pabrėžia norą turėti daugiau privatumo, bet tuo pačiu nerimauja, ar netaps atsiskyrėliais ir ar jų atžalos susiras draugų. Prieš pirkdami kotedžą, būtinai pasidomėkite, ar kotedžų statytojas planuoja įrengti vaikų žaidimo aikšteles. Tai itin svarbios vietos šeimoms, turinčioms vaikų, nes čia mezgasi pažintys ne tik tarp vaikų, bet ir jų tėvų. Kotedžų statytojai vis labiau linkę investuoti į rajono infrastruktūrą ir patys siekia suburti vietos gyventojų bendruomenę. Skatindami gyventojų tarpusavio bendravimą, organizuoja šventes ar susibūrimus.

 

Šiuo atveju laimi visi – ir gyventojai, pažindami kaimynus, ir kotedžų rajonų statytojai, darydami savo objektą dar patrauklesniu pirkėjui. Labai tikėtina, jog gyvenant kotedže užsimegs stipresnė draugystė tarp kaimynų nei daugiabutyje. Čia atsikelia panašias pajamas gaunantys žmonės, kurie panašūs ir savo gyvenimo būdu – kad ir tuo, jog įgyvendino svajonę kavą rytais gerti nuosavoje pievutėje.

 

Partnerio nuotr./„Kalnėnų slėnis“

5 mitas. Per didelis plotas Kokio ploto bus kotedžas, kuriame gyvensite, priklauso tik nuo jūsų. Šiandien statytojai kotedžus siūlo nuo 60 iki 160 kv. m ploto ir dar didesnius. Mūsų skaičiavimu, optimaliausias kotedžo plotas – maždaug 100 kv. metrų. Šis plotas tinkamas tiek 4-5 asmenų šeimai, tiek jaunai šeimai, kuri ateityje planuoja turėti vaikų. 100 kvadratų – tai viso labo 4 kambariai, iš kurių greičiausiai vienas bus svetainė, o kitas – tėvų miegamasis.

 

Likę du kambariai gali būti įrengti pagal poreikį – virsti darbo, vaikų ar svečių kambariais, kuriuose patogiai galės apsistoti, pavyzdžiui, užsienyje gyvenantys vaikai su šeimomis. Įrengti visų kambarių iš karto nėra būtina, tačiau pravartu įsivertinti savo planus ir poreikius keliems metams į priekį. Gyventi bute ar kotedže, iš esmės yra skonio reikalas. O apsisprendžiant dėl būsto reikia vadovautis ne išankstinėmis, dažnai nepagrįstomis nuomonėmis, ne populiariais mitais, bet tiksliai pamatuotomis galimybėmis.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt