Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

10 interjero tabu
2010-12-23 Šaltinis: mama.lt

Interjero kūrimas turi savų taisyklių. Tačiau pastaruoju metu vis madingesne tampa tendencija tas taisykles laužyti. Bet yra tokių tabu, kuriuos laužyti savo namuose nepatartų nė vienas interjero dizaineris.  Štai dažniausių interjero klaidų dešimtukas. 


10 interjero tabu  title=

1. Perkrovimas. Net ir geriausi bei prabangiausi daiktai, suvenyrai, rankdarbiai, detalės ar spalvos neatrodys gerai, jei jų bus per daug. Kiekvienai detalei ar spalvai atsiskleisti reikia erdvės, taigi saikas turėtų būti svarbiausia namų interjero kūrimo taisykle. 

2. Šuolis į aukštį. Gerai, kai išnaudojama visa patalpos erdvė, iki pat lubų. Bet blogai, jei kur nors palubėje atsiduria daiktai, į kuriuos dažnai žiūrime– televizorius, nuotraukos, kelionių suvenyrai ir pan. Pagailėkite ir savo, ir svečių kaklo raumenų ir raskite vietos kiek žemiau, akių lygyje.

3. Per žemai pakabintos užuolaidos. Šviesos tikrai nebus per daug, jei karnizą kilstelėsite kiek aukščiau, nei lango viršus. Jei jį paslepiate medžiaginiais užuolaidų dekoro elementais – taip pat pasistenkite, kad jie būtų kiek aukščiau lango viršutinės linijos ir jokiu būdu nedengtų paties lango. Leiskite langui kvėpuoti!

4. Pretenzijos į egzotišką stilių. Marinistinis stilius pajūrio viešbutyje atrodo jaukiai ir gražiai, tačiau jei jūsų butas – keli šimtai kilometrų nuo jūros, toks stilius namuose atrodys tiesiog apgailėtinai. Kaip ir pastangos vidutinių platumų klimato juostoje stovinčiame name sukurti arabų šeicho rūmų atgarsius.

5. Per ryškus šviesos šaltinis. Geriau 4 mažesnio galingumo lemputės, kurias būtų galima jungti poromis skirtingose vietose, nei viena ryški lempa centre.

6.  Ideali dermė. Jei visut visutėlės kambario detalės bus tik 1 ar 2 spalvų – vaizdas bus dirbtinis ir tarsi netikras. Juk net ir dėvint dalykinį kostiumėlį ir palaidinę, idealiai derančius tarpusavyje, norisi kokios nors netikėtos detalės.

7. Poravimas. Nors pažodžiui sekdami feng šu specialistų rekomendacijomis žmonės įsigudrina namuose suporuoti ne tik vieną kitą suvenyrą, bet beveik visas kambario detales, interjeras nuo to tampa ne jaukesnis, o panašesnis į Nojaus laivą.

8. Skalės monotonija. Venkite vienodo gabarito ir atspalvio detalių. Drąsiau maišykite skirtingas spalvos intonacijas, plačias detales su siauromis, žemas – su aukštomis. Tai suteiks kambariui gyvybės.

9. Įstrižos linijos. Sofos, lovos, stalai ar komodos, pastatytos įstrižai, tik svajonėse atrodo originaliai. Realybėje jos sukuria įspūdį, kad... dar ne visi baldai sustatyti savo vietose. Be to, užima labai daug erdvės, yra tarsi vieningos visumos kliuvinys, taigi nei butuose, nei namuose taip eksperimentuoti neverta.

10. Interjeras ne sau. Kurti interjerą vien tam, kad nustebintumėt kaimynę, įtiktumėt mamai ar priblokštumėt šeimos draugus – viena blogiausių idėjų. Pritaikykite visus daiktus būtent sau. Todėl šviesus kilimas prieškambaryje, jei kas rytą po lauką vedžiojate savo senbernarą – ne pats geriausias variantas.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt